Úvod > Kalendář akcí > Dvě generace, dva pohledy
Dvě generace, dva pohledy
"> Dvě generace, dva pohledy
2.6.
29.6.
Přidat foto
Výstavy

Dvě generace, dva pohledy

Výstava „Dvě generace, dva pohledy“ představuje ukázku tvorby matky a dcery. Jsou zde předvedeny dvě techniky (smaltované obrazy a kresba pastelem), dva odlišné pohledy na ztvárnění krajiny či dalších motivů.
Olga Kuchtová (1971) vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu keramickou v Karlových Varech, kde navštěvovala i večerní kurzy figurální kresby a malby v ateliéru Miroslava Hány a modelování u Pavla Knapka. Od té doby se zabývá výtvarným uměním. Ve své tvorbě se věnuje kresbě, grafice, akvarelu a olejomalbě.

Od roku 2017 propadla kouzlu smaltování a své obrazy jezdí tvořit do Dílny uměleckého smaltu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Práce se smaltem je malým tvůrčím dobrodružstvím a umožňuje i experimentovat a hledat nové postupy. Tato technika dokonale vyhovuje jejímu naturelu – promítá se do ní i dlouholetá malířská a grafická zkušenost a také práce v keramické dílně (i zde se díla vypalují v peci, smalt na cca 800 °C).
Olga Kuchtová (signatura OMK) své obrazy vystavuje na společných či samostatných výstavách v Česku, Německu a Itálii. Její díla jsou zastoupena v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí. Je členkou skupiny Malinovi žáci a sdružení výtvarníků Dílny uměleckého smaltu.

Malířka Kateřina Talířová (1992) vystudovala Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara (obor didaktická ilustrace) a Fakultu pedagogickou (obor výtvarná výchova a kultura) na Západočeské univerzitě v Plzni. V současné době žije ve Svitavách a nastoupila učitelskou dráhu na Vyšší a střední pedagogické škole v Litomyšli.

Výtvarnému umění se věnuje řadu let, své obrazy ztvárňuje různými technikami – olejomalbou, akvarelem, perokresbou, pastelkami nebo pastely a inspiruje se různými náměty.
Zobrazit více