Úvod > Kalendář akcí > East of Eden - Richard Stipl & Josef Zlamal
East of Eden - Richard Stipl & Josef Zlamal
"> ">
28.9.
26.5.
+ Přidat foto

East of Eden - Richard Stipl & Josef Zlamal

Kdy 28. září 2018 - 26. květen 2019 Výstavy
Museum Montanelli uvádí pod názvem East of Eden dosud nejreprezentativnější a největší výstavu uměleckého dua Richard Stipl a Josef Zlamal. Vedle jejich společného díla najdou prostor i další autoři a objekty z významných sbírek.
Tři části výstavy a dva autory propojí společné dílo na výstavě „East of Eden“ v Museu Montanelli. Kresby, malby a skulptury se budou v labyrintu muzea prolínat tak, že oba autoři najdou prostor jak pro individuální výtvarný projev, tak i společné dílo. Jednotlivé figury jsou součástí přirozeného světa a jejich identitu definují emoce a vztahy od primitivních pudů až po spirituální propojení. Symbolika plná světla a kontrastů bude kulminovat v multimediálním díle Finále a představí zcela novou formu autorské spolupráce. Pozoruhodné místo uvnitř výstavy by měl pak zaujmout kabinet rarit a obrazů z mimořádné české a zahraniční sbírky.

„Stále nevíme, kde přesně Edenskou zahradu ve světě hledat a zda takový kus země vůbec existoval. Kraj sevřený horami a přístupný pouze z východu, tam, kde lze za noci spatřit oheň vysokého vulkánu a kde lidé ctí kult posvátného stromu stráženého okřídlenými bytostmi.“
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2018