Úvod > Kalendář akcí > Festival Janáček a Luhačovice 2021
Festival Janáček a Luhačovice
"> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice "> Festival Janáček a Luhačovice ">
12.7.
17.7.
Přidat foto
Festivaly

Festival Janáček a Luhačovice 2021

Od 12. do 17. července 2021 ožije luhačovické Lázeňské náměstí, Lázeňské divadlo a kostel svaté Rodiny melodiemi velikánů české hudby, a připraven je i bohatý doprovodný program.

Luhačovice jsou úzce spjaty se světově známým hudebním skladatelem Leošem Janáčkem a jeho opakovanými pobyty ve zdejších lázních, které představovaly i jeden z inspiračních zdrojů jeho tvorby.

K poctě skladatele je od roku 1992 každoročně pořádán hudební festival pod názvem Festival Janáček a Luhačovice, který náleží k prestižním hudebním akcím v České republice.

Od roku 1998 poskytoval festivalu svoji záštitu Prof. Ing. Václav Klaus, jako předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a od roku 2003, jako prezident České republiky. Poslední ročníky festivalu byly uspořádány pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta České republiky. Od roku 2014 je patronkou festivalu paní Prof. Eva Blahová. V roce 2019 poskytl 28. ročníku Festivalu Janáček a Luhačovice záštitu společně s paní Prof. Evou Blahovou také pan Prof. Jiří Hlaváč.

Hlavní náplní hudebního festivalu je nabídnout hostům v krásném prostředí luhačovických lázní nezapomenutelné umělecké zážitky z řady koncertů, při kterých zazní nejen hudba světově proslulého skladatele Leoše Janáčka, ale také dalších významných komponistů v podání špičkových českých i zahraničních interpretů.

 

Provozovatel

Lázně Luhačovice, a.s.

Lázeňské náměstí 436
763 26 Luhačovice
Tel.:
+420 577 682 220
Email:
hrbacova@lazneluh...
WWW:
www.janacekluhaco...
WWW:
www.janacekluhaco...
GPS:
49,101745 17,762106
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 
4.6.
Swing Shower

Swing Shower

Luhačovice, Zlínský kraj
19.6.
Skečmen

Skečmen

Luhačovice, Zlínský kraj
1.7.
Kamelot – Roman Horký

Kamelot – Roman Horký

Luhačovice, Zlínský kraj
8.7.
Laco Deczi & New York Celula

Laco Deczi & New York Celula

Luhačovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí