ÚvodKalendář akcíSportovní akceFestival Cyklospeciality 2023
Foto z akce
Sportovní akce

Festival Cyklospeciality 2023

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Kraj Vysočina nebo navštivte Sportovní akce v celé ČR.
Srdečně vás zveme na tradiční Festival Cyklospeciality, který letos proběhne v sobotu 16. září v Jihlavě ve sportovně relaxačním areálu Český mlýn.
A na co se můžete těšit vy?

Sport
Ať už na festival Cyklospeciality přijedete na kole, autem, hromadnou dopravou nebo dorazíte pěšky, čeká na vás spousta sportovního vyžití. Den nabitý různými sportovními soutěžemi a závody pro děti i dospělé, možnost otestovat dětská kola, legendární skládací kola Brompton, cargo kola, zajezdit si na na pumptracku, vyřádit se na koloběžkách či BMX kolech ve zdejším skateparku nebo si zastřílet na biatlonové střelnici.

Závody
Město Jihlava bude vůbec poprvé v historii hostit Brompton Mistrovství České republiky a Slovenska. V rámci tohoto podniku se můžete těšit na doprovodnou soutěž o Best Dress, soutěž ve skládání kola Brompton na čas, Brompton Bike Polo, čaj o páté a samozřejmě hlavní závod, který se pojede na deset okruhů. Hlavní závod i doprovodné soutěže jsou otevřeny široké veřejnosti, pokud vlastníte skládací kolo Brompton a chtěli byste při této příležitosti poměřit své síly s ostatními, neváhejte a zaregistrujte se. Ačkoliv se jedná o prestižní podnik konaný po celém světě, jeho hlavní smyslem je přiblížit legendární anglické skládačky širší veřejnosti a umožnit členům komunity vzájemné každoroční setkání.

Možnost zažít závodní atmosféru budou mít také děti s rodiči, pro které si místní sportovní akademie Elitavers přichystala závody na koloběžkách, v běhu a na kole.

Odměny a tombola
Každou sportovní účast a aktivitu dětí odměníme drobnými dárky, bez ohledu na dosažený výsledek. Smyslem pořádaných aktivit není vítězství, ale radost z jízdy na kole a aktivního pohybu. A pokud vynecháte sportovní klání můžete zkusit své štěstí v tombole, ve které hrajeme o stovku věcných cen. Pro získání svého šťastného slosovacího lístku se nezapomeňte registrovat na stánku Cyklospeciality. Při registraci do závodu nebo dětských soutěží získáváte slosovací lístek automaticky.

Testování jízdních kol
V průběhu celého festivalu můžete ověřit správnou velikosti jízdního kola pro vaše dítě a rovnou vyzkoušet několik modelů dětských kol. A nejen to, budete mít příležitost si otestovat legendární skládací kolo Brompton, zkusit si jeho snadné složení a rozložení, nebo si projet jeho elektrifikovanou verzi Brompton Electric. Vyzkoušet si budete moci také řídit cargo kola určená na přepravu osob či nákladu, v nichžmnozí spatřují budoucnost mobility ve městech. Budete překvapeni, co vše, jednoduše a rychle, s nimi zvládnete.

Exhibice
Součástí jihlavského areálu Český mlýn je rozlehlý skatepark a vyasfaltovaný pumptrack, kde během dne proběhne nejedna exhibice na BMX kolech a koloběžkách.

EXPO a nákupní zóna
Samozřejmě nebude chybět ani možnost si osahat a zakoupit nejnovější produkty z oblasti dětské a městské cyklistiky. K vidění budou prémiové značky dětských kol Rascal a Woom, městská kola, cargo kola, dospělácká kola Koba, kvalitní sedla Souma Leather a spousta dalších cyklistických doplňků. Nabízený sortiment navíc zakoupíte za výjimečně výhodných podmínek. Čekají na vás tak například koloběžky a doplňky až s 50% slevou. Pokud si však nic nevyberete, můžete si odnést slevový kupón pro dodatečný nákup na e-shopu www.cyklospeciality.cz.

