Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Evropský týden udržitelného rozvoje na VUT v Brně
Festivaly

Evropský týden udržitelného rozvoje na VUT v Brně

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Vysoké učení technické v Brně (VUT) je univerzitou nejen technickou, ale i udržitelnou. To se promítá jak v činnostech vědy a výzkumu, tak i v mnoha dalších aktivitách. Více se o nich můžete dozvědět během Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR), který se koná od 20. do 26 září 2023.
Univerzita si je vědoma toho, že to co dělá, má celospolečenský dopad. Proto aktivně prosazuje princip udržitelnosti a tento týden nabízí veřejnosti příležitost se do těchto aktivit zapojit. Oficiální týden ETUR je od 20. do 26. září, ale akce probíhají až do 8. října 2023. Navštivte přednášky, výstavy, workshopy, semináře i sport a mnoho dalšího z nabitého programu s jedním společným cílem – ukázat, že záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme.

Na co všechno se můžete těšit?

19. 9. – 23. 9. Týden sportu na VUT

Pohyb okysličuje mozek, což vede ke zvýšení bystrosti a pozornosti. Vyberte si z pestré nabídky, kterou pro vás připravilo Centrum sportovních aktivit (CESA) a probojujte se sportem k lepším studijním a vědeckým výsledkům.

21. 9. Přednáška: Baterie, ukládání energie a elektromobilita

Přijďte si poslechnout přednášku předního odborníka na baterie docenta Tomáše Kazdy z Ústavu elektrotechnologie Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií. Akce je součástí doprovodného programu výstavy "Není TESLA jako Tesla".

21. 9. Sázení lípy na FP

V rámci zahájení semestru Fakulta podnikatelská připravila program, ke kterému patří nejen soutěž s Cavaliers Brno a beerpongový turnaj, ale i sázení lípy. Přijďte "zalesnit" prostor před fakultou ve 14:00.

22. 9. Výstava: Široký perimetr architektury

Fakulta architektury se již potřetí zapojuje do oslav kreativního hubu Kumst. Letošní propojení architektury a kreativní platformy se ponese ve znamení experimentu. Jak toho dosáhli, vám znázorní výstava Široký perimetr architektury.

25. 9.  13. 10. Výstava Od převodovky k nekonečnu: Udivující svět

Originální výstavu Od převodovky k nekonečnu: Udivující svět, která formou deseti plakátů představí práci a výzkum studentů Fakulty strojního inženýrství najdete na Moravském náměstí.

26. 9. Kulatý stůl Podnikání z mého pohledu

Byznys je dynamický proces mezi několika stranami – podnikateli, politiky, odbornou veřejností a akademickou půdou, přičemž každá z nich na něj nahlíží z jiného hlediska. Přijďte si poslechnout debatu účastníků všech zmíněných stran, která se koná v úterý 26. září v 16 hodin ve dvoraně Rektorátu VUT.

26. 9. Přednáška: Vývoj v oblasti automotive

Přednáška docenta Jana Fišera z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství přiblíží současný směr ve vývoji techniky osobních vozidel a důvody pro trendy k elektrifikaci pohonů. Zohlední fyzikální principy EV pohonů, legislativní, společenské požadavky, společenské závazky a energetiku.

29. 9. Křest knihy Biom
Autorský tým v knize představuje architektonickou vizi světa, kde velká část lidí žije za pomoci vyspělé technologie v téměř soběstačných městech, nabízejících obyvatelům kvalitnější prostředí pro život. Nad obsahem z knihy si můžeme popovídat s ostatními účastníky křtu.

6. 10. Noc vědců na VUT

Přijďte objevovat "tajemství" na VUT v pátek 6. října od 18 hodin, kdy pro vás zpřístupníme vědecká a výzkumná pracoviště a science centra, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty a další. Program je vhodný pro školáky, studenty, rodiny s dětmi i ostatní širokou veřejnost.

Výstava Znamení ryb

Prohlédněte si jedinečnou tvorbu uznávaného sochaře Michala Gabriela, pedagoga Fakulty výtvarných umění. Žraloci, šelmy a jiné figurální objekty jsou vytvořeny za použití pryskyřice a skořápek vlašských ořechů či šnečích ulit.

Výstava spojená s komentovanou prohlídkou: Recyklace je „sexy“

Recyklovaný plast má mnohem více využití, než by se mohlo zdát. Firma Plastic Guys, kterou založili absolventi FAST, z něj vyrábí designové desky využitelné jak pro interiéry, tak exteriéry. Nahlédněte pod pokličku jejich originální výroby a navštivte výstavu na FAST. Výstavu okomentují přímo zakladatelé společnosti a to 21., 25., 27. nebo 29. 9 od 11 do 12 hodin.

Komentovaná prohlídka: Co dělají včely na stavební fakultě?

Přijďte si prohlédnout včelnici FAST, a to v pondělí 25. 9. 15:30–17:30, nebo dva týdny poté v 2. 10. v 15:30–17:30. Dozvíte se, z čeho se skládá včelstvo, co je to včelařský rok a budete mít i možnost vyzkoušet si některá včelařská zařízení a pomůcky. Program je vhodný pro individuální zájemce i pro skupiny maximálně o dvaceti lidech. Sraz je vždy u vstupní brány na ulici Žižkova 17.

