Úvod > Kalendář akcí > Dny rumunských lidových krojů
Výstavy

Dny rumunských lidových krojů

Sdružení Rumunů v České republice s podporou Rumunský kulturní institut v Praze/ Institutul Cultural Român de la Praga pořádá od 30. června do 3. července Dny rumunských lidových krojů, jejichž součástí bude velkolepá výstava starých rumunských folklorních krojů.
Dny rumunských lidových krojů

ato výstava se uskuteční v Českém národopisném muzeu – Musaionu a bude během ní vystaveno více než 50 nádherných a vzácných tradičních lidových krojů z oblastí #Banát a #Muscel.

Jedinečná folklorní sbírka Marius Matei je výběrem více než 30 vzácných kusů oděvů z 19. století, které byly zkombinované na základě starých fotografií obyvatel Banátu, kteří nosili tradiční lidové kroje.

Proto je pro nás opravdu velkou ctí, že nám v Praze šest nejznámějších řemeslníků z rumunské etnologické oblasti #Muscel představí nejdražší a nejkrásnější rumunské slavnostní lidové kroje, při jejichž výrobě byla použita tato složitá technika, která se v Mușcelu dědila z generace na generaci.

Marie Rumunská (Marie Alexandra Victoria; 29. října 1875 – 18. července 1938), známá také jako Marie z Edinburghu, poslední rumunská královna a manželka krále Ferdinanda, zavedla lidový kostým z oblasti Muscel jako vrcholný slavnostní oděv v rumunské královské rodině.

Denně, 10:00 – 17:00 hodin
UKÁZKA rumunských národních krojů

Denně,14:00-17:00 hodin
VYTVARNÉ ATELIERY

Denně, 12:00-14:00 hodin
KURZ vyprávění příběhu Neděli,

3. července, 10:00 hodin
FOOD FEST Rumunské pochoutky
 

Ubytování a restaurace v okolí