Úvod > Kalendář akcí > Příroda a ekologie > Komentované prohlídky Medúzária – expozice medúz v Zooparku Chomutov
Příroda a ekologie

Komentované prohlídky Medúzária – expozice medúz v Zooparku Chomutov

Chomutovský zoopark otevřel zcela novou expozici. Chová sto šedesát medúz osmi druhů. Zoopark v láká na komentované prohlídky medúzária, a to od 9:00 do 16:00. Konají se po celý víkend – začínat budou vždy v celou hodinu, konkrétně v 9.00, 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00 a 16.00 hodin.
Chomutovský zoopark proměnil bývalý pavilon nočních živočichů v atraktivní expozici mořských medúz. Medúzárium se nachází v bývalém pavilonu nočních živočichů u spodní pokladny (u restaurace Tajga).

Návštěvníci uvidí na osm akvárií, to největší je tři metry dlouhé. Vyrobit se musela (z technických důvodů) až v dalekém Japonsku. Medúzy neumí dobře plavat, i v mořích a oceánech se nechávají unášet proudem. Podobné je to i v akváriích, kde musí voda cirkulovat. Ta navíc musí být kulatá – kdyby byla hranatá, medúzy by se zasekly v rohu. Za normálních podmínek žijí žahavci přibližně rok. V zoo je proto chtějí postupně začít rozmnožovat.

Chované medúzy se vyskytují především ve Středozemním, Baltském či Severním moři. Návštěvníci mohou spatřit například kouzelné měsíční medúzy, aktivní medúzy cannonball nebo majestátní blue blubber, které svým tvarem připomínají hřívu lva. Jeden druh mezúzy i medúza japonská – ta patří mezi kanibaly. Alespoň jednou za 14 dní totiž musí dostat rozmixovanou jinou medúzu, aby sama přežila. Jedná se o jediný masožravý druh medúzy.

Provozovatel

Zoopark Chomutov, p. o.

Přemyslova 259
430 01 Chomutov
Tel.:
+420 703 149 043
Email:
zoopark@zoopark.cz
WWW:
https://zoopark.cz/
GPS:
50,473518 13,420264
 
Region:
Ústecký kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Chomutov
Tipy na výlet:
Chomutov a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Rebelové – koncertní verze

Kultura pod hvězdami pořádá dvanáctý ročník divadelních představení pod širým nebem. V příjemném prostředí letního kina Chomutov můžete zažít krásný a romantický večer s hity filmového retro muzikálu Rebelové z dílny Filipa Renče a Zdeňka Zelenky.
Chomutov, Ústecký kraj

Přehlídka krušnohorské šité a paličkované krajky

Přehlídka krušnohorské šité a paličkované krajky v Oblastním muzeu v Chomutově. Součástí přehlídky je i výstava soutěžních prací na téma Modro-bílý svět.
Chomutov, Ústecký kraj

Národní technické muzeum za 80 Kč – Mezinárodní den muzeí a galerií

V roce 2023 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 8 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.
Chomutov, Ústecký kraj

Národní technické muzeum za 80 Kč – Výročí založení Národního technického muzea

V roce 2023 je připraveno při příležitosti výročí a významných dnů 8 termínů, během kterých bude možné navštívit Národní technické muzeum za vstupné 80 Kč.
Chomutov, Ústecký kraj

Festival vína na zámku Červený Hrádek 2023

Srdečně vás zveme na 2. ročník Festivalu vína na zámku Červený Hrádek, který se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023.
Jirkov, Ústecký kraj

The Most Classic & Histo Cup

Autodrom v Mostě si na konec sezony připravil The Most Classic & Histo Cup, na okruhu budou závodit auta 60. až 80. let.
Most, Ústecký kraj

Czech Truck Prix 2023 v Mostě

Evropský šampionát okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC) zavítá také v sezoně 2023 do areálu mosteckého autodromu.
Most, Ústecký kraj

Advent v Kadani 2023

Vánoční trhy s programem.
Kadaň, Ústecký kraj

Expozice Medúzárium – medúzy v Zooparku Chomutov

Chomutovský zoopark proměnil bývalý pavilon nočních živočichů v atraktivní expozici mořských medúz. Medúzárium se nachází v bývalém pavilonu nočních živočichů u spodní pokladny (u restaurace Tajga).
Chomutov, Ústecký kraj

