Úvod > Kalendář akcí > Prohlídka Paláce kultury – Kongresové centrum Praha
Prohlídka Paláce kultury – Kongresové centrum Praha
">
7.8.
8.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Prohlídka Paláce kultury – Kongresové centrum Praha

Kdy 7. srpen 2021 10:008. srpen 2021 18:00
Přijďte se podívat do vybraných salonků, sálů, foyer a obdivovat umělecká díla Kongresového centra Praha. Čekají vás skupinové prohlídky s průvodcem, návštěva běžně nepřístupných míst a výstava k výročí 40 let od založení Pakulu. Ideální na víkendový výlet za kulturou s rodinou!
V rámci festivalu Open House Praha máte unikátní příležitost podívat se do míst Kongresového centra Praha, která jsou pro veřejnost uzavřená. V letošním roce palác slaví 40 let od svého otevření veřejnosti, a i proto byste si jeho prohlídku neměli nechat ujít. K tomuto výročí je navíc připravena výstava od bratrů Cabanů, kterou můžete v paláci zdarma navštívit. 

Věděli jste, že Kongresové centrum čítá 70 různě velkých sálů, z nichž ten největší patří z hlediska akustiky k jedněm z nejlepších na světě?

O "Kongresáku" se zprvu mluvilo jako o Sjezdovém paláci, protože byl určen pro sjezdy komunistické strany. Ve své historii hostil však sjezdy pouze dva. Palác později získal lidovou přezdívku Pakul nebo též Lidojem. Pod jeho slupkou z hliníku a skla se skrývají honosné interiéry s mramorem, žulou a eloxovanými sloupy. Prostor také zdobí dvě stovky uměleckých děl od významných výtvarníků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 8. 2021