ÚvodKalendář akcíVýstavyDny otevřených ateliérů na Mikulovsku
Dny otevřených ateliérů na Mikulovsku
Výstavy

Dny otevřených ateliérů na Mikulovsku

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Výstavy v celé ČR.
Jednou za rok mají výtvarní umělci napříč celým Jihomoravským krajem možnost oslovit širší kulturní obec a zažít tak společně unikátní atmosféru otevřených ateliérů a zajímavých osobních setkání.

Poslední zářijový víkend (30. 9. – 1. 10. 2023) bude na jižní Moravě opět patřit výtvarnému umění. Mottem 13. ročníku Dnů otevřených ateliérů jsou tradice umění a řemesel. Tento rok se do akce zapojí více než osmdesátka jednotlivců, skupin a organizací z oblasti umění, kultury, designu a uměleckých řemesel. Můžete těšit na zajímavá setkání s umělci v místech, kde tvoří a využít tak ojedinělou příležitost zažít autentickou atmosféru míst veřejnosti obvykle nedostupných.

Vybrat si můžete také z rozmanitého programu, který si pro vás vybraní umělci připravili. K akci je vydán tištěný průvodce ateliéry, doplněný o rozhovory s výtvarníky přibližujícími cestu k jejich uměleckému vyjádření, upoutávky na doprovodné akce a další zajímavosti. Tento průvodce je zdarma k dispozici na informačních centrech v rámci Jihomoravského kraje.

Slavnostní zahájení letošních DOA proběhne v pátek 29. září 2023 od 16 hod. v Památníku písemnictví na Moravě, který sídlí v benediktinském klášteře Rajhrad. Přednášku na téma Za branou všednosti: sémantika Santiniho architektury přednese doc. Jaroslav Drápal z Fakulty architektury VUT v Brně. Po skončení oficiálního programu bude možnost zúčastnit se komentované prohlídky opatského chrámu nebo zhlédnout výstavu Jan Blažej Santini Aichel: Geometrie posvátného prostoru.

Ateliéry budou otevřeny v sobotu a v neděli od 10 do 17 hod., pokud není uvedeno jinak.

Před návštěvou daného ateliéru doporučujeme prověřit si na www.d-o-a.cz, zda má v tuto chvíli skutečně otevřeno. Ne všechny jsou návštěvníkům k dispozici po celé dva dny konání akce. Tam, kde je to uvedeno, je třeba návštěvu dohodnout telefonicky a rezervovat si místo.

Vstup do ateliérů je zdarma.

Bavory:
Obrdlíková Libuše - so 10.00-17.00; ne 10.00-17.00

Mikulov:
Galerie Efram – so 13.00-17.00; ne 10.00-17.00
Galerie Konvent - so 10.00-17.00; ne 10.00-17.00
Rutherford Kateřina - ne 10.00-17.00
Studio Pirsc Porcelain - so 10.00-14.00
Zámek Mikulov - so 10.00-17.00; ne 10.00-17.00

Pavlov:
Plotěná Marie - so 13.00-17.00; ne 13.00-17.00

Galerie Efram – 23. výročí

23. výročí Galerie Efram.
Mikulov, Ústecký kraj

Pojďme si popřát

Tradiční setkání na Štědrý den.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Invisible dimension – Trace to the space

Galerie Závodný srdečně zve na výstavu dvou kreativních umělců.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Dny židovské kultury v Mikulově

Představení židovských tradic.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Leggiero Quartet – Židovské i romantické melodie

Klezmer a židovská hudba, kvartetní tvorba Dvořáka a Čajkovského v podání souboru Leggiero Quartet.
Mikulov, Ústecký kraj

Lednicko-valtický hudební festival 2024

Lednicko-valtický hudební festival 2024 opět představí neotřelou dramaturgii a posluchači budou mít příležitost si ji vychutnat v historií a uměním prodchnutých lokalitách LVA a blízkých měst.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Svatováclavský koncert

Koncert k svátku patrona české země.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Řízená degustace vín a párování s pokrmy z Rakouska na Korku

Poznejte jedinečný vinařský region Rakouska, který definují strmé kopce, špičková vinařství a minerální, přímá vína. Rakousko totiž není jenom veltlín či ryzlink, ale i jedny z nejlepších Sauvignonů.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Galerie Závodný v Mikulově – dům plný bílé krásy

