!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Fantastická čokoládová zoo

Fantastická čokoládová zoo

Kdy 18. říjen 2019 - 28. říjen 2019 Výstavy
V rámci Čokoládového festivalu, agentura ChrisEvents pořádá, a to úplně první svého druhu ve střední Evropě, první v České republice, výstavu soch z čokolády.
Zveme vás i s dětmi do fantastické čokoládové džungle. Poprvé v České republice! Poprvé v Praze! Objevte Čokoládovou Zoo. Neuvěřitelné čokoládové sochy zvířat v reálné velikosti. Tato fantastická kouzelná výstava proběhne v rámci pražského Čokoládového festivalu (18. - 20. října 2019 – Galerie Harfa Praha) a potrvá do 28. října.

Dvacet čokoládových soch zvířat v životní velikosti, instalovaných do malé džungle, doplní navíc i zvukové efekty. O tom, jak jednotlivé čokoládové sochy vznikaly, se návštěvníci dočtou z informačních panelů, které budou nedílnou součástí výstavy. S nápadem vytvořit velkolepé sochy z čokolády přišel ředitel belgické reklamní agentury: "Když mohou být sochy z ledu a písku, mohou být i z čokolády". Úplně první tak vznikla  250 kg socha gorily.
 
Větší sochy jsou vylévány za pomoci sádrové hmoty, ty menší jsou sochány přímo z bloku čokolády. Na výrobu se používá čokoláda z odpadu čokoládoven, proto nejsou sochy jedlé. Všechny barvy vznikly namícháním bílé, mléčné a hořké čokolády. Cena čokoládového festivalu: zdarma / cena výstavy soch: 60 Kč.
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 10. 2019