Svět, ve kterém žijeme, je světem peněz. Globální mašinérie je poháněna penězi, všechno co děláme, souvisí s penězi. V dnešní době, kdy bohatství vytváří stále hlubší propasti ve společenském uspořádání a svět se potýká s bezprecedentní ekonomickou nerovností, se peníze zároveň staly jedním z největších moderních tabu.
Projekt se zabývá rozsahem, rozmanitostí a absurditou současné situace, kdy komodifikace úspěšně ovládla společenský život a každý počin (včetně počinu uměleckého) se stává komoditou. Mechanismus současného ekonomického modelu zároveň vytváří kategorie „vítězů“ a „poražených“ v závislosti na tom, kterou část ekonomického spektra lidé zaujímají, a především na tom, jak „dobří“, „špatní“, „úspěšní“ či „selhávající“ spotřebitelé jsou. Dokonce i umění se stalo speciálním druhem spotřebního zboží, jehož vlastnictví demonstruje vyšší společenské postavení jeho majitele. Slovy Theodora Adorna je dnes umělecké dílo absolutní komoditou, fetišem, který je vyčíslen penězi, protože jde o jedinečný originál.
Výstava představí také některé současné světové experimenty a iniciativy, které nabízí – pokud ne reálnou alternativu neudržitelné ekonomiky založené na trvalém růstu – alespoň velmi potřebnou změnu perspektivy.
Součástí výstavního projektu bude série veřejných performance, projekcí dokumentárních snímků, intervencí ve veřejném prostoru, workshopů a dalších programů.