Úvod > Kalendář akcí > Druhý adventní koncert na kunštátském zámku

Druhý adventní koncert na kunštátském zámku

Kdy 8. prosinec 2019 15:00 - 16:00 Historické a vojenské akce
Adventní koncert.

Druhý adventní koncert tohoto roku je před námi. Tentokrát zahraje Indi Stivín - v současnosti nejúspěšnější český kontrabasista. Přesto, že Indi Stivín teprve oslaví 18. narozeniny, již teď má na svém kontě víc mezinárodních úspěchů, než se člověku poštěstí za celý život. V minulém roce reprezentoval Českou republiku v soutěži mladých evropských talentů "Eurovision Young Musicians" ve skotském Edinburgu, kde se dostal do finále. 

Koncert se uskuteční 8. prosince v Pilastrovém sále státního zámku Kunštát od 15 hodin.

 

PROGRAM

Indi Stivín – kontrabas

Alice Springs –klavírní spolupráce

 

I. Henry Eccles - Sonata a moll (úprava Indi Stivín)

II. J. S. Bach / Ch. Gounod / - Ave Maria (úprava Indi Stivín)

III. Indi Stivín - Bohemian suite

 

Barokní sonátu Henryho Ecclese Stivín upravil tak, aby vynikla krása sólového kontrabasu. Po přednesení originálních témat autora se v reprízách uplatňuje sólistova invence.

Slavná Ave Maria Charlese Gounoda se dočkala již mnoha úprav a transkripcí, dnes uslyšíte originální verzi Indiho Stivína pro kontrabas.

 

Slovo Indiho Stivína o Suitě Bohemia:

„Moje Suita Bohemia má 5 částí. Je to pohled na naši zemi mýma očima v kontextu celých staletí.

První část "Keltové" nás uvede do doby, kdy naše kultura vznikala a která pro nás dodnes zůstává tak trochu tajemstvím. Život Keltů na našem území představuji syrový, ale čistý, s jasnou, až přímočarou melodikou.

Druhá část "Česká země" už nás dovede do nám důvěrně známého prostředí. Je o laskavé přívětivé krajině, o lesích a loukách, o našem domově. Dramatické místo se ale objeví i v této slunečné větě.

Třetí část "Tarantella Praga" je vyloženě veselá skladba, kterou jsem napsal speciálně pro soutěž "Eurovize mladých muzikantů 2018". Je o studentském životě plném zábavy a radosti.

Čtvrtá část "1938" je potom pravým opakem části třetí. Jak už její název napovídá, přeneseme se do jednoho z nejsmutnějších roků naší historie, který předcházel těm nejtragičtějším událostem celého lidstva. V této větě ale tragédie nepropukne naplno. Tento díl suity vyjadřuje volání o pomoc, zradu a smutek.

Poslední část "Slované" jsem napsal v tak trochu bojovném duchu. Po předchozích částech v této větě posílám lidem energii, která je tolik potřeba při obraně malé země, která skrývá tisíce pokladů. Je o spojenectví, síle a odhodlání, o víře a bratrství. Největší hodnotou této části ale zůstává svoboda, pro kterou stojí za to žít“.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme rezervaci!

Jednotné vstupné 100 Kč.

 

 

 

Plakát ke stažení: Adventy_2019.pdf

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 11. 2019

Ubytování a restaurace v okolí