Úvod > Kalendář akcí > Festival Industry Open v Plzni a Plzeňském kraji

Festival Industry Open v Plzni a Plzeňském kraji

Kdy 13. červen 2020 10:00 - 5. září 2020 18:00 Festivaly
S festivalem Industry Open se i v roce 2020 podíváte na místa, kam se běžně nedostanete. Festival otevírá technické památky i firmy a výrobní závody v Plzni a Plzeňském kraji. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel a bohatý program pro celou rodinu.
Na co se můžete těšit v roce 2020?

Každý víkend od poloviny června až do konce prázdnin můžete vybírat z celé řady komentovaných prohlídek a dalších zážitků. Hlavním tahákem letošního ročníku festivalu budou komentované projížďky vlakem do veřejnosti nepřístupného areálu Škodovky. Vybírat můžete z tras Po stopách železa do malebné krajiny kolem Chrástu a Klabavy a Po stopách těžby uhlí na západ od Plzně.

K festivalu se každoročně připojuje také Plzeňský Prazdroj, který pro letošní ročník opět připravil komentované prohlídky areálu, které vedou mimo běžné návštěvnické trasy.

K programu se také BOHEMIA SEKT či Plzeňské městské dopravní podniky. Před zahájením rekonstrukce se budete moci naposledy podívat do vozovny tramvají na Slovanech. Na tuto prohlídku se svezete historickým vozem PMDP, součástí akce bude i prohlídka depa na Karlově. Zájemci se během léta mohou vydat také do Loosových interiérů, Muzea rodiny Škodů či Muzea dvoutaktů v Lobzích.

Do festivalu se zapojí také několik míst v regionu. Nechybí mezi nimi například Sklárna v Anníně, která láká na komentované prohlídky. Do Amálina údolí na Zlatém potoce se můžete vypravit na workshop rýžování zlata.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 6. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Vienna House Easy Pilsen

Vienna House Easy Pilsen

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les