Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Náprstkovo víkendové knihkupectví
Festivaly

Náprstkovo víkendové knihkupectví

Druhý ročník pestrého Náprstkova víkendového knihkupectví nabídne program pro rodiny s dětmi i všechny další knihomilné návštěvníky. Pro děti i dospělé budou na nádvoří připraveny stánky se zajímavými knihami, výtvarné workshopy i performance tentokrát s indiánskou tematikou.
Program
13.00 Komentovaná prohlídka historickým interiérem knihovny
14.00 Šamanka Manka – Divadelní představení o Šamance, která léčí nemoci jako je lenitýda, překřikovanda, jávšechnoznajka, držkatka...
15.30 Komentovaná prohlídka historickým interiérem knihovny
16.00 Drobná, svěže napsaná povídka významného čecho-amerického žurnalisty R. J. Pšenky nás zavede do Coloreda. Jaká byla první setkání českých krajanů s domorodými obyvateli Ameriky? Scénické čtení o jednom nedobrovolném bloudění v horách nám napoví více. Čte Petr Jeřábek.
 
Po celý den na vás čeká:
Indiánská stezka – soutěž pro děti
Soutěžíte rádi? Vydejte se na naší indiánskou stezku odvahy a vyhrajte zajímavé ceny.
Ojo de Díos – výtvarná dílna nejen pro děti
Přijďte si k nám vyrobit tradiční, jednoduchou indiánskou ozdobu z barevných dřívek a příze. Indiáni Huicholové věří, že toto "Boží oko" Vám pomůže spatřit a pochopit nepoznané... A pokud se náhodou prozření nedostaví, přinejmenším si odnesete domů pěknou a stylovou dekoraci.
Stánky s knihami
Publikace z produkce Národního muzea, nakladatelství DharmaGaia a antikvariátu Kačur

Vstupné na program na nádvoří je zdarma
 

Provozovatel

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur

Betlémské náměstí 1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 497 500
Email:
naprstek@nm.cz
WWW:
www.nm.cz/Hlavni-...
GPS:
50,084327 14,415740
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Mikulášský charitativní bazar 2022

Odpoledne 5. prosince 2022 se již po šestnácté otevře Pražská křižovatka všem lidem, kteří se rozhodnou podpořit tradiční charitativní akci Mikulášský bazar. Dobročinné akce se zúčastní neziskové organizace, se kterými Nadace VIZE 97 spolupracuje.
Praha 1, Praha

Vánoční výstava v Betlémské kapli 2022 – Vánoce z papíru vystřižené

Papír je materiál, který k Vánocům neodmyslitelně patří, i když v minulosti tomu tak vždy nebývalo. Právě originální vystřihovací papírové betlémy představí mimo jiné letošní tradiční Vánoční výstava v Betlémské kapli, která proběhne od 26. 11. 2022 do 2. 1. 2023.
Praha 1, Praha

Charity Advent Market

Organizátorem a pořadatelem Dobročinného adventního trhu je Nadační fond Zákon pro druhé, který byl založen za účelem získávání finančních prostředků prostřednictvím akcí a aktivit, které jsou následně věnovány na vybrané charitativní projekty.
Praha, Praha

Výstava Cesta kolem světa za 80 dní

Vypravte se do míst ze slavného románu Julese Vernea!
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Restaurant Michal – folklórní vystoupení v Praze

Během večerních hodin se v restauraci konají živá folklórní představení, které vám zprostředkuje cimbálová muzika Alexandra Vrábela a naši krojovaní tanečníci.
Praha 1, Praha

Galerie Fotografic Praha

V zrekonstruovaných prostorách bývalé konírny se nachází fotografický ateliér a galerie. Pořádají se zde výstavy současného umění českých i zahraničních autorů. Pravidelně je zde prezentován festival filmu Plan 9.
Praha 1, Praha

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur v Praze

Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, které je součástí Národního muzea, představuje sbírky umění mimoevropské etnografie.
Praha 1, Praha

Historický dům U Voříkovských

Dům U Voříkovských je dům čp. 219 na Starém Městě v Praze na rohu Liliové a Zlaté ulice. Dům má malované stropy, nástěnné malby a gotické i barokní sklepy. Dům slouží od podzimu 2017 jako knihovna památkového ústavu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

V Zátiší – stabilní hvězda pražské gastronomie

V Zátiší je tajemství chutí! Dva šéfkuchaři každý den odhalují tajemství nových chutí a s radostí se s hosty dělí o své objevy. Všechny suroviny dostávají V Zátiší dvě dimenze.
Praha 1, Praha

Choco Café U Červené Židle v Praze

Přímo v samém srdci staré Prahy najdete v ulici Liliová sympatickou kavárnu Choco Café U Červené židle, která se honosí podtitulem rodinná čokoládovna. Je to jedno z míst v České republice, které by neměl minout žádný milovník čokolády.
Praha 1, Praha

Pivovar Pražský most u Valšů

Pivovar a restaurace Pražský most u Valšů se nachází v centru Starého města, nedaleko Betlémského náměstí a Karlova mostu. Přivítáme vás jedinečnou atmosférou, vůní i chutí... Masivní dubový nábytek dýchá teplem domova a středověké kamenné zdi připomínají slavnou historii zlaté Prahy.
Praha 1, Praha

Atmosphere café pub

Zastavte se v Atmošce na nový drink růžový gin s tonikem a čerstvými jahodami.
Praha 1, Praha