Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > EUSPA Open Days 2022
EUSPA Open Days 2022
"Dny otevřených dveří EUSPA" jsou jedinečnou příležitostí navštívit centrálu Agentury EUSPA, seznámit se s Kosmickým programem EU a misí agentury, a ponořit se do světa evropského vesmíru.
Náš každodenní život ovlivňuje dění ve vesmíru mnohem více, než si uvědomujeme. Satelity na oběžné dráze umožňují milionům lidí komunikovat a orientovat se pomocí nových technologií, cestovat po zemi, po moři i vzduchem a vytvářet nové způsoby, jak zlepšit zdraví naší planety a rozvíjet ekonomiku.

Agentura Evropské unie pro Kosmický program (EUSPA) pro vás po dvou letech opět otevírá své dveře a zve vás na jedinečný zážitek plný barev a vesmíru.

Na co se můžete těšit?
  • Svítivá fluorescenční výstava věnovaná pozorování Země
  • Zábavné naučné hry a možnost sestavit si svůj vlastní satelit
  • Vesmírné semináře, workshopy, soutěže a ceny
  • Diskuse s odborníky EUSPA o možnostech kariéry nebo podnikání v oblasti vesmíru
Přijďte do sídla Agentury EUSPA od 9. do 10. prosince a využijte šance dozvědět se více o vesmíru EU. Můžete také zkusit vyplnit náš kvíz a vyhrát malý dárek!
 

Dráček Jana Kalába na budově bývalých Elektrických podniků

Na střeše bývalých Elektrických podniků na rozhraní Holešovic a Letné si všimnete šmoulově modrého objektu – jedná o instalaci skulptury Dráček streetartového umělce Jana Kalába.
Praha 7, Praha

Divadelní představení V borůvčí

Užijte si valentýnskou romantiku s lesní erotickou němohrou V borůvčí.
Praha, Praha

Divadelní představení Zelenavý ptáček

Bláznivá pohádková komedie v Divadle VILA Štvanice.
Praha, Praha

Farmářské trhy Heřmaňák

Trh Heřmaňák na Řezáčově náměstí, tzv. Heřmaňáku, letos po více, než měsíční pauze startuje do nové sezóny.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Art District 7 – industriální a bohémské Holešovice

Většina světových metropolí má bohémskou čtvrť, oblast zasvěcenou svobodné kreativitě a multižánrovému vyjádření uměleckého i názorového vidění světa. V Praze jsou takovou oblastí Holešovice – Art District 7.
Praha 7, Praha

The Chemistry Gallery v Praze – díla současných mladých umělců

The Chemistry Gallery je mladá dynamická kreativní instituce určená pro seriózní komerční a odbornou prezentaci děl současných mladých umělců jak z České republiky, tak ze zahraničí. Aktuálně galerie hledá nové prostory.
Praha 7, Praha

Arnika – různé formy cvičení v Praze

Aerobic, zumba, pilates, power jóga, P-class, kalanetika, cycling. Můžete si přijít i poležet do solárka nebo na masáž.
Praha 7, Praha

Bývalá budova Elektrických podniků v Holešovicích

Na konci roku 2021 byla dokončena rekonstrukce jedné z nejvýznamnějších funkcionalistických památek, budovy Elektrických podniků v pražských Holešovicích. Stavba z roku 1935 je nyní opět výstavní budovou.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Bistro 8 – malý gastronomický ráj

V Praze na Letné vládne Bistru 8 majitelka, kuchařka, pekařka a cukrářka v jedné osobě. Skvělé polévky, vydatné ragů, křehce elegantní maronky, to vše dělá skvěle. Největší specialitou je ale vepřo-knedlo do ruky.
Praha 7, Praha

Literární kavárna Ouky Douky Coffee v Holešovicích

Ouky Douky Coffee pod Letnou je literární kavárna s připojením k internetu, s počítači a tiskárnou. Specializuje se na snídaně, ale připravuje též polévky, sendviče, saláty, dezerty a další. Poskytuje možnost pořádání vernisáží. K dispozici je rovněž venkovní posezení.
Praha 7, Praha

Galerijní kavárna Nová syntéza

Ve Veletržním paláci v Praze je otevřená kavárna Nová syntéza, která kromě klasické chvilky nad kávou nabízí návštěvníkům galerie i široké veřejnosti výstavní prohlídku experimentálních expozic.
Praha 7, Praha

Kavárna Liberál v Holešovicích

V kavárně Liberál pod Letnou si můžete objednat teplé a studené nápoje a pochutiny. V dolním sále probíhají výstavy, autorská čtení a různé literární a společenské akce.
Praha 7, Praha