Socha velryby v Zooparku Chomutov

Sochu velryby s vodotryskem v Podkrušnohorském zooparku v Chomutově vytvořil roku 2011 chomutovský výtvarník Vojtěch Návrata. Umístěna je nedaleko vstupní pokladny do zoo v blízkosti Kamenného rybníka.
Chomutov, Ústecký kraj

Skanzen stará ves Chomutov – severočeská vesnice hned za sídlištěm

Skanzen Stará Ves je součástí Zooparku Chomutov. Otevřeno je zde každý den a za jeho návštěvu neplatíte ani korunu navíc. Stačí platná vstupenka do zooparku. Dozvíte se tu, jak dříve žili lidé v Krušnohoří, jaká řemesla je živila nebo co pěstovali na svých zahrádkách.
Chomutov, Ústecký kraj

Lanáček v Zooparku Chomutov – dětské lanové centrum

V Zooparku Chomutov najdete areál, kde si děti mohou užít spoustu pohybu. I to je Lanáček, který určen návštěvníkům ve věku od 3 do 11 let.
Chomutov, Ústecký kraj

Safari expres v Podkrušnohorské zooparku Chomutov

Velkým lákadlem v Podkrušnohorském zooparku Chomutov je safari, které si lze prohlédnout z terénní soupravy Safari expres.
Chomutov, Ústecký kraj

Lanové centrum na Kamencovém jezeře v Chomutově

Na Kamencovém jezeře připravené nové Lanové centrum, které zpestří pobyt všem návštěvníkům.
Chomutov, Ústecký kraj

Kamencové jezero Chomutov

V letní sezóně je lákadlem pro všechny návštěvníky nejen z Chomutova či České republiky, ale pro turisty z celého světa. Kamencové jezero je světový unikát. Vzniklo zatopením dolů, v nichž se těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m.
Chomutov, Ústecký kraj

Zimní stadion Chomutov

Zimní stadion se nachází v areálu bývalých kasáren na Zadních Vinohradech na ploše 5 887 m2. Tento stavebně architektonický unikát je nápadný obloukem ocelové konstrukce, který vytváří kontext ke zvlněnému terénu předhůří Krušných hor.
Chomutov, Ústecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Mertin Chomutov

Hotel Mertin se nachází 200 m od historického centra. Nabízí komfortní ubytování v deseti pokojích, z nichž pět je nekuřáckých. Samozřejmostí je internet zdarma.
Chomutov, Ústecký kraj

Hotel Clochard v Chomutově

Hotel Clochard se nachází v centru města Chomutova v poklidné zóně, nedaleko sadů Čs. armády a Městského divadla a nabízí ubytování v plně vybavených, jedno až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, satelitní televizí a WiFi.
Chomutov, Ústecký kraj

Restaurace U Dvou rytířů

Stylová restaurace v centru Chomutova. Na slavnou tradici se snažíme navázat výběrem kvalitních moravských vín a nabídkou specialit převážně české kuchyně.
Chomutov, Ústecký kraj

Hotel U Dvou medvídků v Chomutově

Hotel a restaurace u Dvou medvídků sídlí v historickém šlechtickém domě ze 16.století, který se nachází v samotném centru královského města Chomutova.
Chomutov, Ústecký kraj

Republika

Ve sklepě tu vaří chmelový mok První občanský pivovar v Chomutově – Karásek a Stülpner, ale Restaurant & Cafe Republika má také skvělou vinnou kartu. Hosta se tu snaží potěšit během celého stolování.
Chomutov, Ústecký kraj

Restaurace Republika

Restaurace v prvorepublikovém stylu, česká kuchyně zejména z lokálních suroviny, chomutovské pivo Karásek&Stülpner.
Chomutov, Ústecký kraj

První občanský pivovar Karásek a Stülpner v Chomutově

První občanský pivovar v Chomutově nabízí bohatý sortiment výrobků i možnosti prohlídky zařízení.
Chomutov, Ústecký kraj

Penzion Bremen Jirkov

V klidné části města Jirkova u říčky Bíliny se nachází penzion Bremen s ubytováním na vysoké úrovni. V přízemí budovy je umístěna stylová restaurace.
Jirkov, Ústecký kraj