Servis a školení
K dispozici vám budou také naši profesionální mechanici, kteří vám rádi pomohou s běžným servisem jízdních kol nebo poradí například s údržbou řemenového pohonu, planetové převodovky a dalších technických vychytávek, které najdete na dětských, skládacích a městských kolech.

Gastro
Gurmánský zážitek slibuje i kuchyně místní vyhlášené Kavárny Paseka, jejíž personál se postará o to, abyste měli dostatečný přísun energie a tekutin po celý den.

Hudba
V rámci festivalu vystoupí dvojice profesionálních muzikantů vystupujících pod názvem Muzikanti na tripu. Těšit se můžete na známé hudební pecky z oblasti jazzu, swingu a populární hudby. Jejich podání na žesťové nástroje si v průběhu dne přijďte vychutnat ke stánku s jízdními koly Brompton.

Provozovatel

Cyklospeciality

Mostecká 2350
Sportovně relaxační centrum Český mlýn
586 01 Jihlava
Tel.:
+420 513 034 848
Email:
promo@cyklospecia...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.cyklo...
GPS:
49,405789 15,580974
 
 

Cena

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Reuse den Jihlava

Pojďte si s námi užít krásnou akci Reuse den Jihlava, událost plnou přednášek z oblasti cirkulární ekonomiky či udržitelnosti obecně, kreativních workshopů na téma využití odpadu jako zdroje, upcyclingu či oprav nábytku nebo elektroniky. Aktivity budou doplněny o SWAP, tedy výměnu předmětů.
Jihlava, Kraj Vysočina

Prohlídky vojenské kaple v Jihlavě

Interiéry unikátní bývalé vojenské kaple v prostorách vyšší policejní školy.
Jihlava, Kraj Vysočina

Dějinné proměny Staré Jihlavy a kostela svatého Jana Křtitele

O dějinných proměnách Staré Jihlavy s prohlídkou kostela.
Jihlava, Kraj Vysočina

Dějinné proměny Staré Jihlavy a kostela svatého Jana Křtitele

O dějinných proměnách Staré Jihlavy s prohlídkou kostela.
Jihlava, Kraj Vysočina

Jihlavský ježek 2024

Plavecké závody Jihlavský ježek jsou dlouhodobě spojeny s Jihlavou a městským bazénem. Akce je určena pro všechny věkové kategorie i handicapy – právě na závody handicapovaných přijíždí kromě domácích také plavci z Jindřichova Hradce, Kutné Hory, Prahy, Brna, Karlových Varů nebo Českých Budějovic.
Jihlava, Kraj Vysočina

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava 2024

28. Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava proběhne na přelomu října a listopadu 2024. Festival každoročně uvádí více než 200 filmů, nabízí diskuze se světovými mysliteli v Inspiračním fóru a pestrý doprovodný program.
Jihlava, Kraj Vysočina

Živé kino Jihlava

Zažijte kino v terénu!
Jihlava, Kraj Vysočina

Běh Heulosem – Memoriál Jiřího Šmrhy

Běh Heulosem je přespolní běh po značených cestách a pěšinách městského lesoparku. Je určený pro širokou veřejnost.
Jihlava, Kraj Vysočina

Klíče v Jihlavě – památník 17. listopadu

Na levém břehu řeky Jihlavy poblíž aquaparku byl 17. listopadu 2015 odhalen památník událostí 17. listopadu 1989. Památník má podobu klíčů s přívěskem se symbolem srdce.
Jihlava, Kraj Vysočina

Vodní ráj Jihlava – rekreace a zábava po celý rok

Krytá celoroční část areálu má kapacitu 240 osob, venkovní letní část 2500 osob. Obě nabízí řadu vodních atrakcí včetně stometrového tobogánu, divoké řeky a perličkových lůžek. V kryté části je navíc sauna a parní lázeň.
Jihlava, Kraj Vysočina

