Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Kurz háčkování
Lidová řemesla a trhy

Kurz háčkování

Díky háčku a přízi můžete vytvořit širokou škálu výrobků od přívěsku na klíče až po svatební šaty. Pojďte se s námi krůček po krůčku pronikat do světa kouzlení s háčkem.
V sedmi navazujících lekcích se postupně seznámíte se základy této oblíbené techniky, ukážeme si některé z možností jejího použití a naučíte se zhotovit oděv či doplněk nejen podle návodu v časopise, ale i podle vlastního návrhu.

Orientační obsah jednotlivých lekcí:
– seznámení s materiály a pomůckami, ukázka literatury a výrobků, háčkování řetízku
– háčkování krátkými sloupky, háčkování zkušebního vzorku, výroba pouzdra na mobil
– dlouhé sloupky a polosloupky, změna barvy příze na začátku nového řádku, výroba kabelky
– tvarování – ubírání, dokončování – sháčkování, obháčkování, knoflíková dírka
– háčkování do kruhu, tvarování – přidávání, změna barvy v průběhu řádku, výroba kloboučku/kšiltovky
– filetové háčkování, háčkování složitějších vzorů, háčkování lemů a okrajů
– navrhování vlastních výrobků

Co se naučíte v 1. lekci:
Seznámíme se s různými materiály, ze kterých lze háčkovat, a popovídáme si o tom, jaké materiály jsou vhodné pro jednotlivé druhy výrobků. Předvedeme si háčky z různých materiálů a zmíníme se o praktických pomůckách. Ukážeme si také různé druhy výrobků od módních doplňků, přes hračky pro děti až po oblečení a bytové doplňky. Dále si prolistujeme knihami a časopisy o háčkování a řekneme si, „jak v nich číst“. Naučíme se uháčkovat řetízek, ze kterého se vychází při výrobě většiny háčkovaných výrobků.

Co si odnesete:
Po každé lekci si domů odnesete hotový výrobek či část výrobku a nějaký ten domácí úkol.

Co s sebou:
Na první lekci si přineste libovolnou přízi (doporučujeme středně silnou – cca pro vel. háčku 3-5) a tomu odpovídající háček, pohodlný oděv.
Pokud by si někdo s výběrem materiálu a pomůcek nevěděl rady, napište nám do přihlášky, o jakou přízi máte zájem a v jakých barevných kombinacích – háček i přízi koupíme a částku připočteme k ceně kurzu.

Kurzy jsou vhodné pro dospělé a děti od 12 let. Maximální počet účastníků je 6 lidí/kurz. Kurz trvá cca 2,5 hodiny.

Provozovatel

Pohyblivý svátek - kurzy pro barevnější život

Moravské nám. 13
602 00 Brno-střed
Tel.:
+420 603 965 929
Email:
info@pohyblivysva...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.pohyblivysvat...
GPS:
49,199889 16,606048
 
 

Vstupné

Cena: 320 Kč

Poznámka:V ceně kurzu je drobné občerstvení. Přízi a háček vám v případě zájmu zajistíme zvlášť. *Při platbě celého kurzu předem (7 základních lekcí) je cena 300 Kč/ lekce.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Krajem vína – Májové putování okolím Modrých Hor 2023

Užijte si zvlněnou vinařskou krajinu s dalekými výhledy a zažijte atmosféru pozdního jara mezi vinicemi. Na kole nebo pěšky vyrazíte v sobotu 20. května z Velkých Pavlovic objevovat Modré hory.
Brno, Jihomoravský kraj

Krajem vína – Putování po vinařských stezkách Strážnicka 2023

První červnovou sobotu můžete na kole nebo pěšky objevovat krásy slovácké přírody mezi vinohrady a ochutnat místní speciality i vína přímo z rukou vinařů. Připraveny jsou dvě trasy pro cyklisty a jedna pro pěší.
Brno, Jihomoravský kraj

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska 2023

Třetí červencovou sobotu vás na Mikulovsku čeká další z výletů po vinařských stezkách, který je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi! Objevte tajemství vinných sklepů, ochutnejte místní speciality a vyhrajte zajímavé ceny v cíli
Brno, Jihomoravský kraj

Vyhlídkové kolo na Moravském náměstí v Brně

Z vrcholu 33 metrů vysokého vyhlídkového kola uvidí návštěvníci nad střechy starého Brna, dohlédnou na náměstí Svobody, Špilberk, Petrov a další dominanty města. Jízda trvá minimálně pět minut.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Brno šije – kurzy šití

Nebaví vás fast fashion z řetězců? Jste kreativní a myslíte, že sami byste se oblékli lépe? Přesto jste to nikdy nezkusili? Třeba jen potřebujete sdílenou šicí dílnu! Máme prostory, šicí stroje, know-how i kávovar – stačí, když za námi přijdete.
Brno, Jihomoravský kraj

Yoga Garden Brno

V brněnské ulici Veveří vytvořil architektonický ateliér RO AR studio pro cvičení jógy Yoga Garden Brno rekonstrukci původní postindustriální budovy. Vznikl zde čistý světlý prostor jógového studia v evropském stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Městské divadlo Brno s hudební a činoherní scénou

Ve dvou divadelních domech Městského divadla Brno působí celkem tři divadelní soubory. Divadlo disponuje činoherní a hudební scénou.
Brno, Jihomoravský kraj

Janáčkovo divadlo – operní a baletní scéna Národního divadla v Brně

​Monumentální budova Janáčkova divadla v Brně, zčásti obklopená městským parkem, určená především pro velká operní a baletní představení klasického i moderního repertoáru, byla slavnostně otevřena 2. října 1965.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna s cukrárnou Kolbaba v Brně

Historie cukrárny Kolbaba sahá až do 30. let 20. století a už tehdy se podnik těšil velké oblibě. Cukrárna nabízí posezení v elegantním funkcionalistickém interiéru a raritu mezi dortíky – dort Pohádka podle někdejšího receptu mistra cukráře Bohumíra Kolbaby.
Brno, Jihomoravský kraj

Champagne Garden Bar v Brně

Champagne Garden Bar nabízí stále nejen více než 140 druhů rumu, ale nově i výběr z originálních šampaňských vín. V nabídce nechybějí ani alko a nealko míchané nápoje.
Brno, Jihomoravský kraj

Hotel Continental Brno

Výškový hotel Continental stojí na půdorysu písmene Y v místě, kde býval rodný dům Adolfa Loose. Stavba ke příkladem bruselského architektonického stylu.
Brno, Jihomoravský kraj

Vinařská oblast Čechy

Víno je u nás doménou hlavně na jižní Moravě, ale prozkoumat vinařské Čechy, česká vína a vše, co se kolem nich točí, stojí za to. A přišli na to i samotní vinaři, kteří se ochotně otevírají zájemcům o vinařkou turistiku. Vinařství v Čechám má nejen rostoucí kvalitu, ale i mnohosetletou tradici.
Brno, Jihomoravský kraj