Provozovatel

Vysoké učení technické v Brně

Antonínská 548/1
601 90 Brno
Email:
vut@vutbr.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.vut.cz
WWW:
https://www.vut.c...
GPS:
49,201541 16,603614
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Noc vědců na Vysokém učení technickém v Brně

Noc vědců letos přináší téma tajemství. Zapojí se do ní i Vysoké učení technické v Brně (VUT). Malí i velcí návštěvníci si budou moci vybírat z široké nabídky aktivit na 8 fakultách a 3 ústavech.
Brno, Jihomoravský kraj

Královský košt Brno

Pultová degustace vín je organizována systémem all inclusiv, který umožňuje návštěvníkům ochutnat maximální množství vzorků.
Brno, Jihomoravský kraj

JazzFestBrno 2023

Jazzový žánr v nejrozmanitějších podobách. Na své si přijdou příznivci bigbandů, elektronických fúzí, brazilských rytmů i českého folkloru.
Brno, Jihomoravský kraj

JazzFestBrno 2023

Jazzový žánr v nejrozmanitějších podobách. Na své si přijdou příznivci bigbandů, elektronických fúzí, brazilských rytmů i českého folkloru.
Brno, Jihomoravský kraj

JazzFestBrno 2023

Jazzový žánr v nejrozmanitějších podobách. Na své si přijdou příznivci bigbandů, elektronických fúzí, brazilských rytmů i českého folkloru.
Brno, Jihomoravský kraj

JazzFestBrno 2023

Jazzový žánr v nejrozmanitějších podobách. Na své si přijdou příznivci bigbandů, elektronických fúzí, brazilských rytmů i českého folkloru.
Brno, Jihomoravský kraj

JazzFestBrno – Béla Fleck

Virtuosní hráč na banjo, patnáctinásobný držitel Grammy Béla Fleck, vystoupí v rámci festivalu JazzFestBrno ve čtvrtek 15. února v Sono Centru v Brně.
Brno, Jihomoravský kraj

Eight cups and the Devil

Eight cups and the Devil je taneční divadlo vždy znova utvářené performery a improvizátory Robertou Legros Štěpánkovou a Tomášem Janypkou se zvukovým doprovodem Ivana Palackého a živým světelným designem Matthieu Legrose.
Brno, Jihomoravský kraj

Tenis a nohejbal Kraví hora

Tenisový komplex v areálu VUT na ulici Rybkova se skládá ze sedmi antukových a dvou betonových kurtů pro nohejbal.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Památník Leoše Janáčka v Brně

V domku, kde žil Leoš Janáček, se dozvíte vše o jeho životě i tvorbě. Nachází se zde audiovizuální sál, součástí expozice je výstava věnovaná skladatelovým vrcholným dílům a především kompletně dochovaná Janáčkova pracovna.
Brno, Jihomoravský kraj

Wellness centrum u Andersena – sauna v centru Brna s venkovním bazénem

Udělejte si na sebe čas a navštivte moderní wellness centrum v multifunkčním domě u Andersena. Připravena je pro vás pravá finská sauna, solárium, lymfatické masáže, nástroje pro formování postavy a mnoho dalšího.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kurz reportážní fotografie Brno

Fotografování života a lidí má ovšem jednu výhodu – málokdo to umí a proto každý, kdo navštíví tento kurz a bude si zkoušet nabyté poznatky, má naději, že jeho fotky nezapadnou až do nejposlednějších koutů harddisků a serverů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Jihozápadní bastion – prohlídka podzemí na hradě Špilberku

Jihozápadní bastion vznikl v rychlosti, během pouhých dvou let, aby byl Špilberk připraven na návrat Švédů k Brnu v květnu 1645. Měl ubránit západní část hradu, kde dosud byly jen malé kamenné bašty renesanční hradby. Právě od západu přitom Špilberk čelil největšímu náporu švédských vojsk.
Brno, Jihomoravský kraj

Yoga Garden Brno

V brněnské ulici Veveří vytvořil architektonický ateliér RO AR studio pro cvičení jógy Yoga Garden Brno rekonstrukci původní postindustriální budovy. Vznikl zde čistý světlý prostor jógového studia v evropském stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Co.Labs – zóna nezávislého umění

Co.Labs je otevřená, kreativní a nezávislá platforma, jež aktivně zabezpečuje podporu, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů.
Brno, Jihomoravský kraj

Kino Art v Brně

Artové kino s více než stoletou historií vyniká svou originální filmovou nabídkou a nevídanou kreativitou v dalším programu. V programu najdete premiéry, filmovou klasiku i experimentální snímky. Pořádá také pop-up projekce na netradičních místech, festivaly, přehlídky a tematické večery.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Cukrářství Martinák v Brně

V Cukrářství Martinák se drží se původních osvědčených receptů, občas přidají kapku vlastní invence a nikdy nešetří těmi nejkvalitnějšími surovinami.
Brno, Jihomoravský kraj

Divoká vařečka – kulinářské studio v Brně

Myšlenka otevření kulinářského studia v Brně se zrodila během roku 2008. Od myšlenky to byl už jenom krůček k samotné realizaci projektu. Hlavním cílem je zábavnou a nenásilnou formou učit uvařit chutné a zdravé pokrmy.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Passage v centru Brna

Znovuzrozená brněnská legenda. Náš hotel se vrátil nejen ke svému původnímu názvu, ale působivý velkoměstský palác z roku 1928 od architekta Bohuslava Fuchse jsme navíc kompletně zrekonstruovali a zmodernizovali. Z hotelu Slovan, jak se jmenoval po znárodnění, se znovu stal hotel Passage.
Brno, Jihomoravský kraj

Coffee bar Mymika v Brně

Coffee bar Mymika založila par mladých lidí a splnila si tak svůj sen.
Brno, Jihomoravský kraj

Coffee Bar Mymika

Parta mladých lidí si založením kavárny splnila svůj sen. Kvalita, preciznost, jednoduchost, nápaditost v nabídce kávy, domácích limonád ze sezónních surovin i voňavých čerstvých koláčů a dortů.
Brno, Jihomoravský kraj