Úvod > Kalendář akcí > Festival hudebního divadla Opera 2020
Festival hudebního divadla Opera 2020
">
4.1.
2.3.
+ Přidat foto

Festival hudebního divadla Opera 2020

Kdy 4. leden 2020 - 2. březen 2020 Hudební a divadelní akce
14. ročník festivalu celkem zahrnuje sedmnáct inscenací: operní klasiku, málo známé tituly i novinky. Nabízí operní díla od Mozarta až po současnost – nová autorská díla přitom tentokrát nabídnou nejen alternativní soubory (Ensemble Opera Diversa, Hausopera, Opera studio Praha).

Festival hudebního divadla je jediná periodická přehlídka reprezentativních inscenací všech českých a moravských profesionálních operních souborů. Od 4. ledna do 2. března 2020 v Praze své nejlepší inscenace nabídnou operní soubory z celé České republiky i ze Slovenska, představení stálých operních domů i tentokráte doplní produkce vzniklé nezávisle na tradiční operní síti divadel. Většina představení se opět odehraje na scénách Národního divadla, festival ale expanduje i do dalších divadelních i nedivadelních prostor.

Z pozapomenutých oper se mohou diváci těšit např. na dvě aktovky skladatele a klavírního virtuóze Sergeje Rachmaninova, které v Liberci nastudoval osvědčený inscenační tým Martin Doubravský – Linda Keprtová (na minulých ročnících byly jak laickými diváky, tak odbornou veřejností vysoce ceněny jejich inscenace Foersterovy Evy a Massenetovy Thaïs). V programu jsou dvě Janáčkovy opery a výrazněji nežli v minulých letech je zastoupena i německá a italská klasika: Ludwig van Beethoven, Carl Maria von Weber, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini.

Vstupenky:

  • Ceny vstupenek na představení mimopražských souborů v Národním a Stavovském divadle 160–790 Kč, ve Státní opeře 350–790 Kč. Ceny vstupenek na ostatní představení 290–350 Kč, na představení Hra o Malinu 150 Kč. 30% sleva pro studenty a seniory.
  • Festivalová nabídka: 30% sleva při zakoupení vstupenek na čtyři a více představení mimopražských souborů na scénách Národního divadla (Národní divadlo, Stavovské divadlo, Státní opera). Vstupenky se slevou jsou k dostání přímo v pokladnách Národního divadla.
  • Vstupenky na scény Národního divadla v pokladnách Národního divadla, na jeho webových stránkách a prostřednictvím Bohemia Ticket, Colosseum Ticket, TicketPortal. Vstupenky do Divadla Komedie v centrální pokladně Městských divadel pražských (Vodičkova 700/32). Vstupenky na všechna ostatní představení přes GoOut a hodinu před začátkem představení v místě jejich konání.


Vstupenky na představení na scénách Národního divadla jsou již v prodeji, předprodej vstupenek na všechna ostatní představení začne v druhé polovině listopadu.

Festival se koná od roku 1993 vždy jednou za dva roky.

Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2019