Úvod > Kalendář akcí > Festival KoresponDance 2021
14.7.
18.7.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival KoresponDance 2021

Kdy 14. červenec 2021 – 18. červenec 2021
Letošní kulturní léto nepřijde o všechny festivaly. Pořadatelé KoresponDance – festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu – se rozhodli nepřetrhnout tradici a už po deváté přivítají v červnu diváky v Praze v Invalidovně a v červenci pak na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

Na rozdíl od minulého roku situace umožní přivézt i zahraniční hvězdy. Festival, který se vždy konal zejména open-air, si publikum tentokrát užije venku celý. KoresponDance 2021 přinese festivalovou atmosféru i bezpečné komorní prostředí.

KoresponDance je festival naditý tancem, akrobacií, akcemi a vystoupeními, nad kterými se tají dech. První festivalový den letošního ročníku můžeme očekávat 24. června v Praze na zahradě karlínské Invalidovny. Diváci se budou moci těšit na taneční battle, workshop a tři představení. Obyvatele Žďáru na Sázavou pak v rámci KoresponDance in the City budou ve dnech od 14. do 16. července náhodně překvapovat umělci v nejrůznějších zákoutích města. KoresponDance pak vyvrcholí o víkendu od 16. do 18. července na zámku ve Žďáru nad Sázavou.

 

KoresponDance 2021 v bezpečném a komorním prostředí

Hlavní víkendový program, ve Žďáru nad Sázavou, je koncipovaný jako několik malých uzavřených festivalů vždy pro limitovaný počet diváků. V průběhu tříhodinového bloku budou moci zhlédnout tři představení, v mezičase bude hrát kapela, k dispozici budou i stánky s občerstvením. Takové bloky se během víkendu odehrají celkem čtyři, jeden v pátek, dva v sobotu a jeden v neděli. „Bezpečnost diváků a performerů je pro nás prioritou, proto jsem se rozhodli přistoupit k možná netradičním bezpečnostním opatřením v podobě bloků. Zahraniční performeři jsou někteří již naočkovaní, u jiných počítáme s karanténou, každopádně je vše velmi dobře ošetřeno a jsme rádi, že nám všichni vystupující vyšli vstříc. Zároveň čekáme, jaká vládní nařízení se nás budou týkat v rámci testování návštěvníků. Samozřejmě se jim přizpůsobíme,“ vysvětluje PR manažerka KoresponDance Michaela Kessler.

Dostane se i na tradiční doprovodný program. V další části zámeckého areálu budou probíhat workshopy a v Letním tanečním kině se budou promítat filmy. Do každé sekce festivalu bude oddělený vstup s omezeným počtem návštěvníků.

 

Na co se těšit?

Program devátého ročníku KoresponDance je již znám. 24. června v Praze proběhne světová premiéra open-air show Etta Ermini Dance Theatre: OQDA. První reprízy tohoto vystoupení pak budou součástí víkendového programu na zámku. V samotném Žďáru nad Sázavou se pak divákům představí performerské duo Gracie May Marshall a Cristian Fierro. Ti divákům představí Fling – hravý a emocemi nabitý duet hula hoop tanečnice a akrobata. Publikum se též může těšit na taneční vystoupení Jamese Batchelora v performanci HYPERSPACE, která byla v roce 2019 zařazena mezi dvacet nejlepších tanečních představení v Evropě.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina