!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival Cirkopolis 2021 v Praze - zimní edice
Festival Cirkopolis 2021 v Praze - zimní edice
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
8.2.
12.2.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Festival Cirkopolis 2021 v Praze - zimní edice

Kdy 8. únor 2021 – 12. únor 2021
Osmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis se uskuteční hned dvakrát. Zimní edice, která proběhne v termínu od 8. do 12. února, uvede celkem 5 představení.
Festival odstartuje live stream premiéry talentovaného žongléra Filipa Zahradnického z Paláce Akropolis a následovat budou živá novocirkusová představení za největšími kulatými okny na světě na pražské náplavce. #cirkuszasklem probudí v Kobce č. 10 – (A)void Floating Gallery utichlé město k životu a během 4 večerů uvede site specific performance akrobatky Elišky Brtnické, herce a klauna Lukáše Karáska, performerky a tanečnice Cécile Da Costa a žongléra Filipa Zahradnického. Vstupné je letos zdarma, podpořit festival bude možné zakoupením dárcovské vstupenky v síti GoOut. Letní edice festivalu Cirkopolis přinese cirkus na čerstvém vzduchu v Kasárnách Karlín v termínu od 7. do 11. června 2021.

Zimní edici zahájí v pondělí 8. 2. od 20:00 live stream Filipa Zahradnického, českého žongléra, který reprezentuje novou a progresivní vlnu současných evropských novocirkusových umělců. V sólovém představení Collection of Sceptical Pleasures využívá žonglování a pohyb jako hlavní výrazový prostředek. Jedním z témat inscenace je chtíč “vlastnit”, rozvíjet své bohatství a přitom neustále hledat, co bohatství vlastně je. Představuje skeptický pohled na svět, jež navádí člověka dělat věci, které by jindy nezkusil. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářejícími vizuálně atraktivní celek.
 
Krátké site specific performance, které vznikají pro příležitost festivalu, probudí náplavku v Kobce č.10 na Rašínově nábřeží od 9. do 12. února vždy mezi 18:00 až 20:00. První performance za obřím sklem bude Fish Eye akrobatky Elišky Brtnické, která volně navazuje na představení Opticon. Za doprovodu audiovizuální instalace odehraje tři pohybové improvizace ztvárňující příběh o rybě ztracené v hloubce dvojrozměrnosti. O středeční program se postará performer a klaun Lukáš Karásek s autorským projektem Obývací pokoj v kobce, v jehož příběhu ožije nábytek, který se stejně jako samostatné bytosti může pohybovat po pokoji, potkávat se s dalšími, interagovat, ale pokoj opustit nemůže. Ve čtvrtek se za kulatým oknem objeví žonglér Filip Zahradnický s upravenými fragmenty premiérovaného představení Collection of Sceptical Pleasures. Páteční #cirkuszasklem završí tanečně-divadelní sólo Roselyne performerky francouzsko-portugalského původu Cécile Da Costa o ženě, která hledá své místo v místnosti, své místo v očích ostatních, své místo v životě. Příběh Roselyne odráží naše pochybnosti, rozhodnutí, které jsme neudělali, možnosti, kterých jsme nevyužili. Cécile Da Costa byla vybrána s celovečerním představením Roselyne do prestižní evropské platformy Aerowaves.
 
Dárcovská vstupenka
Zimní edice Cirkopolis nabízí všechna představení zdarma. Koupí dárcovské vstupenky v síti GoOut v hodnotě 100, 200, 300, 400 nebo 500 Kč je možné podpořit festival.
 
Cirkopolis léto
Letní edice festivalu se uskuteční za účasti zahraničních souborů ve venkovních prostorech Kasáren Karlín od 7. do 11. června.
 
Doprovodný program
Dva dny po ukončení oficiálního programu se v rámci festivalu Cirkopolis uskuteční online konference Australský cirkus: V centru (zájmu) nebo na jeho okraji?, kterou pořádá platforma Circus and its Others a CIRQUEON. Tématem setkání bude seznámení s praktickým i teoretickým výzkumem Kristy Seymour (Griffith University), jehož tématem je pozitivní vliv cirkusu na práci s dětmi s autismem, období koloniální éry a její vliv, proměny cirkusové estetiky, cirkusová režisérka Celia White se zaměří na ženský cirkus a způsoby, jakými je v něm vnímáno ženské tělo a jak se toto vnímání proměňuje. Sledovat konferenci bude možné na platformě Zoom 14. 2. 2021 ve 2h ráno středoevropského času a poté ze záznamu na stránkách festivalu Cirkopolis.
 
 
PROGRAM
Live stream z Paláce Akropolis
8. 2. v 20:00 Filip Zahradnický – Collection of Sceptical Pleasures, premiéra – Live stream
 
Kobka č.10 ‒ (A)void Floating Gallery
9. 2. v 18:00 / 19:00 / 20:00 Eliška Brtnická – Fish Eye
10. 2. v 18:00 / 19:00 / 20:00 Lukáš Karásek – Obývací pokoj v kobce
11. 2. v 18:00 / 19:00 / 20:00 Filip Zahradnický – Fragmenty z Collection of Sceptical Pleasures
12. 2. v 18:00 / 18:30 / 19:00 / 19:30 Cécile Da Costa – Roselyne (4 představení za večer)
14.2. v 02.00 Australský cirkus: V centru (zájmu) nebo na jeho okraji? – konference

O festivalu
Mezinárodní festival zaměřený na prezentaci současných inovativních představení v oblasti nového cirkusu. Profesionální, často provokativní ale i zábavné projekty s přesahem do současného tance, fyzického, vizuálního divadla a žánrů současné hudební scény.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 1. 2021