!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dny otevřených dveří v kobkách na náplavce
Dny otevřených dveří v kobkách na náplavce
">
23.10.
24.10.
+ Přidat foto
Společenské akce

Dny otevřených dveří v kobkách na náplavce

Kdy 23. říjen 2019 16:0024. říjen 2019 19:00
Zrekonstruované kobky v nábřežních zdech na pražské pravobřežní náplavce Rašínova nábřeží se pro veřejnost otevřou poprvé v říjnu. Akce začne na Hořejším nábřeží u přívozu, později se přesune lodí na Rašínovo nábřeží.
Celkově bylo rekonstruováno dvacet kobek, z toho jsou tři toalety, tři galerie, dvě dílny, tři ateliéry, v jedné je pobočka Městské knihovny, ve zbytku pak kavárny. Hlavní myšlenkou návrhu rekonstrukce kobek bylo co možná nejjednodušší a nejčistší propojení vnitřního a vnějšího prostoru. Vizuálně a výtvarně je nejviditelnější doplnění obloukové klenby kobek o velká kruhová okna, která fungují jako otáčivé pivotové dveře.

Dny otevřených dveří se uskuteční 23.a 24. října.

Do některých kobek se vrátí dosavadní provozovatelé, tedy například na Rašínově nábřeží Bajkazyl, Avoid Gallery, Zyos, Pražská paroplavební společnost. Na Hořejším nábřeží kobky jako dříve využijí Alja s.r.o. nebo Calm Down Production.

K nových nájemců na Rašínově nábřeží patří  Tiskárna na vzduchu. Na Hořejším nábřeží bude otevřena Kavárna Cibulák, DIY dílna, Šafy Production a Městská knihovna v Praze.

Akce začne na Hořejším nábřeží u přívozu, později se přesune lodí na Rašínovo nábřeží.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí