Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Educa week
Akce pro děti

Educa week

U příležitosti Educa Week Liberec srdečně zveme do Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou.
Návštěvníci se mohou seznámit s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility, rodáka z Vratislavic nad Nisou. Pro děti budou po celý den připraveny speciální zábavně-naučné prohlídky s pracovním listem (bez nutnosti předchozí rezervace) a tematická tvořivá dílna. Pro dospělé pak komentované prohlídky Rodného domu, které seznámí návštěvníky s historií lidského pokroku, inovacemi, historií mobility, regionálními souvislostmi a v neposlední řadě s životem a tvorbou Ferdinanda Porscheho, automobilového konstruktéra, tvůrce vozu Volkswagen a rodáka z Vratislavic nad Nisou. Prohlídky není nutné předem rezervovat. Pro registrované návštěvníky Educa Week Liberec vstup zdarma, pro ostatní návštěvníky je program k dispozici v rámci běžného vstupného.

Provozovatel

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Tanvaldská 38
463 11 Liberec-Vratislavice nad Nisou
Tel.:
+420 326 832 028
Email:
vratislavice@skod...
GPS:
50,745383 15,086565
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Pro registrované návštěvníky Educa Week Liberec vstup zdarma.

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Festival Benátská! 2023 v Liberci

29. ročník festivalu Benátská! s Impulsem 2023 se opět blíží! Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat již tradičně poslední červencový víkend, a to od čtvrtka 27. července do neděle 30. července na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci.
Liberec, Liberecký kraj

K pobytu neomezený vstup do Zoo Liberec v rámci ubytování

Máme skvělou novinku pro všechny milovníky ZOO!
Liberec, Liberecký kraj

Arteterapie

Od října pro vás v Centru RoSa Liberec chystáme arteterapii, kde si budete moci vyzkoušet různé formy rukodělného tvoření, které bude tematicky zaměřeno na roční období nebo sezónní svátky.
Liberec, Liberecký kraj

Pan Červený v Liberci

Socha s názvem Pan Červený autora Michala Trpáka zdobí od září 2022 prostranství před libereckou radnicí. Jedná se o lampu, která připomíná figuru a má svítivou hlavu.
Liberec, Liberecký kraj

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

Kdekdo ví, že Ferdinand Porsche (1875–1951) projektoval legendární lidový automobil Volkswagen 1200 "Brouk" a rozjetím nové automobilky ve Wolfsburgu následně postavil na kola téměř celý svět. Mnohem méně je však známo, že se legendární konstruktér narodil ve Vratislavicích u Liberce.
Liberec-Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj

Zauhlovací a vodárenská věž Vratislavice nad Nisou

Tato ojedinělá technická stavba tvoří již od doby svého vzniku nedílnou součást panoramatu Vratislavic nad Nisou. Nachází se v areálu bývalé továrny na koberce, dnes areál Intexu.
Liberec-Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj

Real Simulator – Letecký simulátor McDonnell Douglas DC-9

Světový unikát – simulátor vyrobený z opravdového dopravního letounu s největší projekční plochou v Evropě
Liberec-Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj

Multifunkční sportovní areál Na Rozcestí

Ve Vratislavicích nad Nisou najdete nový multifunkční sportovní areál Na Rozcestí. Areál je určen díky použití nejmodernějších technologií k celoročnímu využití pro rekreační sporty, žákům, ale také pro tréninky.
Liberec-Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Konrád Vratislavice

Již téměř jeden a půl století je život Vratislavic spojen se zdejším pivovarem. Vratislavický pivovar během té doby měnil majitele, názvy piva, zažíval roky slávy, problémů a dokonce i ukončení výroby. Ale pivovar stále žije a vaří pivo.
Liberec, Liberecký kraj

Design Apartmán Liberec

Blízko centra města Liberce, ale přitom v zelené krajině. Moderní útulný apartmán pro odpočinek, dovolenou nebo skvelý víkend ve dvou.
Liberec-Vratislavice nad Nisou, Liberecký kraj

Osobní šéfkuchaři, lektoři vaření a catering k objednání

Kuchaři do domu zajistí firemní, rodinnou akci, svatbu, oslavu narozenin, večírek, konferenci, event, teambuilding, festival!
Liberec, Liberecký kraj

Inter hostel Liberec

Levné ubytování v Liberci, pronájem prostor pro školení, firemní akce, konference s kapacitou ubytování 90 lůžek. Hostel poskytuje levné, ale moderní ubytování nedaleko liberecké přehrady a centra města Liberce.
Liberec, Liberecký kraj