!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020
Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020
"> "> ">
15.8.
6.9.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les 2020

Kdy 15. srpen 2020 – 6. září 2020
Chtěli byste poznat středoevropskou divočinu na vlastní oči a kůži a porozumět tomu, v čem je její nedocenitelná hodnota? Přihlaste se na jednu z exkurzí Hnutí Duha, které připravuje na léto sérii několikadenních exkurzí do srdce Národního parku Šumava.
Hnutí Duha již více než pětadvacet let aktivně usiluje o kvalitnější ochranu přírody v národním parku Šumava. Letos pro vás již pojednadvacáté připravuje několik možností, jak se přiblížit šumavské divočině - přihláísit se na ně můžete už nyní, zájem o exkurze bývá vždy vysoký.

Jedná se o jednu čtyřdenní, dvě víkendové a jednu jednodenní exkurzi, vždy pod vedením odborného průvodce. Pokaždé do nejvzácnějších míst obou národních parků včetně těch běžně nepřístupných. Exkurze probíhají od srpna do začátku září 2020.
 

Termíny a místa exkurzí

  • 15. 8. 2020 Exkurze napříč Modravskými slatěmi: V rámci jednodenní exkurze vás průvodce zavede do srdce zdejší divočiny. Poznáte různé způsoby péče o les, ale především přírodu zasaženou kůrovcovou kalamitou, avšak ponechanou svému vlastnímu vývoji. Projdete okolo několika místních vzácných rašelinišť a přiblížíte se na dohled majestátnímu Velkému Roklanu. Na cestě zpět budete sledovat tok krále těchto končin – Roklanského potoka. Účastnický poplatek činí 420 Kč.
  • 21. - 23. 8. 2020  Exkurze napříč Šumavskými pláněmi: Od pátku do neděle je připravena exkurze napříč Šumavskými pláněmi: Modravské slatě a Ptačí potok. Projdete se na území rozsáhlých a tajemných šumavských rašelinišť – především do obvykle nepřístupné Rokytecké slatě. Druhý den zamíříte do míst, kde v roce 2011 stovky lidí bránily vzácné lesy před nelegálním kácením. Připomeneme si, co se tam tehdy odehrávalo. Večery strávíte v kempu Antýgl, za pěkného počasí společným posezením u ohně. Účastnický poplatek činí 1100 Kč.
  • 26. - 31. 8. 2020  Velká exkurze napříč národními parky Šumava a Bavorský les: Podíváte se do míst, kde na velkých plochách vládne jen příroda: do Trojmezenského pralesa, do jádrových oblastí národního parku Bavorský les i do okolí hájovny Březník na české straně hranice! Uvidíte horská ledovcová jezera (Plešné i Roklanské) či dramatickou Ďáblovu soutěsku (Teufelsloch) a vystoupáte na nejvyšší vrcholy Šumavy – Velký Roklan, Luzný i Plechý. Večery budete trávit v kempu na Soumarském mostě na břehu Vltavy a v německém kempu ve Finsterau na hranici národního parku Bavorský les. Účastnický poplatek činí 2800 Kč.
  • 4. - 6. 9. 2020  Exkurze napříč jižním masivem národního parku Šumava: Plechý, Trojmezenský prales a Smrčina. Na hřebeni od Plechého až po Třístoličník vás čekají daleké výhledy do Rakouska, Německa i Čech. Po oba dny budete moci pozorovat velmi výmluvné rozdíly v přístupu k přírodě na české i rakouské straně, kde není národní park. Druhý den zamíříte do nádherných pralesních hvozdů hor Smrčiny a Hraničníku a průvodce vám ukáže cenná místa, která jsou ohrožena kontroverzní stavbou lanovky a sjezdovky. Večery budete trávit v kempu či v sousední ubytovně v Nové Peci v podhůří. Účastnický poplatek činí 1100 Kč.

Účast na exkurzích je podmíněna zaplacením účastnického poplatku.  Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře na stránkách pořadatele. Exkurze mají omezený počet účastníků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 7. 2020
27.2.
28.2.
Šumavský skimaraton na Kvildě

Šumavský skimaraton na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
16.1.
17.1.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
28.12.
1.1.
Zimní prohlídky hradu Kašperk

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Kašperské Hory, Šumava