!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dobré dílo
Dobré dílo
">
10.9.
18.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Dobré dílo

Kdy 10. září 2020 17:0018. říjen 2020 18:00
Staroříšské tisky Josefa Floriana a umělci, kteří se na jejich výtvarné podobě podíleli.
Výstava chce komorní formou vzdát hold Josefu Florianovi, který se svým jasnozřivým a nekompromisním vydavatelským činem stal úhelným kamenem moderní české knižní kultury.

Expozice poskytne krátký vhled do díla kmenových spolupracovníků, podílejících se na výtvarné podobě svazků Studií, Nova et Vetera, Dobrého díla i Archů. Díky zápůjčkám z veřejných sbírek i od soukromých sběratelů budou vybrané tisky konfrontovány s volnou tvorbou umělců, podílejících se na budování hory studia, která byla Josefu Florianovi živou metaforou poznání a naplnění duchovní podstaty života.  V průběhu více než čtyř desetiletí se mezi výtvarnými umělci objevili tvůrci zvučných jmen, ale i začínající neprofesionální umělci, které strhlo Florianovo zaujetí pro krásnou knihu propojující v dokonalém provedení slovo a obraz: František Bílek, Bohuslav Reynek, Josef Čapek, Vlastislav Hofman, Georges Rouault, Willi Wessel, Otto Coester, Albert Schamoni, Michael, Methoděj, Josef a Marie Florianovi...a další).
Zobrazit více
Naposledy změněno: 1. 9. 2020