Úvod > Kalendář akcí > Festival KoresponDance 2020

Festival KoresponDance 2020

Kdy 14. srpen 2020 - 16. srpen 2020 Festivaly
KoresponDance je mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu, který se letos již po osmé koná ve Žďáru nad Sázavou.
KoresponDance online je sada devíti filmů z pozvaných představení KoresponDance 2020 exkluzivně připravená pro celosvětové publikum ve výjimečných zámeckých lokacích. A některé filmy můžete vidět přímo na festivalu!

V letošním komplikovaném roce plném změn, nejistoty a odročování jsme se rozhodli podpořit české umělce a letní festival KoresponDance 2020 zachránit, a to v momentě, kdy všechny festivaly v našem okolí i v zahraničí program rušily, nebo posunovaly na podzimní až zimní termín. Abychom mohli konání festivalu garantovat, a to alespoň online, od jara jsme připravovali koncept a produkci videozáznamů. Natáčení probíhalo v květnu a v červnu 2020 převážně na zámku ve Žďáru nad Sázavou, ve dvou případech v Praze. Specifická místa na natáčení jsme pečlivě vybírali s každým z choreografů, kameramanem Toni Laznikem a technickým ředitelem Františkem Fabiánem. Každé představení jsme společně adaptovali na specifický zámecký prostor a odhalujeme tak divákům ta zámecká místa, která nejsou běžně přístupná veřejnosti. Doufáme, že jsme tak natáčenému představení přidali špetku tajemnosti a nové příchuti.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina