Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Dvořákova Stabat Mater v neratovském kostele
Neratovský kostel
Hudební a divadelní akce

Dvořákova Stabat Mater v neratovském kostele

Koncertní provedení Stabat Mater (A.Dvořák) v podání Litomyšlského symfonického sboru a pěveckých sborů Smetana Hradec Králové, Bendl Česká Třebová, Vlastimil Litomyšl a Mužský pěvecký sbor Litomyšl. Silná a dojemná skladba v podání téměř 200 účinkujících!

Dvořákovo oratorium Stabat Mater uvádíme pod prosklenou střechou neratovského kostela u příležitosti 110. výročí úmrtí toho slavného českého skladatele.

Skladbu Dvořák napsal v tragickém období, kdy krátce po sobě ztratil tři své děti. Stabat Mater líčí příběh matky Ježíše Krista stojící pod křížem, na němž umírá její syn.

Provozovatel

Sdružení Neratov, o.s.

Bartošovice v Orlických horách 84
517 61 Bartošovice v Orlických horách
Tel.:
+420 494 599 157
Email:
sdruzeni@neratov.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.neratov.cz
GPS:
50,214962 16,550519
 
 

Vstupné

Cena: 100 Kč

Poznámka:

Akce pro dvojice 1+1 zdarma (za 2 vstupenky zaplatíte dohromady jen 100 Kč)

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Adventní víkend s kávou a párou

Adventní víkend v Muzeu starých strojů. Otevřená muzejní kavárna, čertovské jízdy parním vlakem. V neděli nebude chybět Mikuláš se svou družinou.
Žamberk, Pardubický kraj

ČEZ SkiTour #4 – Orlický maraton

Největší seriál běžkařských závodů bude hostit velice tradiční maraton v Orlických horách.
Deštné v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Orlickoústecké lidové malované betlémy v Ústí nad Orlicí

Mimořádný fenomén orlickoústeckých malovaných betlémů představuje malá expozice, která zahrnuje vedle skutečně velkého – s šířkou 5,9 m – betlému vánočního také betlém tříkrálový a dva v Čechách velmi neobvyklé betlémy, tedy hromniční a postní zvaný též velikonoční.
Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj

Hřbitovní kaple v Neratově

Kaplička je nejstaší památkou, která se vztahuje k počátkům poutnického ruchu v Neratově. Jde vlastně o presbytář (kněžiště) původního kostela, který kdysi dávno v Neratově stával.
Bartošovice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově – unikát se skleněnou střechou

V Neratově v Orlických horách najdete unikátní kostel se skleněnou střechou. Víska Neratov byla založena koncem 15. století jako osada sklářů. Zanedlouho poté zde vyrostl jednoduchý dřevěný kostelík. V kostele probíhá v roce 2022 rekonstrukce.
Bartošovice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Rozhledna Anna na Anenském vrchu

Na Anenském vrchu v Orlických horách opět stojí rozhledna. Naposledy se tam lidé mohli kochat výhledem do krajiny v roce 1937, kdy k vyhlídkové věži náležela i kaple.
Hradec Králové, Královéhradecký kraj

Pěchotní srub R-S-87 Průsek v Říčkách v Orlických horách

Objekt patří ke klasickým dvoupatrovým betonovým bunkrům, jejichž největší množství se nachází právě na severní hranici naší země. Tento srub je zajímavý tím, že měl být vybaven téměř všemi druhy zbraní použitelných v pevnostní linii.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Stellplatz Neratov – parkovací místo pro karavany

Neratov, malebná vesnička v Orlických horách, má pro karavany vyhrazené parkoviště při silnici 311. Obytných vozů se sem vejde pět.
Bartošovice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Poutní minipivovar Neratov

Sdružení Neratov otevřelo v Orlických horách poutní pivovar, který je prvním na české straně hor. Minipivovar je dalším z projektů sociálního podnikání a má pomoci dalším lidem s postižením a do budoucna má přispívat k finanční soběstačnosti obce.
Bartošovice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Horská chalupa U Nás v Bartošovicích v Orlických horách

Horská chalupa U Nás je jedna z mála zachovalých romantických chalup, ve které na vás i v 21. století dýchne atmosféra starých časů a ve které můžete obdivovat krásu historických interiérů a starožitností.
Bartošovice v Orlických horách, Královéhradecký kraj

Spaní na medu – medový glamping v Říčkách v Orlických horách

Na 27 m² obytného včelína najdete maximální komfort a nebude vám chybět vůbec nic. Spaní na medu ukrývá všechny výdobytky moderní doby a poskytuje maximální komfort. Je stvořeno k relaxaci a odpočinku ideálně ve dvou.
Říčky v Orlických horách, Královéhradecký kraj