Galerie Závodný je soukromá galerie, která byla otevřena v roce 2011 v historickém jádru města Mikulova. Jejímu zrodu předcházela dlouholetá sběratelská činnost v oblasti výtvarného umění.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Horní Synagoga v Mikulově

Horní synagoga pochází z roku 1550, tedy z doby, kdy v Mikulově působil rabi Löw. Její současná barokní podoba vznikla kolem roku 1720 po požáru zámku a židovské čtvrti. Představuje poslední dochovaný příklad templu tzv. polského typu u nás.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Galerie U Ní v Mikulově

Výstavní síň spojená s kavárnou, čajovnou a vinařským sklepem. Dramaturgie otevřená všem oborům výtvarného umění – malba, grafika, fotografie, socha, keramika, šperk, restaurátorství aj.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Středověká mikve v Mikulově

V Mikulově je zpřístupněna rituální židovská lázeň mikve, která pochází ze 16. nebo 17. století. Byla nalezena ve sklepě obytného domu, kompletně zachovalá, pouze zavalená sesutým stropem.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Zámek Mikulov – jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Ozdobnou zámku jsou barokní zahrady. V zámku na návštěvníka čekají prohlídkové okruhy ke stálým expozicím i sezónní výstavy Regionálního muzea v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Zřícenina Kozí hrádek u Mikulova

Kozí hrádek patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova. Odedávna se podílel na strategické kontrole cest spojujících Brno s Vídní a spoluzabezpečoval tak náležitou ochranu.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Gotický kostel sv. Václava v Mikulově

Jednou z dominant a vzácných památek zámeckého vrchu je gotický trojlodní kostel sv. Václava s věží umístěnou na jižní straně presbytáře. Do jeho oratoře měla šlechta přístup přímo ze zámku.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Kostnice pod kostelem sv. Václava v Mikulově

Kostnice v Mikulově je koncipovaná jako součást expozice historie kostela sv. Václava. Kostel se čtyřpatrovou renesanční věží je nejvýznamnější církevní stavbou ve městě.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Boutique Hotel Tanzberg v Mikulově

Hotel Tanzberg sídlí v historické budově židovského rabinátu. Nabízí restauraci, vinný sklípek, pivnici U Golema. Po celý den se tu podávají pokrmy židovské kuchyně. Za teplého počasí lze stolovat venku na terase. Samozřejmostí je Wi-Fi zdarma.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Mikulovské Rudolfinum

Mikulovské Rudolfinum je renesanční řadový měšťanský dům z přelomu 16. a 17.století zachovávající původní dispozici. Dvorní část je vybavena v 1. patře toskánským arkádovým ochozem, který je zaklenutý hřebínkovou klenbou. V budově je možné se ubytovat.
Mikulov, Jihomoravský kraj

S přáteli na víno do Mikulova

Plánujete s rodinou či přáteli víkendovou akci? Myslíte si, že na firemní školení se jezdí pouze z povinnosti? Hledáte místo, kde byste mohli překvapit své obchodní partnery? Zkuste je vzít na sklenku dobrého vína a tradiční moravskou kuchyni do vinného sklepa Pod Kozím hrádkem v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinný bar na Korku

Začněte svůj den vydatnou snídaní na Korku.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Degustační salon Pálava – pobočka Mikulov

Kvelbený sklep pod mikulovským náměstím s širokou nabídkou vín a stálou otevírací dobou (bez objednání).
Mikulov, Jihomoravský kraj

Boutique Apartman Mikulov

Jedinečné ubytování v historické renesanční budově v malebném jihomoravském městě Mikulov uprostřed nádherné přírodní scenérii CHKO Pálava.Ubytování se nachází přímo vedle mikulovského zámku, nedaleko historické židovské čtvrti.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Penzion Husa v Mikulově

Romantické ubytování ve stylově zařízeném penzionu v centru historického města Mikulov. Penzion nabízí ubytování pro jednu až sedm osob, které mohou využít tento krásný dům pouze pro sebe a strávit zde ničím nerušenou dovolenou.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinařský program v Mikulově

Jednodenní i vícedenní pobyt na Mikulovsku nabitý vinařským programem. Program zahrnuje veškeré služby včetně dopravy v místě, průvodce, tlumočníka, sommeliéra, degustací vína, exkurzí do vinařství, terénní prohlídky vinic, posezení ve vinném sklepě, výlety,ubytování nebo zajištění kol.
Mikulov, Jihomoravský kraj