Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Malý svět
Festivaly

Malý svět

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Kraj Vysočina nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Malý svět není určen pouze rodičům a dětem. Chystáme jej pro všechny, kteří si rádi hrají, baví se a zkoušejí nové věci.
Kompletní program:

9:00 – 16:00
Divadlo fyziky a chemie UDiF
• Demonstrační stanoviště
Od balónu k raketám – Kéž bychom mohli létat jako ptáci. Tento sen se lidem splnil už dávno a dnes je pro nás létání celkem běžné. Podívejte se s námi na to, jak se do oblak vznesli první lidé, že není balón jako balón, jestli musí mít letadlo křídla a jak létají rakety.
UV koutek – Pod černým světlem se některé věci kolem rozzáří. Prohlédněte si které. Určitě najdete svítit něco i sami na sobě! Překvapí vás jas vašich zubů, bělených triček a pokud máte to štěstí, že nosíte pravý rubín, bude zářit i ten. A pokud ne, zkuste se podívat třeba na BeBe sušenky.
Výrobní stanoviště
Kolesové lodičky – Vyrobte si dřevěnou polystyrenovou lodičku s kolesem. Energie pružinky požene lodičku až doprostřed rybníka!
Cena materiálu: 30 Kč/kus.
Loďky na elektrický pohon – Spájejte si jednoduchý obvod a vyrobte loďku poháněnou opravdovým elektromotorem. Cena materiálu: 80 Kč/kus (bez baterií).

Laserové bludiště – Každý zná film Mission: Impossible, kde se Tom Cruise proplétá mezi laserovými paprsky při své pokusu o velkolepou a téměř nemožnou krádež. Zahrajte si na Toma Cruise a projděte laserovými paprsky bez jediného doteku těla. Laserové bludiště je vhodné pro večírky, kde se lidé nebojí více uvolnit a pobavit se. Ideálním prostorem pro laserové bludiště je temný prostor venku nebo uvnitř, kde podlaze nevadí mírné vlhko.
“Při pořádání dalšího ročníku InterSoBa, netradiční soutěže pro středoškoláky jsme je chtěli překvapit něčím opravdu nečekaným, což v případě netradiční soutěže je poněkud nelehký úkol. Avšak laserové bludiště od ÚDiFu rozhodně tento úkol splnilo. Každý si tak mohl na chvilku vyzkoušet jaké je to být akčním hrdinou a že to není úplně jednoduché… Přesto to bylo jedno z nejlépe hodnocených stanovišť letošního ročníku.”

Divadlo pro děti
• 10:00 a 14:00
Bosí rytíři – Divadlo Damúza přijede s akční loutková groteska o malých hrdinech ze Žižkova. „S okamžitou platností přerušujeme fotbalový zápas z důvodu únosu tří fanynek ze z Plzně. Všichni hráči a fanoušci se neprodleně odeberou do svých domovů k rodičům, kteří už na ně dají pozor. Hrozí bezprostřední nebezpečí únosu. Prosíme všechny rodiče, kterým nepřijdou děti domů, aby se hlásili na policejní stanici panu Paškovi. Výkup kožek se až do odvolání ruší. Konec hlášení.“

10:00 – 15:00
Recykluj svoje oblečení – Mgr. Martina Pulkrábková – Doneste si svoje oblíbené, ale již opotřebované nebo nepoužívané kousky oblečení, které společně pozdvihneme na ještě lepší a nádhernější úroveň, prostě to znovu bude Váš styl! Pomalujem, rozstříháme, přišijeme, vyšijeme, přezdobíme a dozdobíme dle Vašich představ. Nebo si jen tak můžete zkusit práci návrháře a vymyslet si vzor na vlastní tričko.

Škola Jasan! – Sídlí v Nedvědici a je to odloučená třída Základní školy ZaHRAda z Tišnova. Učí se Montessori metodou ve smíšené skupině maximálně 23 dětí od 1. do 5. třídy. Pracují ve dvou oddělených učebnách nebo na jejich vlastní zahradě. Výuka u nich probíhá v 5 dnech, kdy pondělky a pátky věnují venkovnímu učení, výpravám a jiným projektům. V úterý, ve středu a ve čtvrtek se děti učí ve škole.

Lesní klub a Lesní komunitní centrum Mraveniště – Lesní klub Mraveniště funguje v maringotce na novoměstském Koupališti od září 2020. Jedná se o alternativu k MŠ a je určen pro děti ve věku od 3 do 6 let. V Mraveništi se snažíme o vytvoření příjemného a bezpečného prostředí pro děti i jejich rodiče. Otevíráme prostor pro sdílení a zejména pro aktivní žití šťastného dětství. Mraveniště však není jen lesní klub pro děti. Je to lesní komunitní centrum, komunita okolo Mraveniště podniká různé akce pro veřejnost, ženské i mužské kruhy, příměstské tábory, dobrodružné přespávačky, sobotní hlídárny a cokoliv, co nám dává smysl.

Adventní koncert pro Pomněnku

Nečekané propojení špičkových hudebníků a amatérských zpěváků. A k tomu vyladěné zvukové efekty a také jedinečná videoprojekce. To je společný koncert novoměstského smíšeného pěveckého sboru Mimochodem a hudebních virtuózů Clarinet Factory. Adventní benefiční koncert podpoří veřejnou sbírku.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Moje nová tvář

Další promítání kina v novoměstském kulturním domě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Dětská tlapková párty

Těšit se můžete na pořádnou párty pro děti ve stylu Tlapkové patroly.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Adventní koncert pro Pomněnku – Clarinet Factory

Nečekané propojení špičkových hudebníků a amatérských zpěváků. A k tomu vyladěné zvukové efekty a také jedinečná videoprojekce. To je společný koncert novoměstského smíšeného pěveckého sboru Mimochodem a hudebních virtuózů Clarinet Factory.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vendy Fořtová – V kraji moruší a minových polí

Přijďte na besedu Vendy Fořtové. Běžný život ve válkou zmítané Ukrajině očima mladé dobrovolnice, která strávila několik měsíců pomocí nejen v Chersonské oblasti.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Tonda, Slávka a kouzelné světlo

Další promítání kina v novoměstském kulturním domě nabídne animovaný snímek s vánoční tématikou.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vánoční koncert Karla Plíhala

Karel Plíhal je český kytarista, zpěvák, skladatel, textař, básník, hudební režisér a aranžér.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Oppenheimer

Další promítání kina v novoměstském kulturním domě tentokrát nabídne snímek "Oppenheimer".
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Novoměstské hasičské muzeum

Novoměstské hasičské muzeum vzniklo příhodně hned vedle hasičské stanice poloprofesionální jednotky SDH v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě

Katolický kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě je zasvěcený svaté Kunhutě. Upoutává především hodnotnou sgrafitovou výzdobou fasády od novoměstského rodáka Karla Němce.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Beachvolleyballový a tenisový kurt pro relaxaci a zábavu

Přijeďte do Nového Města na Moravě, pokud chcete strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v nádherné chráněné krajinné oblasti Vysočiny!
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácká galerie na zámku v Novém Městě na Moravě

Zámek Nové Město na Moravě – sídlo Horácké galerie! Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století. Dnes v budově sídlí Horácká galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Strašidelné muzeum v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

Pro malé i velké snílky připravilo Horácké muzeum strašidelné podzemí. Ve sklepení budovy potkáte skřítky, hejkala i bludičky. Přistihnete čerty, jak hrají kuželky, uvidíte ohnivý sud a další překvapení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlící v budově staré renesanční radnice ze 16. století bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě. Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Venkovní hra – S Pasáčkem Novým Městem na Moravě

Pasáček vás povede po stopách slavných umělců Novým Městem na Moravě, které je známé jako galerie pod širým nebem. Ponořte se do atmosféry umění a kreativity, kterou objevíte na každém rohu.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku provádí návštěvníky po místech historicky spojených s lyžařskou tradicí v Novém Městě na Moravě a okolí. Měří téměř 8 km a prohlédnete si deset zastavení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila stojí na krásném velkém pozemku se zahradou, na kterém je ještě samostatný zahradní domek. Dvě podlaží vily, v nichž najdete dva prostorné a dřevem vonící apartmány, pohostí až 12 osob.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bona café v Novém Městě na Moravě

Kavárna Bona café se nachází na náměstí v Novém Městě na Moravě. Připraví vám zde kvalitní výběrovou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. Ochutnat můžete i dorty a zákusky vlastní výroby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kafíno

Zastavte se na kafe nebo na víno. Ostatně tak už to i vyplývá z názvu našeho podniku. Dříve se tu prodávaly bytové doplňky, potom víno a my milujeme kávu a máme rádi retro věci, a to vše jsme nyní v našem Kafínu propojili.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Bistro Čtyřka

Bistro Čtyřka v samém srdci Vysočiny v Novém Městě na Moravě, na Vratislavově náměstí je řešení rychlé snídaně, svačiny, oběda či večeře formou bufetu s konzumací v místě nebo s sebou do ruky – do práce, domů, na chalupu, zkrátka kamkoli vás vítr zavane.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pivovar Hejkal v Novém Městě na Moravě

Pivovarská tradice v Novém Městě na Moravě byla na 111 let přerušena. Ale v roce 2017 byla zase obnovena a od té doby se zde vaří pivo podle vlastní receptur z kvalitních surovin a podle starých osvědčených technologických postupů vařené.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kästle Residence v Novém Městě na Moravě

Nově vybudovaná Kästle Residence se nachází v samém centru Nového Města na Moravě v srdci Vysočiny. Díky své atraktivní poloze je ideálním místem nejen pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi, ale pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Hotel Horní Dvůr – kvalitní ubytování na statku Pernštejnů

Původní objekt hotelu Horní Dvůr sloužil po řadu století jako statek, jehož historie spadá až do 16. století. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

M&A Bu Cafe Nové Město na Moravě

Vychutnejte si osvěžující domácí limonády, kvalitní víno nebo exkluzivní alkoholické nápoje.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina