Úvod > Kalendář akcí > Staročeský velikonoční jarmark na farmě v Toulcově dvoře
Staročeský velikonoční jarmark na farmě v Toulcově dvoře
"> "> ">
16.3.
+ Přidat foto

Staročeský velikonoční jarmark na farmě v Toulcově dvoře

Kdy 16. březen 2013 9:00 - 18:00 Gastronomické akce
Setkejte se v Toulcově dvoře s přírodou, tradicemi, řemesly a jarními pokrmy. Zdravá jídelna Toulcova dvora sestavila ryze jarní menu, na kterém najdete jarní nádivku, pečené kuře, špenátovou polévku, domácí moučníky a pomazánky.
Jarmark se zaplní výrobci a prodejci zdravých potravin jako je třeba bezlepkové a celozrnné pečivo nebo bylinné čaje. A na své si přijdou i ti, kteří občas zhřeší. Těšit se mohou třeba na medovinu, trdelník, palačinky, klobásy a mnoho dalšího. Na farmě probíhá projekt Noemova archa (ekologická výchova s využitím našich původních plemen). Středisko ekologické výchovy hl. m. Prahy je budováno v Praze - Hostivaři.

Farma je veřejnosti zdarma přístupná každý den od 8 do 18 hodin. Mimo to je využívána k ekologickým výukovým programům EC Toulcův dvůr. Kromě farmy můžete k procházce a poučení využít i rozsáhlý areál, který zahrnuje 8,5 hektarů přírodně zajímavých společenstev (mokřad, skalní výchoz, lužní les) a zelených ploch obhospodařovaných člověkem (sad, květnatná louka, pastvina, pole).

Na 8 hektarech plochy se nachází  komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje), přírodně zajímavá společenstva a zelené plochy obhospodařované člověkem (sad, pole, ekozahrada, školka lesních dřevin). Součástí areálu je hospodářský dvůr s huculskými koňmi, ovcemi, kozami a dalšími domácími zvířaty.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 7. 2020