!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Epos 257 - Dýmová hora
Epos 257 - Dýmová hora
">
17.4.
29.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Epos 257 - Dýmová hora

Kdy 17. duben 2019 – 29. prosinec 2019
Jak v Praze žijí lidé bez domova, kde bydlí, čím se zabývají? Někdy stačí odbočit z ulice, přelézt plot a ocitnout se uprostřed skryté periferie.
Výstava představí jedno takové místo v Praze na Třebešíně, kterému jeho obyvatelé říkali Dýmová hora.

Příběh Dýmové hory zaznamenal umělec EPOS 257. Nejdříve jej fascinovala vizualita a organičnost míst na geografickém i mentálním okraji, poté se začal zajímat o to, kdo a jak je obývá. Výstupy jeho dlouhodobého výzkumu se pohybují od užití muzeální prezentace materiálních artefaktů jinak vytěsněné reality současné chudoby až po rovinu sociálních intervencí. Výstava je uměleckým projektem, který Dýmovou horu přibližuje v několika navazujících kapitolách: Kombinuje faktografické údaje, objekty přibližující fungování bezdomoveckých komunit, fotografie, dokumentární film, ale zachycuje i subjektivní rovinu legend a mýtů, jež se k Dýmové hoře váží. Výstava vrcholí projektem kamenného pomníku Dýmové hory, který autor spolu s Marcelem, bývalým obyvatelem tohoto místa, v podmínkách bezdomoveckého života vytvořil.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 9. 2019