Úvod > Kalendář akcí > Erwin Schulhoff – Plameny
Uvedení zrekonstruované české verze opery Plameny Erwina Schulhoffa v rámci projektu Musica non grata. Netradičně pojatý příběh Dona Juana s prvky surrealismu, dada a odkazů k jazzové hudbě v režii Calixta Bieita. Inscenace ověnčená skvělými kritikami z Die Welt, Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Stíny zpívají o Juanově chtíči a vášni, kterou k němu cítí La Morte. Za zvuku sólové flétny vstoupí Don Juan do opuštěného domu, aby zde svedl další ženu. Jsou slyšet steny extáze… Tak začíná opera Plameny – příběh plný přeludů a hudby z jiných vesmírných sfér, jehož umělecké zpracování osciluje mezi operou, pantomimou a symfonickou básní. Surrealistické dílo decentně prodchnuté prvky jazzu zazní v budově Státní opery na české libreto, které se zrekonstruovalo z dobových pramenů ve spolupráci s nakladatelstvím Schott Music.

Režie netradičně pojatého příběhu legendárního svůdce žen Dona Juana byla svěřena držiteli Evropské kulturní ceny nadace Pro Europa, katalánskému bouřlivákovi Calixtu Bieitovi. Hudební nastudování Jiří Rožeň. V českém originále s německými a anglickými titulky.