Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Euro Dog Show Brno – Evropská výstava psů v Brně
Výstavy

Euro Dog Show Brno – Evropská výstava psů v Brně

Od čtvrtka 23. října do neděle 26. října bude moravská metropole Brno hostit Evropskou výstavu psů všech plemen. Největší akci svého druhu v Evropě. Akci pořádá Českomoravská kynologická unie pod patronací Mezinárodní kynologické federace FCI.

Současně s Evropskou výstavou bude v areálu brněnského výstaviště probíhat i Národní výstava psů všech plemen. Během čtyř výstavních dnů si na své přijdou všichni milovníci kynologie.

Návštěvníci se mohou těšit na celkem 20 864 psů, které jejich majitelé přihlásili. Nejpočetněji jsou zastoupeni zlatí retrívři (234 přihlášených), čivavy (235 přihlášených) nebo například angličtí buldoci (158 přihlášených).

Zastoupeny budou i rarity mezi psími rasami jako barbet, norbotenský špic nebo Cao de Castro Laboreiro.

Brnu psí výstavy sluší: pořádaly se tu už na začátku 20. století, menší mezinárodní výstavy se konají každý rok a v letech 1965 a 1990 dokonce proběhly Světové výstavy psů.

Zázemím Euro Dog Show bude tradičně veletržní areál BVV s novými, vzdušnými, světlými a prostornými halami, kde je navíc k dispozici potřebné zázemí od parkovacích prostor až po občerstvení. Doplňkový program představují ukázky nejrůznějších psích dovedností, ukázky výcviku služebních psů a klubové i speciální výstavy jednotlivých plemen.

Vánoční trhy na brněnském výstavišti

Od 9. do 18. prosince se na brněnském výstavišti konají tradiční Vánoční trhy, které jsou skutečným rájem pro nákup vánočních dárků. Návštěvníci si jistě vyberou ve vánočně vyzdobených pavilonech z pestré nabídky od více než 400 prodejců z celé republiky i ze zahraničí.
Brno, Jihomoravský kraj

Minerály Brno

Prodejní výstava je jednou z největších mineralogických akcí v České republice.
Brno, Jihomoravský kraj

Tutanchamon – jeho hrob a poklady v Brně

Výstava svým návštěvníkům přibližuje historicky jedinečnou událost – objevení hrobky faraona Tutanchamona, k němuž došlo v roce 1922 v egyptském Údolí králů. Koná se na Výstavišti Brno v pavilonu C.
Brno, Jihomoravský kraj

Tady bydlí Akčňákovi – superhravá výstava ve Vida

Vítejte v domě rodiny Akčňákových! Na první pohled vypadá obyčejně, ale v každé místnosti si užijete spoustu zábavy.
Brno, Jihomoravský kraj

BVV – Brněnské výstaviště

Veletrhy Brno navazují ve svém podnikání na tradici, která byla zahájena v roce 1928 Výstavou soudobé kultury v Československu. Na začátku 20. století vznikl jeden z nejznámějších evropských výstavních areálů. Brněnské výstaviště bylo otevřeno v roce 1928 a patří ke skvostům funkcionalismu.
Brno, Jihomoravský kraj

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.
Brno, Jihomoravský kraj

Šifrovací hra Mise do oblak

Objevte věci, které zůstávají běžnému návštěvníkovi skryté.
Brno, Jihomoravský kraj

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Congress Hotel Brno

Tento příjemný hotel disponuje největším kongresovým centrem v regionu s nejmodernějším technickým vybavením a vysokou variabilitou. OREA Congress Hotel Brno****, který sousedí s BVV Brno, je bezbariérový a zaparkovat u něj můžete na jednom z hotelových parkovišť.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Voro Brno

OREA Hotel Voro Brno je situovaný v těsné blízkosti brněnského výstaviště, má bezbariérový přístup a zaparkovat můžete na hotelovém parkovišti. Hotel nabízí několik salonků pro konání rodinných oslav či firemních akcích menšího rozsahu.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Prominent – skvělá gastronomie v Brně

Restaurace Prominent nabízí spojení jedinečného místa pro setkání s přáteli či obchodními partnery a zajímavé kulinářské zážitky. Netradiční zpracování tradičních surovin vychází z tradice české a moravské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj

Prominent restaurant&terrace – potěší všechny vaše smysly

Kulinářským zážitkem a zdvořilou obsluhou je restaurace Prominent příslibem nezapomenutelného večera.
Brno, Jihomoravský kraj