Úvod > Kalendář akcí > Ekofilm 2022 – 48. ročník mezinárodního filmového festivalu s tématem ekologie
Festivaly

Ekofilm 2022 – 48. ročník mezinárodního filmového festivalu s tématem ekologie

Filmové projekce, koncerty, besedy s odborníky i filmaři. To je 48. ročník EKOFILMu v Brně. Festival nabídne 25 filmů s ekologickou tematikou a diskuze na téma klimatu. Těšíme se na vás v Univerzitním kině Scala a jeho chill-out zóně, v Sále společenského centra ÚMČ Brna-střed či na náměstí Svobody.
Hlavním tématem EKOFILMu bude v roce 2022 také jedno z témat českého předsednictví EU: klima a jeho změna. Potřebujeme totiž znát konkrétní kroky, jak zajistit udržitelnost a ekologickou stabilitu nejen pro Česko, jeho krajinu, města, obyvatelky a obyvatele. Klima je tématem globálním a nejen my se potřebujeme účinnými kroky kroky posouvat vpřed. Z více než dvou set filmů přihlášených na festival vyberou dramaturgové pod vedením Jitky Kotrlové finálovou pětadvacítku. Snímky budou soutěžit ve třech už tradičních kategoriích – Krásy přírody, Středoevropské filmy a Krátké filmy.

V programu nechybí slavnostní zahájení na brněnském náměstí Svobody. Všechny akce a projekce festivalu jsou zdarma.
 
48. ročník mezinárodního festivalu EKOFILM proběhne tradičně v Brně. Festival každý rok nabízí desítky filmů z celého světa, besedy a diskuze s předními environmentalisty i filmovými tvůrci, programy pro školy, zážitkové programy i koncerty. Hlavním tématem letošního ročníku je změna klimatu.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Jakoby

Restaurace Jakoby

Brno, Jihomoravský kraj
Beer Restaurant Panoptikum v Brně

Beer Restaurant Panoptikum v Brně

Brno, Jihomoravský kraj