ÚvodKalendář akcíFestivalyEvropský týden udržitelného rozvoje na VUT v Brně
Festivaly

Evropský týden udržitelného rozvoje na VUT v Brně

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Festivaly v celé ČR.
Vysoké učení technické v Brně (VUT) je univerzitou nejen technickou, ale i udržitelnou. To se promítá jak v činnostech vědy a výzkumu, tak i v mnoha dalších aktivitách. Více se o nich můžete dozvědět během Evropského týdne udržitelného rozvoje (ETUR), který se koná od 20. do 26 září 2023.
Univerzita si je vědoma toho, že to co dělá, má celospolečenský dopad. Proto aktivně prosazuje princip udržitelnosti a tento týden nabízí veřejnosti příležitost se do těchto aktivit zapojit. Oficiální týden ETUR je od 20. do 26. září, ale akce probíhají až do 8. října 2023. Navštivte přednášky, výstavy, workshopy, semináře i sport a mnoho dalšího z nabitého programu s jedním společným cílem – ukázat, že záleží na budoucnosti světa, v němž žijeme.

Na co všechno se můžete těšit?

19. 9. – 23. 9. Týden sportu na VUT

Pohyb okysličuje mozek, což vede ke zvýšení bystrosti a pozornosti. Vyberte si z pestré nabídky, kterou pro vás připravilo Centrum sportovních aktivit (CESA) a probojujte se sportem k lepším studijním a vědeckým výsledkům.

21. 9. Přednáška: Baterie, ukládání energie a elektromobilita

Přijďte si poslechnout přednášku předního odborníka na baterie docenta Tomáše Kazdy z Ústavu elektrotechnologie Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií. Akce je součástí doprovodného programu výstavy "Není TESLA jako Tesla".

21. 9. Sázení lípy na FP

V rámci zahájení semestru Fakulta podnikatelská připravila program, ke kterému patří nejen soutěž s Cavaliers Brno a beerpongový turnaj, ale i sázení lípy. Přijďte "zalesnit" prostor před fakultou ve 14:00.

22. 9. Výstava: Široký perimetr architektury

Fakulta architektury se již potřetí zapojuje do oslav kreativního hubu Kumst. Letošní propojení architektury a kreativní platformy se ponese ve znamení experimentu. Jak toho dosáhli, vám znázorní výstava Široký perimetr architektury.

25. 9.  13. 10. Výstava Od převodovky k nekonečnu: Udivující svět

Originální výstavu Od převodovky k nekonečnu: Udivující svět, která formou deseti plakátů představí práci a výzkum studentů Fakulty strojního inženýrství najdete na Moravském náměstí.

26. 9. Kulatý stůl Podnikání z mého pohledu

Byznys je dynamický proces mezi několika stranami – podnikateli, politiky, odbornou veřejností a akademickou půdou, přičemž každá z nich na něj nahlíží z jiného hlediska. Přijďte si poslechnout debatu účastníků všech zmíněných stran, která se koná v úterý 26. září v 16 hodin ve dvoraně Rektorátu VUT.

26. 9. Přednáška: Vývoj v oblasti automotive

Přednáška docenta Jana Fišera z Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství přiblíží současný směr ve vývoji techniky osobních vozidel a důvody pro trendy k elektrifikaci pohonů. Zohlední fyzikální principy EV pohonů, legislativní, společenské požadavky, společenské závazky a energetiku.

29. 9. Křest knihy Biom
Autorský tým v knize představuje architektonickou vizi světa, kde velká část lidí žije za pomoci vyspělé technologie v téměř soběstačných městech, nabízejících obyvatelům kvalitnější prostředí pro život. Nad obsahem z knihy si můžeme popovídat s ostatními účastníky křtu.

6. 10. Noc vědců na VUT

Přijďte objevovat "tajemství" na VUT v pátek 6. října od 18 hodin, kdy pro vás zpřístupníme vědecká a výzkumná pracoviště a science centra, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky, populárně vzdělávací přednášky, workshopy, experimenty a další. Program je vhodný pro školáky, studenty, rodiny s dětmi i ostatní širokou veřejnost.

