Úvod > Kalendář akcí > Festival dechových hudeb v Čáslavi
Festivaly

Festival dechových hudeb v Čáslavi

Tradiční festival dechových hudeb, můžete se těšit na Elektroband – Josefa Oplta i Ivanu Brožovou, které znáte z TV Šlágr, Věnovanku a Jihočeskou hasičskou dechovku Božejáci. Bude to tedy opravdu nářez!
Na jubilejním 5. ročníku festivalu dechových hudeb se vám představí:

Elektroband  - zpívat budou Josef Oplt a Ivana Brožová.

Josef Oplt  - má za sebou řadu úspěchu, vystupoval jako sólista v Ústřední hudbou armády ČR. Je sólistou hudebního divadla v Karlíně. Vytvořil řadu tenorových rolí – Popiela v Nedbalově Polské krvi, Orlofského ve Straussově Netopýrovi, Boniho v Čardášové princezně, roli Pluta v Offenbachově Orfeovi v podsvětí a řadu dalších. Hrál též v muzikálech – v My Fair Lady (1995) vytvořil roli Fredyho, v Noci na Karlštejně (2004) roli Velitele stráže aj. Je stálým hostem operety Divadla J. K. Tyla v Plzni.
 
Ivana Brožová – Od r.1978 studovala operní zpěv na konzervatoři v Pardubicích u profesorky Svatavy Šubrtové. V roce 1984 získala 2. místo v celonárodní soutěži „Hledáme nové talenty“ v Jihlavě. To odstartovalo její pěveckou kariéru. Od r.1988 je sólistkou Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Od té doby zpívá s různými kapelami. Ať jsou to dechovky, big bandy, či jiná seskupení. Její repertoár je široký. Můžete ji vidět v kroji, jak zpívá od srdce písničky autorů české dechovky, nebo ve večerní róbě a "válí" swing.

Božejáci – je třeba říci, že muzika Božejáky moc baví! V současné době vede kapelu trumpetista Pavel Skalník st. Kapela je, i přes svůj rok založení, velmi mladá, věkový průměr muzikantů dosahuje 30 let. Většina členů Božejáků má hudební vzdělání, někteří jsou i absolventi konzervatoří. Repertoár kapely tvoří skladby pro dechovou hudbu, ale i úpravy současných populárních písní. Kapela navázala spolupráci s Josefem Zímou a s tímto populárním zpěvákem a legendou dechovky jako hostem již odehrála několik úspěšných vystoupení. Vzhledem k tomu, že Božejáci jsou hasičská dechová hudba a jsou nejstarší hasičskou dechovkou u nás, nezapomínají na spolupráci s Hasičským a záchranným sborem ČR a aktivně se podílí na přípravě celostátního setkání hasičských dechovek, které se každoročně koná v měsíci srpnu v Pelhřimově.

Věnovanka – domácí kapelu snad již netřeba představovat. Věnovanka Vám zpříjemní chvíle při nejrůznějších festivalech, oslavách měst a obcí. Nebráníme se vystoupením na vernisážích a výstavách, promenádních i divadelních koncertech. Rádi zahrajeme na hudebních odpoledních pro seniory, průvodech spolu s mažoretkami, svatbách, narozeninách, dechovkových plesech nebo vánočních vystoupeních. Diváky a posluchače vždy potěšíme hezkou lidovou písničkou a příjemnou atmosférou, která z nás, mladých muzikantů, přímo čiší.
 

Provozovatel

Věnovanka z.s.

Masarykova 194/36
286 01 Čáslav
Tel.:
+420 721 235 612
Email:
vasekmusilek@sezn...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.venovanka.cz
WWW:
https://www.venov...
GPS:
49,911178 15,393803
 
 

Vstupné

Cena: 320 Kč

Snížená cena: 290 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
Dusíkovo divadlo v Čáslavi

Dusíkovo divadlo v Čáslavi

Čáslav, Středočeský kraj
Synagoga Čáslav

Synagoga Čáslav

Čáslav, Středočeský kraj
Městské lázně Čáslav

Městské lázně Čáslav

Čáslav, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Grand v Čáslavi

Hotel Grand v Čáslavi

Čáslav, Středočeský kraj
Restaurace a penzion Česká koruna Čáslav

Restaurace a penzion Česká koruna Čáslav

Čáslav, Středočeský kraj
Pivovar Tupadly

Pivovar Tupadly

Tupadly, Středočeský kraj
Noc na Kačině – apartmány kočárovna

Noc na Kačině – apartmány kočárovna

Svatý Mikuláš, Středočeský kraj