Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Festival Concentus Moraviae ve Slavkově u Brna
Festivaly

Festival Concentus Moraviae ve Slavkově u Brna

Vstupenky na koncerty v rámci tradičního Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae si můžete již nyní zakoupit v předprodeji v Informačním centru ve Slavkově u Brna za zvýhodněné ceny. Slavkov u Brna bude hostit dva koncerty tohoto výjimečného festivalu vážné hudby.

Letos se opět mohou posluchači ve Slavkově těšit na dva špičkové koncerty, z nichž první se odehraje dne 12. června 2014 od 19:30 hodin v Historickém sále slavkovského zámku, kde vystoupí Petr Nouzovský (violoncello) a za doprovodu světově uznávaného klavíristy Gerárda Wyssa (klavír).

Cena zvýhodněné vstupenky na tento koncert v předprodeji je nabízena za 150 Kč. Nyní vám však přiblížíme samotné interprety, kteří nesou světoznámá jména v oblasti interpretace klasické hudby. Petr Nouzovský je český violoncellista, který studoval na řadě hudebních škol a konzervatoří v České republice, ale i v zahraničí. Své umění zdokonalil prostřednictvím individuálních kurzů u předních světových violoncellistů – a nakonec se jím sám stal. Je sólistou Pražského jara, ale struny svého nástroje rozechvívá i na festivalech v Německu, Itálii, Rusku, Holandsku, či jižní Americe.

Hrou na klavír doprovodí pana Nouzkovského švýcarský pianista Gérard Wyss. Ten je žádaným doprovázečem i komorním hráčem v řadě zemí Evropy, ale i v USA či Japonsku. Program letošního koncertu bude postaven na třech skladbách od známých skladatelů. Jedná se o Bohuslava Martinů (Variace na slovenskou lidovou píseň H. 378), Edvarda Griega (Sonáta pro violoncello a klavír a moll op. 36) a Manuela de Falla (Suite Populaire Espagnole).

Druhý koncert se pak uskuteční ve slavkovském kostele Vzkříšení Páně dne 25. června 2014 od 19:30 hodin, kde se můžete těšit na špičkovou norskou trumpetistku Tine Thing Helseth (trubka) a Petra Rajnohu (varhany). Cena vstupenky v předprodeji 200 Kč. Zvýhodněná cena vstupenek na Concentus Moraviae v předprodeji platí pouze do 31.5.2014! Po tomto datu budou vstupenky nabízeny za plnou cenu tj. 200 Kč a 250 Kč

Provozovatel

Zámek Slavkov - Austerlitz

Palackého nám. 1
684 01 Slavkov u Brna
Tel.:
+420 513 034 156
Tel.:
+420 544 221 685
Email:
infocentrum@zamek...
Email:
partykova@zamek-s...
WWW:
www.zamek-slavkov.cz
GPS:
49,153254 16,876498
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Tenkrát ve Slavkově 1805

Vzpomínkové akce na Bitvu tří císařů se vrací po dvou letech do Slavkova.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Od hlíny k hliníku aneb z domácností našich babiček

Poklady nejen z depozitářů. Ve sbírkovém fondu zámku Slavkov-Austerlitz se nachází množství zajímavých předmětů z různých oblastí lidské činnosti.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Výročí bitvy u Slavkova Austerlitz 2022: bitva pod Santonem

Připomeňte si spolu s účastníky vojensko-historických klubů z celého světa významnou epochu evropských dějin.
Tvarožná, Jihomoravský kraj

Večer před bitvou u Slavkova – kostýmované prohlídky na zámku Bučovice

Ozvěny napoleonských válek.
Bučovice, Jihomoravský kraj

Naučná stezka Bitva tří císařů

Naučná stezka obsahuje 29 mapových panelů se situací bitvy, podobiznami velitelů, schématy hlavních bitevních operací a texty, které popisují situaci 2.12.1805. Panely jsou umístěny na vhodných pozorovacích stanovištích při stávajících komunikacích.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámek Slavkov – Austerlitz – panské sídlo rodu Kouniců

Slavkovský zámek patří k nejstarším dochovaným panským sídlům na Moravě. K zámku patří i rozsáhlý zámecký park s několika bazény a sochařskou výzdobou Giovanni Giulianiho. Ve spodní části zahrady se nachází veřejné šestijamkové golfové hřiště.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Po stopách napoleonských válek na Moravě

Komponovaný zážitkový program, který provede návštěvníka po bojišti jedné z nejvýznamnějších bitev v historii Evropy s ukázkami bojových situací se závěrem na slavkovském zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Svatba na zámku ve Slavkově u Brna

Skutečně romantickou svatbu můžete mít v krásném barokním prostředí zámku Slavkov u Brna. Svatební obřady na zámku probíhají pod širým nebem v atraktivním zámeckém parku ve francouzsko-anglickém stylu, na nově zrekonstruovaném zámeckém nádvoří či přímo v interiéru zámku.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Wings

Restaurace v centru historického města Slavkov u Brna, kterou baví vařit a ráda pracuje s čerstvými a sezonními surovinami.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Hotel Olga ve Slavkově u Brna

Rodinný hotel s vlastní restaurací a soukromým parkovištěm blízko historického centra a zámku. Rautové snídaně (pečivo, sýry, šunka, salám, máslo, marmeláda, jogurt, paštika, müsli, vejce, párky, čaj, káva, džus...).K dispozici společná kuchyňka (lednice, vařič, rychlovarná konvice) www.olgahotel.cz
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Zámecká restaurace Austerlitz

Restaurace nabízí příjemné prostředí, které je sladěno v barokním stylu, stejně jako slavkovský zámek. Naprostým skvostem Černé kuchyně je ručně kovaný gril, na kterém je možné připravit pro vaše mlsné jazýčky téměř cokoliv.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj

Slavkovský pivovar ve Slavkově u Brna

Pivovar ve Slavkově u Brna vyrábí jak spodně kvašená piva plzeňského typu, tak i jiné druhy speciálních piv. Piva jsou vyrobena z kvalitních přírodních surovin, jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, a tím si zachovávají svou plnou chuť, živé kultury, vitamíny a minerální látky.
Slavkov u Brna, Jihomoravský kraj