Výstava Znamení ryb

Prohlédněte si jedinečnou tvorbu uznávaného sochaře Michala Gabriela, pedagoga Fakulty výtvarných umění. Žraloci, šelmy a jiné figurální objekty jsou vytvořeny za použití pryskyřice a skořápek vlašských ořechů či šnečích ulit.

Výstava spojená s komentovanou prohlídkou: Recyklace je „sexy“

Recyklovaný plast má mnohem více využití, než by se mohlo zdát. Firma Plastic Guys, kterou založili absolventi FAST, z něj vyrábí designové desky využitelné jak pro interiéry, tak exteriéry. Nahlédněte pod pokličku jejich originální výroby a navštivte výstavu na FAST. Výstavu okomentují přímo zakladatelé společnosti a to 21., 25., 27. nebo 29. 9 od 11 do 12 hodin.

Komentovaná prohlídka: Co dělají včely na stavební fakultě?

Přijďte si prohlédnout včelnici FAST, a to v pondělí 25. 9. 15:30–17:30, nebo dva týdny poté v 2. 10. v 15:30–17:30. Dozvíte se, z čeho se skládá včelstvo, co je to včelařský rok a budete mít i možnost vyzkoušet si některá včelařská zařízení a pomůcky. Program je vhodný pro individuální zájemce i pro skupiny maximálně o dvaceti lidech. Sraz je vždy u vstupní brány na ulici Žižkova 17.

Provozovatel

Vysoké učení technické v Brně

Antonínská 548/1
601 90 Brno
Email:
vut@vutbr.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.vut.cz
WWW:
https://www.vut.c...
GPS:
49,201541 16,603614
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Královský košt Brno

Zveme vás na nezapomenutelnou degustaci českých a moravských vín. Přijďte ochutnat lahodná vína, která v sobě skrývají zeměpisnou i kulturní bohatost našich vinic.
Brno, Jihomoravský kraj

50. mezinárodní filmový festival Ekofilm

50. ročník festivalu je na obzoru! Připravte se na nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě, který vás zavede do světa špičkových dokumentů, inspirativních workshopů, přednášek a besed s odborníky a osobnostmi z různých oborů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Festival sci-fi filmů Future Gate v Brně

Festival sci-fi filmů Future Gate přinese do Brna novinky žánru i připomene legendární snímky.
Brno, Jihomoravský kraj

Comic-Con Junior

Třetí ročník festivalu popkultury Comic-Con Junior potěší i letos všechny dospělé, náctileté a dětské fanoušky sci-fi a fantasy. Brněnské výstaviště se v termínu od 2. do 3. listopadu znovu promění v doupě filmů a seriálů, videoher i stolních her, komiksů a knih a samozřejmě i kostýmů.
Brno, Jihomoravský kraj

Festival zábavy Brno 2024

Celoměstský festival zábavních, kulturních, sportovních a prezentačních akcí, které se konají v Brně od června do září. Největším lákadlem festivalu je mezinárodní přehlídka ohňostrojů RegioJet IGNIS BRUNENSIS.
Brno, Jihomoravský kraj

Umění do kapsy v Moravské galerii v Brně

Inspirací k vytvoření edukační expozice se stala Rozum do kapsy – malá kapesní encyklopedie. Stejně jako tyto malé knížečky, i expozice Umění do kapsy má za cíl poskytnout výběr základních poznatků, znalostí a dovedností, které by měl o umění znát každý návštěvník galerie.
Brno, Jihomoravský kraj

Letní jóga na Solniční – otevřené lekce

Přijďte si v červenci a srpnu zacvičit na Solniční 12 v centru Brna, kde sídlí lužánecké pracoviště (SVČ Lužánky). Jste zváni na otevřené lekce bez rezervace každý týden v pondělky, úterky a čtvrtky pro dospělé!
Brno-střed, Jihomoravský kraj

