Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Festival historických řemesel a technologií na hradě Šelmberk
Festival historických řemesel a technologií na hradě Šelmberk
Lidová řemesla a trhy

Festival historických řemesel a technologií na hradě Šelmberk

Jedinečné ukázky historických výrobních postupů z období od pravěku do 18. století. Návštěvníci mohou nahlédnout do více než 20 oživených řemeslných dílen, případně se interaktivně zapojit do vybraných aktivit, poslechnout si tematické přednášky nebo si užít doprovodná umělecká vystoupení.
V rámci této naučně zábavné akce budou mít návštěvníci jedinečnou možnost zhlédnout ukázky historických výrobních postupů z období od pravěku do 18. století. Seznámí se při tom nejen s historií jednotlivých řemesel, ale poznají rovněž vlastnosti různých materiálů, stovky kusů nářadí a další vybavení dílen, odění i zvyky jednotlivých řemeslníků.

Děti i dospělí se mohou interaktivně zapojit do vybraných aktivit, poslechnout si tematické populárně-naučné přednášky v jednotlivých řemeslných dílnách nebo si užít doprovodná hudební a divadelní vystoupení. Ve specializovaném obchůdku bude možné zakoupit originální výrobky účinkujících řemeslníků i odbornou řemeslnou literaturu. Chybět nebude ani orientální čajovna, tradiční drobné ochutnávky zdejších produktů a možnost dalšího občerstvení.

Denní program bude probíhat oba dny od 10 do 17 hodin, v sobotu je navíc od 20,30 hodin připraven rockový koncert skupiny L.T.A.

Provozovatel

Danar z.s.

Hrad šelmberk, Běleč 3
391 43 Běleč
Tel.:
+420 603 520 973
Tel.:
+420 605 453 045
Email:
danar@seznam.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.centrumselmbe...
GPS:
49,549768 14,826658
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Toulava
Tipy na výlet:
Běleč a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Bitva u Jankova 1645

Na návrší na Habrovce mezi Jankovem a Ratměřicemi budou opět řinčet zbraně na připomínku nejkrvavější bitvy třicetileté války na našem území – bitvy u Jankova. Významnou událost evropských dějin
Jankov, Středočeský kraj

Závody dračích lodí v Táboře

Zábavné závody pro širokou veřejnost na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou.
Tábor, Jihočeský kraj

Skřítkové a víly na zámku Liblice

Pohádkový les na motivy známých českých pohádek pro všechny děti. V cíli dárek.
Liblice, Středočeský kraj

Táborská setkání 2023

Historické centrum Tábora s několika náměstími, křivolakými uličkami i bohatou zelení za městskými hradbami ožívá na tři dny dávnou historií první poloviny 15. století. Časem, kdy se vlády nad městem ujal husitský vojevůdce Jan Žižka z Trocnova.
Tábor, Jihočeský kraj

Hrad Šelmberk s Historicko řemeslně vzdělávacím centrem

Zřícenina hradu Šelmberka se nachází na kopci u Mladé Vožice. Hlavní věž hradu je upravena na rozhlednu, z níž se otevírá výhled do dalekého okolí. Hrad je součástí Historicko řemeslně vzdělávacího centra, v průběhu roku se zde konají řemeslné dílny.
Běleč, Jihočeský kraj

Netopýři na hradě Šelmberk

Bergfritová věž hradu Šelmberk u Mladé Vožice nabízí krásný rozhled do krajiny a na podzim se zde lze setkat s netopýry ušatými tváří v tvář.
Mladá Vožice, Jihočeský kraj

Království Danar

Program, který naučně zábavnou formou seznamuje děti s naší historií, zároveň upevňuje morální hodnoty, rozvíjí manuální zručnost, a celkově tak přispívá k rozvoji mladé osobnosti.
Mladá Vožice, Jihočeský kraj

Zámek Mladá Vožice

Zámek vznikl v letech 1570 až 1603. Jeho zakladatelem byl Václav Voračický z Paběnic. V současné době je zámek veřejnosti nepřístupný.
Mladá Vožice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Hrnčíře

Nově zrekonstruovaný penzion Hrnčíře nabízí příjemné ubytování v nádherné krajině Jižních Čech a je tak ideálním místem pro strávení aktivní i odpočinkové dovolené.
Vilice, Jihočeský kraj

BioFarma Dolejší Mlýn

Malá rodinná farma v údolí řeky Blanice. Ráj na zemi, pro děti, zvířata a každého, kdo potřebuje pauzu.
Louňovice pod Blaníkem, Středočeský kraj

Samota Hojšín – ubytování na samotě v České Sibiři

Samotu Hojšín najdete mezi lesy, loukami a rybníky. Je tam jen ona a příroda. Její čisté, moderní a svobodné pojetí vás okouzlí. Novostavba s detaily původního statku nabízí ubytování až pro 50 lidí.
Neustupov, Středočeský kraj

Klokočkův mlýn – odpočinek pod bájnou horou Blaník

Klokočkův mlýn leží na samotě pod bájnou horou Blaník. Místo je jako stvořené pro manažerská setkání, tak i pro zdokonalování produktivních týmů v rámci školení a teambuildingových akcí.
Načeradec, Středočeský kraj