ÚvodKalendář akcíHistorické a vojenské akceEzoterický festival na zámku Poláky
Barokní zámek Poláky
Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Ústecký kraj nebo navštivte Historické a vojenské akce v celé ČR.
Barokní zámek Poláky u Nechranické přehrady bude letos potřetí výjimečně zpřístupněn pro veřejnost v rámci Ezoterického festivalu. Během prohlídky návštěvníci spatří jak doposud neobnovené prostory, tak i místnosti v různých fázích oprav. V některých komnatách uvidí už i historické vybavení.
V sobotu 12. srpna bude ojedinělá možnost prohlédnout si prostory barokního zámku Poláky. Zámek prochází rekonstrukcí a bývá otevřen pouze výjimečně. Návštěvníci uvidí pokoje jak v původním neopraveném stavu, tak i místnosti,

ve kterých již obnova v různých fázích probíhá. Prohlídky s odborným výkladem doplní i program na nádvoří v rámci Ezoterického festivalu. Vystoupí šermíři ze skupiny Lammer z Mostu, tanečnice s ohněm Lucie Zhory a v 15 hodin divadlo Kapsa z Andělské Hory s pohádkou O Budulínkovi. Zájemci si mohou nechat vyložit budoucnost z karet, zatímco děti se zabaví v dětské dílničce. Po celý den budou probíhat tematické přednášky. Užitečnou zkušeností může být zkouška poskytnutí první pomoci pod odborným vedením zdravotní sestry. Na nádvoří vznikne též malé tržiště, kde budou nabízeny výrobky ze dřeva, z kůže, Valašské frgále a další občerstvení. Program vyvrcholí od 17 hodin podvečerní muzikou k tanci i k posezení v podání Jindry Kalaše.   Výtěžek ze vstupného (130,- / dospělí a 80,- / děti) je určen na pokračování obnovy zámku.

Zámek Poláky patří k nejvýznamnějším zámeckým stavbám na Chomutovsku. Ve své architektuře dokumentuje vývoj od renesance až po počátek 20. století. I přes nepřízeň osudu, kdy po dobu 70 let čelil neúdržbě a následné lidské devastaci, si zámek uchoval velké množství autentických prvků původní výzdoby. Celý areál prochází od roku 2020 postupnou rekonstrukcí. Doposud se podařilo opravit secesní vilu, v minulosti sloužící pro správce velkostatku, část střechy a krovů zámku, zajistit statiku budovy a obnovit část interiérů včetně nově objevených barokních záklopových stropů. V blízké budoucnosti je plánováno trvalé zpřístupnění zámku veřejnosti formou prohlídkové trasy, prezentující život na šlechtickém sídle v době První republiky.
 

Provozovatel

Zámek Poláky, z.s.

Poláky 2
438 01 Chbany
Tel.:
+420 797 603 587
Email:
info@zamek-polaky.cz
Email:
milos.dempir@sezn...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
zamek-polaky.cz
GPS:
50,338508 13,355393
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Dolní Poohří
Tipy na výlet:
Chbany a okolí
 

Cena

Cena: 130 Kč

Snížená cena: 80 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Festpouť Poláky

Účinkující: Brutus, Guns N Roses Tribute, Janek Ledecký & Band, Lucie Revival, Robin Mood, Pekař, Tlustá Berta.
Chbany, Ústecký kraj

Festival lidových a dechových hudeb v Kadani 2024

Dechovky v zahradách Františkánského kláštera v Kadani.
Kadaň, Ústecký kraj

Medové odpoledne v Kadani 2024

Nedělní odpoledne ve znamení medu. Ve františkánské zahradě se můžete těšit na jarmark včelařského zboží, medu, medoviny, perníků, svíček atd.
Kadaň, Ústecký kraj

Kadaňský Flerjarmark 2024

Už jste objevili kouzlo Fleru? Akce dává prostor českým a slovenským designérům, švadlenkám, šperkařům, umělcům, návrhářům. Zkrátka každému, kdo něco umí, a chtěl by produkty své šikovnosti dále šířit a dělat jimi radost spokojeným zákazníkům.
Kadaň, Ústecký kraj

Dny EHD v Kadani 2024

Dny evropského kulturního dědictví v Kadani.
Kadaň, Ústecký kraj

Císařský den v Kadani 2024

Nejvýznamnější kulturní akcí města je Císařský den, kterým si Kadaň připomíná slavný příjezd císaře Karla IV. z roku 1367 a 1374. Historickou část města ovládnou dobová řemesla, kejklíři, trhovci, stylová hudba a pouliční divadlo.
Kadaň, Ústecký kraj

Advent v Kadani 2024

Vánoční trhy s programem.
Kadaň, Ústecký kraj

Vinobraní v Kadani 2024

Celodenní program se odehrává v areálu Františkánského kláštera, který si mohou zdarma prohlédnout s průvodcem. Návštěvníci mohou sledovat průběh a zpracování hroznů a ochutnat letošní burčák, čerstvý vinný mošt a víno. Těšit, se můžete též na bohatý program!
Kadaň, Ústecký kraj

Zámek Poláky u Nechranické přehrady

Základem barokního zámku byla původní renesanční tvrz z 1. poloviny 16. století. Nový objekt byl postaven pro hrabata z Pergenu podle návrhu žateckého stavitele Vavřince Rodta. Zchátralý objekt se podařilo zachránit a od 15. června 2024 je přístupný veřejnosti.
Chbany, Ústecký kraj

Zámek Pětipsy na Chomutovsku

Zřícenina zámku stojí v obci Pětipsy, v současné době prochází rekonstrukcí. Předchůdcem zámku byla gotická tvrz ze 14. století. K zámku náležejí i hospodářské budovy.
Pětipsy, Ústecký kraj

Želinský meandr v údolí řeky Ohře

Chráněná památka Želinský meandr se rozkládá nedaleko severočeského města Kadaň. Jde o 5 km dlouhý úsek o rozloze 175ha, který byl roku 1992 vyhlášen k ochraně.
Kadaň, Ústecký kraj

Paintball – hra na válku

Paintbal v okolí Kadaně, Podbořan, Žatce, Loun, Chomutova, Mostu. Paintball hry pro firmy i party kamarádů či jednotlivce. Zapůjčíme veškeré vybavení, proškolíme. Po rozdělení do teamů dostane každý z teamů cíl mise a válka může začít.
Račetice, Ústecký kraj

Jízda v BVP Račetice

Chcete povozit nebo zkusit řídit pásový obrněný transportér? Skvělý zážitek i skvělý dárek – to vše nyní s teamem Hra na válku. Zažijte adrenalin na našich atrakcích!
Račetice, Ústecký kraj

Malá vodní elektrárna Želina na řece Ohři

Malou vodní elektrárnu Želina nechalo vybudovat město Kadaň, zprovozněna byla v roce 1908. V současné době je svěřena do užívání elektrárny Tušimice.
Kadaň, Ústecký kraj

Nechranická přehrada u Kadaně

Optimální lokalita pro vodní sporty a relax! Nechranická přehrada leží na řece Ohři mezi Kadaní a Žatcem, jižně od Chomutova. Má nejdelší sypanou hráz ve střední Evropě, jejíž délka je 3280 m.
Kadaň, Ústecký kraj

Distribuční transformátorová stanice v Kadani

U ulice Sukova v Kadani stojí zachovalá distribuční transformátorová stanice pocházející z roku 1908.
Kadaň, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autocamping Vikletice

Autocamping Vikletice na břehu Nechranické přehrady je skvělým místem pro letní koupání, pro milovníky vodních sportů, rybaření, cyklistiky a rekreačních sportů.
Chbany, Ústecký kraj

Vinařství Mikulášek Vičice

Vičické vinařství Mikulášek bylo založeno roku 2012 jako rodinná firma Aloisem Mikuláškem a jeho syny Robertem a Jakubem. Ačkoliv Březno u Chomutova (kam Vičice spadají) není milovníkům vína příliš známo, jedná se o historické místo spojené s pěstováním révy minimálně od 13. století.
Březno, Ústecký kraj

Penzion a restaurant Bílý Beránek Kadaň

Penzion Bílý Beránek se nachází v historickém centru královského města Kadaň, 220 metrů od hlavního náměstí. Návštěvníci královského města zde naleznou nejen klidné ubytování, ale také skvělou kuchyni.
Kadaň, Ústecký kraj

Restaurace Střelnice Kadaň

Restaurace Střelnice, kde v letních dnech můžete relaxovat s přáteli na zahrádce pod letitými kaštany a nechat své ratolesti dovádět v dětském koutku.
Kadaň, Ústecký kraj

Ubytovna Koupaliště Kadaň

Ubytování vhodné pro sportovní oddíly, cyklisty i turisty, plavce a další nadšené sportovce. Součástí ubytovny Koupaliště Kadaň je i vyhřívaný plavecký bazén 50 m s celoročním provozem.
Kadaň, Ústecký kraj

Hotel Split Kadaň – moderní ubytování na úpatí Krušných hor

Hotel Split se nachází ve starobylém královském městě Kadaň, ležícím na předělu mezi Krušnými horami a Doupovskými vrchy. Hotel Split se nachází v klidném, příjemném přírodním prostředí přímo u řeky Ohře.
Kadaň, Ústecký kraj

Vinařství Němeček

Vinařství Němeček reprezentuje rodina Karla Němečka, který se aktivně podílí na znovuobnovení vinařského umění ve vičickém údolí od roku 1987, kdy byly postupně vysazovány dnes již cca 30 leté vinice. Láska k vinné révě postupně zasáhla celou rodinu a vyústila k založení rodinné firmy.
Březno, Ústecký kraj

Korek

Martin Šroubek dal do pucu dům v havarijním stavu. Stojí přímo proti fabrice, kde se vždycky vyráběl korek. Otevřel tedy Café Korek a dal ve všech směrech na profesionály. Archigroup skvěle pomazlili interiér, který perfektně odděluje dětskou hernu, kavárenskou část s knihovnou.
Klášterec nad Ohří, Ústecký kraj