4 Rockeři s operní pěvkyní

Prožijte souznění rockových hlasů s operním.
Brno, Jihomoravský kraj

Památník Leoše Janáčka v Brně

V domku, kde žil Leoš Janáček, se dozvíte vše o jeho životě i tvorbě. Nachází se zde audiovizuální sál, součástí expozice je výstava věnovaná skladatelovým vrcholným dílům a především kompletně dochovaná Janáčkova pracovna.
Brno, Jihomoravský kraj

Wellness centrum u Andersena – sauna v centru Brna s venkovním bazénem

Udělejte si na sebe čas a navštivte moderní wellness centrum v multifunkčním domě u Andersena. Připravena je pro vás pravá finská sauna, solárium, lymfatické masáže, nástroje pro formování postavy a mnoho dalšího.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kurzy fotografování Brno

Chcete pořizovat krásné snímky a umět je i působivě upravit? Začněte výběrem z nabídky kurzů fotografování. Pokročte na novou úroveň pod vedením profesionálních fotografů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Jihozápadní bastion – prohlídka podzemí na hradě Špilberku

Jihozápadní bastion vznikl v rychlosti, během pouhých dvou let, aby byl Špilberk připraven na návrat Švédů k Brnu v květnu 1645. Měl ubránit západní část hradu, kde dosud byly jen malé kamenné bašty renesanční hradby. Právě od západu přitom Špilberk čelil největšímu náporu švédských vojsk.
Brno, Jihomoravský kraj

Yoga Garden Brno

V brněnské ulici Veveří vytvořil architektonický ateliér RO AR studio pro cvičení jógy Yoga Garden Brno rekonstrukci původní postindustriální budovy. Vznikl zde čistý světlý prostor jógového studia v evropském stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Co.Labs – zóna nezávislého umění

Co.Labs je otevřená, kreativní a nezávislá platforma, jež aktivně zabezpečuje podporu, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů.
Brno, Jihomoravský kraj

Kino Art v Brně

Artové kino s více než stoletou historií vyniká svou originální filmovou nabídkou a nevídanou kreativitou v dalším programu. V programu najdete premiéry, filmovou klasiku i experimentální snímky. Pořádá také pop-up projekce na netradičních místech, festivaly, přehlídky a tematické večery.
Brno, Jihomoravský kraj

Alpský klub Brno – lezcem na zkoušku

Kurz orientovaný na zájemce, kteří by rádi vyzkoušeli o čem lezení vlastně je.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Vegalité – veganská a vegetariánská restaurace a klub

Zaměřujeme se převážně na veganskou stravu s možnostmi pro laktovegetariány a celiaky. Při výběru surovin klademe důraz na lokální a kvalitativní kontext, abychom tak ztenčili lidskou stopu na naší planetě, ale zároveň byli spokojeni s hodnotou u nás zpracovávaných potravin.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Cukrářství Martinák v Brně

V Cukrářství Martinák se drží se původních osvědčených receptů, občas přidají kapku vlastní invence a nikdy nešetří těmi nejkvalitnějšími surovinami.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivnice Sborovna v Brně

Stylová pivnice a restaurace moderního konceptu se nachází v prostoru funkcionalistického evangelického kostela Husova sboru v Tyršových sadech v centru Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Divoká vařečka – kulinářské studio v Brně

Myšlenka otevření kulinářského studia v Brně se zrodila během roku 2008. Od myšlenky to byl už jenom krůček k samotné realizaci projektu. Hlavním cílem je zábavnou a nenásilnou formou učit uvařit chutné a zdravé pokrmy.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Passage v centru Brna

Znovuzrozená brněnská legenda. Náš hotel se vrátil nejen ke svému původnímu názvu, ale působivý velkoměstský palác z roku 1928 od architekta Bohuslava Fuchse jsme navíc kompletně zrekonstruovali a zmodernizovali. Z hotelu Slovan, jak se jmenoval po znárodnění, se znovu stal hotel Passage.
Brno, Jihomoravský kraj