!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dny Otevřených ateliérů na Vysočině
Dny Otevřených ateliérů na Vysočině
"> "> "> ">
3.10.
4.10.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Dny Otevřených ateliérů na Vysočině

Kdy 3. říjen 2020 9:004. říjen 2020 17:00
Dny otevřených ateliérů jsou podzimní slavností výtvarného umění a uměleckých řemesel, jejichž cílem je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka. Celá akce probíhá zdarma jak pro zúčastněné ateliéry, tak pro návštěvníky.
Zdravíme všechny naše příznivce. Již nyní vám přinášíme termíny Dnů otevřených ateliérů pro letošní rok. V Kraji Vysočina bude probíhat již 10. jubilejní ročník! 

Samozřejmě nemůžeme předvídat situaci týkající se opatření proti šíření Koronaviru. Předběžně počítáme s tím, že Dny otevřených ateliérů proběhnou, třeba i v omezené podobě nebo s jistými opatřeními (roušky, omezený počet návštěvníků, atd.). Pokud by nebylo možné akci letos uskutečnit, alespoň vyjde časopis, ve kterém budou fotografie a krátké články ke všem zúčastněným ateliérům. Také vám uděláme propagaci na našem webu www.vysočina-kultura.cz a facebookových stránkách. Současná situace není vůbec lehká pro mnoho lidí. Opatření zasáhla mnoho řemeslníků a výtvarníků, proto bychom vám rádi podali pomocnou ruku a váš ateliér/dílnu společně s vaší tvorbou nabídneme široké veřejnosti.
 
Co jsou to Dny otevřených ateliérů?
Dny otevřených ateliérů jsou podzimní slavností výtvarného umění a uměleckých řemesel, jejichž cílem je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka. Konají se tradičně ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se do akce zapojují také tvůrci v Jihomoravském a Jihočeském kraji a za hranicemi v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla. Celá akce probíhá zdarma jak pro zúčastněné ateliéry, tak pro návštěvníky.
 
Tipy pro návštěvníky a ateliéristy
Dny otevřených ateliérů na Vysočině najdete také na Facebooku a Instagramu.
Můžete se například podívat, jak probíhaly minulé ročníky, přečíst si kde a jak najdete zúčastněné atleiéry a jak je podpořit. Pro účastníky máme sepsaných pár rad a tipů, které jsme nashromáždili během let fungování otevřených ateliérů.
 
Pokud stále váháte, jestli si podat přihlášku, třeba z důvodu nevhodných prostor nebo malého počtu vystavovaných objektů/děl, pak nebývá špatný nápad spojit síly třeba se sousedem, známým, kamarádem, který také tvoří a uspořádat společnou akci/výstavu v kavárně, knihovně, nebo u někoho na zahradě.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Zlatého Lva Havlíčkův Brod

Hotel U Zlatého Lva Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina
Hotel Slunce Havlíčkův Brod

Hotel Slunce Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina
Hotel Brixen Havlíčkův Brod

Hotel Brixen Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina
Pivovar Havlíčkův Brod

Pivovar Havlíčkův Brod

Havlíčkův Brod, Vysočina