Obilní skladiště v Jihlavě

Bývalé družstevní obilní skladiště v Jihlavě v Chlumově ulici, známé též jako sýpka či silo, bylo ve druhém čtvrtletí roku 2019 prohlášeno kulturní památkou. Nachází se nedaleko vlakového nádraží.
Jihlava, Kraj Vysočina

Sauna Kontejner

Jedinečný relax na netradičním místě.
Jihlava, Kraj Vysočina

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn vyrostlo podél pravého břehu řeky Jihlavy a obyvatelům města nabízí dráhu pro in-line bruslení, cyklostezku, dětské hřiště a skatepark.
Jihlava, Kraj Vysočina

Vila Anny a Vítězslava Hornových v Jihlavě

Vila v ulici Jana Masaryka vedle grafické školy pochází ze začátku minulého století. V architektonickém pojetí se zde snoubí prvky funkcionalismu ještě s klasickým pojetím architektury, jemuž se autor, brněnský architekt Bohumír František Antonín Čermák, vyškolil ve vídeňském ateliéru Otto Wagnera.
Jihlava, Kraj Vysočina

Kostel sv. Jana Křtitele

Kostel sv. Jana Křtitele v Jihlavě byl postavený krátce před rokem 1200. Přestavba v roce 1270 dala kostelu raně gotickou podobu a sloužila světským účelům. Za dob husitských válek byl poničen a další přestavby přinesly renesanční a nakonec barokní vzhled.
Jihlava, Kraj Vysočina

Lázeňský salon v Jihlavě – relaxace pro tělo i duši

V Lázeňském salonu v Jihlavě prožijete jedinečné chvíle klidu a relaxace. K dispozici je zde velký výběr masáží, zábalů a koupelí.
Jihlava, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Buena Vista – speciality kubánské kuchyně

Restaurace Buena Vista – v kubánském stylu, v centru Jihlavy. Restaurant Buena Vista nabízí speciality kubánské kuchyně. Můžete ochutnat například steaky z jihoamerického hovězího masa, ryby nebo skvělé rumy.
Jihlava, Kraj Vysočina

KaféFBI Jihlava

V KaféFBI v Jihlavě si dopřejete nejen vynikající kávu, domácí limonády a skvělé nápadité zákusky, ale také se tu pořádají nejrůznější workshopy, soutěže a další zábava pro malé i velké.
Jihlava, Kraj Vysočina

EA Business Hotel Jihlava

Moderní čtyřhvězdičkový bezbariérový hotel v širším centru města Jihlava (cca 500 metrů od Masarykova náměstí).
Jihlava, Kraj Vysočina

Restaurace Jihlavský parlament na Terasách

Restaurace s krásnou letní terasou a výhledem do vnitřní parkové části se nachází v nově zrekonstruovaném areálu Jihlavských teras.
Jihlava, Kraj Vysočina

Kavárna Za Zrcadlem

Přijďte si k nám osladit život, vychutnat příjemnou atmosféru nebo se jen na chvíli posaďte a užijte si klid od každodenních povinností.
Jihlava, Kraj Vysočina

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna vzdávající hold kinematografii ve stylu 30. let s rozmanitou nabídkou alko i nealko nápojů, s výběrovou kávou z místní pražírny. Jedná se o divadelní kino kavárnu Divadla otevřených dveří.
Jihlava, Kraj Vysočina

Exkurze v Pivovaru Jihlava

Zajímá vás, jak se vyrábí pivo? Zájemcům o pivovarnictví se nabízí exkurze do Pivovaru Jihlava. Součástí prohlídky je návštěva varny, spilky a ležáckých sklepů, kde je zakončena ochutnávkou.
Jihlava, Kraj Vysočina

Vila Eden

Hotel Villa Eden se nachází v klidné části Jihlavy, 10 minut pěšky od centra.
Jihlava, Kraj Vysočina