Úvod > Kalendář akcí > Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020
Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020
"> "> ">
15.8.
6.9.
+ Přidat foto

Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020

Kdy 15. srpen 2020 - 6. září 2020 Sportovní akce
Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota? Přihlaste se na jednu z exkurzí Hnutí Duha, které připravuje na léto sérii několikadenních exkurzí do srdce Národního parku Šumava.
Hnutí Duha již více než pětadvacet let aktivně usiluje o kvalitnější ochranu přírody v národním parku Šumava. Letos pro vás již pojednadvacáté připravuje několik možností, jak se přiblížit šumavské divočině - přihláísit se na ně můžete už nyní, zájem o exkurze bývá vždy vysoký.

Jedná se o jednu čtyřdenní, dvě víkendové a jednu jednodenní exkurzi, vždy pod vedením odborného průvodce. Pokaždé do nejvzácnějších míst obou národních parků včetně těch běžně nepřístupných. Exkurze probíhají od srpna do začátku září 2020.
 

Termíny a místa exkurzí

  • 15. 8. 2020 Exkurze napříč Modravskými slatěmi: V rámci jednodenní exkurze vás průvodce zavede do srdce zdejší divočiny. Poznáte různé způsoby péče o les, ale především přírodu zasaženou kůrovcovou kalamitou, avšak ponechanou svému vlastnímu vývoji. Projdete okolo několika místních vzácných rašelinišť a přiblížíte se na dohled majestátnímu Velkému Roklanu. Na cestě zpět budete sledovat tok krále těchto končin – Roklanského potoka. Účastnický poplatek činí 420 Kč.
  • 21. - 23. 8. 2020  Exkurze napříč Šumavskými pláněmi: Od pátku do neděle je připravena exkurze napříč Šumavskými pláněmi: Modravské slatě a Ptačí potok. Projdete se na území rozsáhlých a tajemných šumavských rašelinišť – především do obvykle nepřístupné Rokytecké slatě. Druhý den zamíříte do míst, kde v roce 2011 stovky lidí bránily vzácné lesy před nelegálním kácením. Připomeneme si, co se tam tehdy odehrávalo. Večery strávíte v kempu Antýgl, za pěkného počasí společným posezením u ohně. Účastnický poplatek činí 1100 Kč.
  • 26. - 31. 8. 2020  Velká exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les: Podíváte se do míst, kde na velkých plochách vládne jen příroda: do Trojmezenského pralesa, do jádrových oblastí národního parku Bavorský les i do okolí hájovny Březník na české straně hranice! Uvidíte horská ledovcová jezera (Plešné i Roklanské) či dramatickou Ďáblovu soutěsku (Teufelsloch) a vystoupáte na nejvyšší vrcholy Šumavy – Velký Roklan, Luzný i Plechý. Večery budete trávit v kempu na Soumarském mostě na břehu Vltavy a v německém kempu ve Finsterau na hranici národního parku Bavorský les. Účastnický poplatek činí 2800 Kč.
  • 4. - 6. 9. 2020  Exkurze napříč jižním masivem národního parku Šumava: Plechý, Trojmezenský prales a Smrčina. Na hřebeni od Plechého až po Třístoličník vás čekají daleké výhledy do Rakouska, Německa i Čech. Po oba dny budete moci pozorovat velmi výmluvné rozdíly v přístupu k přírodě na české i rakouské straně, kde není národní park. Druhý den zamíříte do nádherných pralesních hvozdů hor Smrčiny a Hraničníku a průvodce vám ukáže cenná místa, která jsou ohrožena kontroverzní stavbou lanovky a sjezdovky. Večery budete trávit v kempu či v sousední ubytovně v Nové Peci v podhůří. Účastnický poplatek činí 1100 Kč.

Účast na exkurzích je podmíněna zaplacením účastnického poplatku.  Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře na stránkách pořadatele. Exkurze mají omezený počet účastníků.
Celý popis
Naposledy změněno: 31. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí