!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Famufest 2021
Famufest 2021
">
24.3.
28.3.
+ Přidat foto
Festivaly

Famufest 2021

Kdy 24. březen 2021 – 28. březen 2021
Přinášíme vám první informace o 37. ročníku FAMUFESTu, který se bude konat od 24. do 28. března 2021 v kině Světozor a jeho okolí.
Program multižánrového filmového festivalu nabídne pestrou škálu výstupů od studentských filmů přes výstavy až po bohatý offprogram. Letošní ročník si uvědomuje pestrost a jedinečnost, kterou s sebou nese byť jedna lidská zkušenost. Jeho téma je SPEKTRUM.

„Jsem SPEKTRUM. Jsem novotvar i archaismus, klouzačka v parku i první letní bouřka. Jsem všechno, co může nabídnout život.”

Letošní ročník festivalu si klade za cíl představit veřejnosti nejen pestrost výstupů talentů, kteří mohou v budoucnu tvořit páteř české kinematografie, televizní tvorby, fotografie i dalších médií, ale i pestrost v širším slova smyslu. Ať už jde o festivalové prostory a originální vizáž i výstup nebo průběh v souladu s myšlenkami udržitelného způsobu života či jedinečnou studentskou atmosféru, pro kterou si festival každý rok vybere za cíl domácí i mezinárodní publikum.

„Jsem fair trade kávička ze třetího i turek a cígo na katedře, jsem poslední panák v Kotvě i první kafe ve Slavii, jsem páteční večer a dokonce i sobotní ráno.”

Nervovým systémem FAMUFESTu jsou studenti FAMU, páteří pak jejich přihlášená díla, soutěžící o festivalové ceny. Ty ale jako součást hlavního programu doprovodí i výstava Centra audiovizuálních studií a Katedry fotografie.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 25. 12. 2020