Úvod > Kalendář akcí > Duo Absoluto
Duo Absoluto
"> "> "> "> ">
30.6.
Přidat foto
Festivaly

Duo Absoluto

Jsou mladí a jejich hra na akordeony vás ohromí. Dvacetiletý Martin Kot s o sedm let mladším Viktorem Stockerem tvoří Duo Absoluto. Zámecké nádvoří rozezní skladbami, které akordeonu sluší – od J. S. Bacha, přes tango Ástora Piazzolly až po skladby moderních autorů.
Martin Kot a Viktor Stocker již společně získali první místo v kategorii komorní hry do 19 let na Mezinárodních akordeonových dnech v roce 2019. Na svém kontě mají řadu společných vystoupení, např. na festivalu Preludium Aloise Motýla v Šumperku, festivalu vážné hudby Pocta Rudolfu Firkušnému v Napajedlech, na Akordeonové akademii na Pražské konzervatoři, na festivalu Běchovická harmonika, v rámci mistrovských kurzů Třeboňská letní setkávání nebo na Mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně. Rovněž několikrát vystoupili jako hosté na koncertech Jaroslava Svěceného.

Program:
Karl Jenkins: Palladio
František Xaver Brixi: Fuga C dur
Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga Cis dur
Franck Angelis: Amalgame
Markéta Laštovičková: Koncertní kus
Astor Piazzolla: Oblivion
Astor Piazzolla: Adios Nonino
Markéta Laštovičková: Tango Melancolico
Viktor Stocker: Vichřice
Victor Dikusarov: Scherzo
Markéta Laštovičková: Acco dance
Gorka Hermosa: Brehme

Martin Kot
Hře na akordeon se věnuje od šesti let. Nejprve v ZUŠ Rudolfa Firkušného v Napajedlích, od roku 2018 je žákem Pražské konzervatoře, kde studuje u profesora Ladislava Horáka. Je vítězem mnoha soutěží v České republice i v zahraničí. Díky úspěchům měl příležitost vystoupit např. s Filharmonií Brno, Filharmonií B. Martinů, s V. Hudečkem, J. Svěceným či L. Brabcem. Je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek. Koncertoval na mnoha hudebních festivalech.

V roce 2019 získal 1. cenu a titul absolutního vítěze na mezinárodní soutěži ve Vídni, německém Klingenthalu a Ostravě. V současné době má za sebou vystoupení v rámci mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha. Na konci roku 2020 vybojoval vynikající 2. místo na jubilejním 70. ročníku celosvětové akordeonové soutěže Trophée Mondial de l’Accordéon 2020 Online za účasti 750 hráčů z celého světa a 1. místo na soutěži Danubia Talents International Music Competition Budapest 2020 Online. 1. místem byl také oceněn na soutěži VIVO International Music Competition New York. 

Viktor Stocker
Začal se věnovat hře na akordeon v šesti letech na ZUŠ ve Vlašimi, pokračuje u přední české akordeonistky Markéty Laštovičkové na ZUŠ v Havlíčkově Brodě a u prof. Ladislava Horáka z Pražské konzervatoře. Pravidelně vystupuje na koncertech po boku studentů Pražské konzervatoře a sbírá úspěchy na mezinárodních soutěžích. Je držitelem prestižního ocenění Zlatý oříšek za rok 2019. Je také několikanásobným vítězem česko-německé akordeonové soutěže v německém Klingenthalu pro hudebníky do 19 let, kde v roce 2020 získal titul absolutního vítěze. V roce 2019 se stal ve věku pouhých devíti let absolutním vítězem okresního, krajského i ústředního kola Národní soutěže základních uměleckých škol v oboru hra na akordeon.

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa u Zvoničky ve Velkých Losinách

Chalupa u Zvoničky ve Velkých Losinách

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Hotel Villa Aurelie

Hotel Villa Aurelie

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Penzion Horinka Velké Losiny

Penzion Horinka Velké Losiny

Velké Losiny, Olomoucký kraj