Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Přednáška Estonsko – tichý a laskavý sever
Akce pro děti

Přednáška Estonsko – tichý a laskavý sever

Přijďte na cestopisnou přednášku o Estonsku, která proběhne v cyklu přednášek o Pobaltských zemích!

Estonsko jako nejsevernější pobaltská země se nám pomalu přestává plést se svými dvěma pobaltskými sousedy, Lotyšskem a Litvou. Většina Čechů ví nebo alespoň tuší, že Estonci hovoří jiným jazykem, že mají blízko k Finům, že během 20 let obnovené nezávislosti dokázali svou zemi pozvednout ještě mnohem více než Lotyši a Litevci. Návštěvníci této severské země pak svůj dojem rozšíří: tato země vůbec nevypadá jako postsovětská, v lidech se mísí upřímnost, otevřenost i severská rozvaha a zdánlivá chladnost.

Estonská krajina je plná jezer a mokřadů, lesních samot i pozoruhodných zámečků připomínajících staletou činnost šlechtických rodů německého původu. To vše obklopuje ze severu a západu moře s pobřežím lemovanými tisíci ostrovů a ostrůvků a jako sladká mandle na dortu tomu vévodí zachovalé středověké ulice hlavního města Tallinnu. Na všechna tato místa se podíváme během cestopisné přednášky, kterou doplní malá ochutnávka estonských dobrot, připravených ovšem převážně z českých surovin, a krátký kulturní program s estonskou tematikou.

Vhodné pro: děti od 10 let, mládež, dospělí, senioři

Provozovatel

Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr

Kubatova 32/1
102 00 Praha 10
Tel.:
+420 272 660 500
Email:
helbig@toulcuvdvu...
Email:
info@toulcuvdvur.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.toulcuvdvur.cz/
GPS:
50,048254 14,520038
 
Region:
Praha
Město:
Praha 10
Tipy na výlet:
Praha 10 a okolí
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Snížená cena: 30 Kč

Poznámka:

Vstupné: dospělí 50,-Kč, děti 30,-Kč Způsob platby: na místě

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Výstava betlémů na Toulcově dvoře

Přijďte si zpříjemnit sváteční čas návštěvou tradiční výstavy betlémů, která letos bude umístěna ve středověkém špýcharu. Staročeské betlémy v historickém prostředí musí přeci k sobě ladit.
Praha 10, Praha

Betlémy 2022 – Kostel Stětí sv. Jana Křtitele v Hostivaři

Menší betlém je po celou vánoční dobu umístěný v otevřeném oltářním stole v kostele. Ve své figurální části je mistrovskou řezbou Josefa Krejčíka z Prahy.
Praha 10, Praha

Mikulášská nadílka – koncert skupiny Kreyson Memorial

Mikulášský koncert skupin Kreyson Memorial a Bohemica. Mikulášské a další kostými vítány.
Praha 4, Praha

Pátrání po Golemovi – venkovní hra pro rodiny s dětmi

Zveme vás na dobrodružnou procházku uličkami Prahy se zkušeným průvodcem. S naší rodinnou hrou objevíte, kde je ukrytý tajemný Golem. Děti i dospělí se formou hry ponoří do záhadných příběhů staré Prahy.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní úniková hra Čas zvratu

Svět se ocitá na hraně a záleží jen na nás, zda ho nachýlíme zpět! Unikneme globálním změnám? Přijď se svým týmem také pomoci a zachovat planetu takovou jakou ji známe i pro příští generace. Máš to ve svých rukách!
Praha 10, Praha

Deník neznámého – cesta areálem Toulcova dvora

Deník neznámého je hra určená především pro rodiny s dětmi. Deník vás provede za pomoci fotocesty a obrázků areálem Toulcova dvora. Uvidíte známé i neznámé a dozvíte se, co vše u nás můžete najít.
Praha 10, Praha

Toulcův dvůr – farma s domácími zvířátky v Praze

Toulcův dvůr, středisko ekologické výchovy, tvoří komplex památkově chráněných budov (gotický špýchar, barokní stáje) a přírodní areál o rozloze 10 ha zahrnující sad, pole, louku, lužní les a také mokřad.
Praha 10, Praha

Dětské zábavní centrum Kulíškov v OC Park Hostivař

Ve druhém patře OC Park Hostivař v Praze najdete dětské zábavní centrum – hernu, která je určena pro nejmenší, ale odpočinou si zde i dospělí při šálku kávy.
Praha 10, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Selský Dvůr

Hotel Selský Dvůr patří mezi špičku čtyřhvězdičkové hotelové kategorie v Praze. Hotel je obklopen zelení a pro svoji neopakovatelnou atmosféru a kvalitu poskytovaných služeb se stal vyhledávaným místem pobytů hostů.
Praha 10, Praha

Paštikárna Melememaso v Praze

Pašikárna s příznačným názvem Melememaso vznikla – asi jako všechny dobré projekty – díky souhře štěstí, náhody a nadšení. Sešli se dva dlouholetí kamarádi, slovo dalo slovo a pustili se do toho.
Praha 4, Praha

Restaurace Columna

Restauraci Columna najdete v budově Centra pohybové medicíny. Interiér restaurace působí dojmem citlivě vytvořeného designového prostředí, které láká k příjemnému posezení v interiéru či na prostorné letní zahrádce.
Praha 4, Praha

Top Hotel Praha

K ubytování hostů slouží více než 500 pokojů a apartmánů. K hotelu náleží rozlehlé parkoviště s 800 místy pro automobily a 30 místy pro autobusy. Hotel se pyšní několika restauracemi s českou i mezinárodní kuchyní a vyhlášeným cateringem.
Praha, Praha