Úvod > Kalendář akcí > Eno-gastronomické přehlídky – Sýry, Ryby a Víno
z akce
"> z akce
2.9.
3.9.
Přidat foto
Gastronomické akce

Eno-gastronomické přehlídky – Sýry, Ryby a Víno

19. ročník Národní přehlídky – Sýry a víno a 17. ročník Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno Prachatice, Velké náměstí 1.
Tradiční eno-gastronomické přehlídky SÝRY, RYBY A VÍNO, uskutečňujeme za zdmi Staré renezanční radnice, v radničním sále, v radničním sklepení a na arkádovém nádvoří. Město Prachatice je skutečně renezančním skvostem a přehlídky sýrů, ryb a vín  nemohli najít lepší prostředí k propojení zážitkové a poznávací turistiky.

Cílem gastronomických přehlídek není jen profesionální propagace výhradně tuzemských kvalitních sýrů, sladkovodních ryb a kvalitních vín, ale chceme, aby se  odborníci i veřejnost podělili o nejmodernější poznatky v gastronomi a ochutnali skvělá vína z Moravy a Čech. Právě vyvolání zájmu k experimentování a hledání vhodných chuťových kombinací je našim hlavním cílem.

Národní přehlídky – Sýry a víno se zúčastní především naše mlékárny, které získaly za  své vynikající výrobky řadu ocenění,  zejména ocenění značky kvality KLASA. Celkem se zúčastní dvanáct mlékáren, z toho tradičně  jedna mlékárna GOLDSTEIG z Bavorska. Celkem bude prezentováno na 50 vzorků sýrů vynikající kvality z kravského, kozího a ovčího mléka.

Eno-gastronomické přehlídky – Ryby a víno se každoročně zúčastní rybářské společnosti, výhradně z jižních Čech a poskytnou nám různé druhy sladkovodních ryb, především kapra, amura, pstruha, sivena, candáta apod.,
Pro snoubení pokrmů jídla a vína bude prezentováno více jak stovka skvělých vín z 27 vinařství z Moravy a Čech, které získaly mnoho ocenění z domácích i světových výstav.
 
Na arkádovém nádvoří bude tradičně nainstalováno kuchařské studio, kde budou mistři kuchaři,  předvádět a moderovat své kuchařské umění – pokrmy a speciality ze sýrů a ryb.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Prachatice, Jihočeský kraj
Penzion Tina Prachatice

Penzion Tina Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj