Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Duše a dušičky v oboře Hvězda
Duše a dušičky
Akce pro děti

Duše a dušičky v oboře Hvězda

MČ Praha 6 zve všechny děti a rodiče na tradiční zábavnou akci Duše a dušičky. Již 7. ročník se uskuteční v areálu obory Hvězda a na jejím předpolí. Vstup zdarma.
Pro děti je připravena dobrodružná stezka. V předpolí obory Hvězda děti obdrží soutěžní kartičky a po hlavní cestě směrem k letohrádku Hvězda navštíví dobrodružná tematická stanoviště, kde za splněný úkol dostanou razítko do hrací karty. Na konci cesty od „vlkodlaka“ obdrží podepsaný pamětní list s jejich jménem a sladkou odměnu. Dobrodružná stezka s úkoly a workshopy budou dětem k dispozici od 13 do 17:30 hodin.
Během celého odpoledne poběží na pódiu doprovodný program s divadelním představením nebo tanečními vystoupeními. Děti se mohu zapojit do soutěže o nejhezčí vydlabanou dýni a ve fotokoutku si nechat vytisknout svou fotografii.

V 17.45 je pro návštěvníky připravena atraktivní ohňová show. Po západu slunce od 18 do 19:30 hodin si budou moci všichni účastníci projít Strašidelnou stezku lesem obory, kde na ně budou čekat pohádková strašidla. Celá akce, kterou Praha 6 připravila spolu s šestkovými Domy dětí a mládeže, je zdarma. Partnerem akce je Kaufland, který věnuje dýně pro dýňový workshop. Výtěžek z jeho stánku s občerstvením pak půjde na aktivity DDM Prahy 6.
 

Program

13:00    Zahájení akce
13:00    Start workshopů a soutěžních stanovišť
14:00    Improdivadlo
14:45    Rozbubnujeme Prahu 6
15:15    Improdivadlo
15:45    Rozbubnujeme Prahu 6
16:15    Vystoupení Taneční skupiny Emotion
16:45    Ukázka chůze po žhavém uhlí
17:00    Ukončení soutěže O nejhezčí halloweenskou dýni
17:30    Vyhlášení výsledků soutěže O nejhezčí halloweenskou dýni
17:45    Fireshow
17:30    Ukončení workshopů a soutěží
18:00    Start strašidelné stezky
19:30    Ukončení stezky a celého programu

Kluziště na Vypichu – brusle u obory Hvězda

Veřejné kluziště na Vypichu před oboru Hvězda, v areálu dopravního hřiště Domu dětí a mládeže Praha 6. Bruslení pro veřejnost ve všední dny v čase 12:00-21:00 hod (v dopoledních hodinách vyhrazeno pro školy a školky)a o víkendu od 9:00 do 21:00. 
Praha 6, Praha

Winter Run Praha

Kdy: 18.2.2023. Kde: Park Ladronka.
Praha, Praha

Betlémy 2022 – kostel sv. Fabiána a Šebestiána

Betlém pochází pravděpodobně z konce 19. století, kdy byl na místě původního kamenného kostela vybudován kostel nový. Dokdy a v jaké podobě byl vystavován, není známo.
Praha 6, Praha

Andrej Bělocvětov – Tets Ohnari – Josef Seidel

Aktuální výstavy v Egon Schiele Art Centru.
Český Krumlov, Jihočeský kraj

Aktivity v okolí

Kite kurzy Praha – landkiting kurzy i půjčovna

Pro realizaci kurzů využíváme velkých travnatých prostor poblíž Průhonic, které jsou upraveny speciálně pro landkiting nebo na Praze 9. Kurzy zde probíhají od jara až do podzimu v libovolných termínech v pracovní dny i o víkendech.
Praha, Praha

Běžkařský okruh na Vypichu

Lyžařský okruh v Praze na Vypichu nahrazuje v předešlých sezónách realizovaný okruh na chuchelském závodišti. Aktuálně (25.2.2019) je okruh v provozu a měří 350 m.
Praha 6, Praha

Kurzy landkitingu v Praze a okolí

Naučit se novým dovednostem je k nezaplacení.Navíc si na našem kite kurzu jistě užijete i spoustu zábavy.
Praha 6, Praha

Plochodrážní stadion Markéta v Praze 6

Stadion, na němž se každoročně odehrává celá řada domácích i mezinárodních závodů zařadil Prahu už ve 30. letech 20. století mezi úzkou řadu měst disponujících na svém území plochou dráhou. Nachází se na Praze 6 mezi Břevnovským klášterem a oborou Hvězda.
Praha 6, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Břevnovský klášterní pivovar sv. Vojtěcha v Praze

S historií břevnovského kláštera je spjat také pivovar. Možná vznikl již záhy po založení kláštera, jako součást jeho hospodářského zázemí, jeho existenci ovšem jen nepřímo dokládá listina z poloviny 13. století.
Praha 6, Praha

Hotel Adalbert a Klášterní šenk v Břevnovském klášteře

Břevnovský klášter v Praze je spojován s řádem benediktinů. V roce 2003 prošel rekonstrukcí, během níž byl přeměněn na hotel, který nese jméno jednoho ze zakladatelů kláštera, biskupa Vojtěcha (Adalberta). V sousedství hotelu v areálu kláštera je také oblíbená restaurace Klášterní šenk.
Praha 6, Praha

Usedlost Ladronka s restaurací

Usedlost Ladronka stojí v místech, kde stál původně viniční lis ze 14. století založený Karlem IV. Po nákladné rekonstrukce je zde v současné době restaurace.
Praha 6, Praha

Ippa Café

V Ippa Café můžete ochutnat evergreeny nebo novinky jako mango, hruška nebo cheesecake hned ve čtyřech pražských pobočkách, a to Belgická, Tylovo náměstí, Jungmannova či Břevnov. Ochutnejte dezerty, které nemají v České republice konkurenci.
Praha 6, Praha