!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Famufest 2021
Famufest 2021
">
28.4.
2.5.
+ Přidat foto
Festivaly

Famufest 2021

Kdy 28. duben 2021 – 2. květen 2021
Přinášíme vám první informace o 37. ročníku FAMUFESTu, který se bude konat od 28. dubna do 2. května 2021.
Kolik to má procent? A jak je to dlouhý? Některé otázky slýcháš tak často, že už je ani nevnímáš. Širší úhel pohledu nabídne 37. ročník festivalu FAMUFEST od 28. dubna do 2. května 2021. Těšte se na nejnovější studentskou filmovou tvorbu, výstavu i bohatý off program. To vše, pokud to situace umožní, v jedinečných prostorách v samotném srdci Prahy.

Program multižánrového filmového festivalu nabídne pestrou škálu výstupů od studentských filmů přes výstavy až po bohatý offprogram. Letošní ročník si uvědomuje pestrost a jedinečnost, kterou s sebou nese byť jedna lidská zkušenost. Jeho téma je SPEKTRUM.

„Jsem SPEKTRUM. Jsem novotvar i archaismus, klouzačka v parku i první letní bouřka. Jsem všechno, co může nabídnout život.”

Letošní ročník festivalu si klade za cíl představit veřejnosti nejen pestrost výstupů talentů, kteří mohou v budoucnu tvořit páteř české kinematografie, televizní tvorby, fotografie i dalších médií, ale i pestrost v širším slova smyslu. Ať už jde o festivalové prostory a originální vizáž i výstup nebo průběh v souladu s myšlenkami udržitelného způsobu života či jedinečnou studentskou atmosféru, pro kterou si festival každý rok vybere za cíl domácí i mezinárodní publikum.

„Jsem fair trade kávička ze třetího i turek a cígo na katedře, jsem poslední panák v Kotvě i první kafe ve Slavii, jsem páteční večer a dokonce i sobotní ráno.”

Nervovým systémem FAMUFESTu jsou studenti FAMU, páteří pak jejich přihlášená díla, soutěžící o festivalové ceny. Ty ale jako součást hlavního programu doprovodí i výstava Centra audiovizuálních studií a Katedry fotografie.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 3. 2021