ÚvodKalendář akcíKomentované prohlídkyDny Evropského dědictví v Ostrově
Komentované prohlídky

Dny Evropského dědictví v Ostrově

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Karlovarský kraj nebo navštivte Komentované prohlídky v celé ČR.
Dny Evropského dědictví jsou akcí, která není záležitostí pouze těch, jejichž posláním je profesionální péče o kulturní dědictví. Mají daleko širší záběr – celospolečenský a mezinárodní. V Ostrově jsme tuto akci naplánovali půlku září a nese podtext „Navštivte nejvýznamnější památky v Ostrově.“

Široké veřejnosti se otevírají zajímavé památky, budovy, objekty i prostory, a to i takové, které mnohdy nebývají volně přístupné.

Bezplatně otevřeno v Ostrově bude: 

Ostrovský zámek a jeho expozice, 9:30 – 17 hod.

Multimediální expozice Zámecká zahrada v proměnách času, která nabídne návštěvníkům pohled do zahrad nejen v Čechách, ale i daleko za hranicemi naší země v době, kdy slavné zahrady vznikaly. Pochopíte zde, proč se dnešnímu Zámeckému parku přezdívalo osmý div svět.

Expozici Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc, která představí národní kulturní památku – Šlikovskou stříbrnou mincovní kazetu – unikát a jeden z údajných mečů kata Jana Mydláře, jehož repliku si můžete potěžkat v zámeckém infocentru.

Klášterní areál, 10 – 18 hod.

Možnost prohlídky celého areálu vč. kaplí bez průvodce

Expozici Církevní umění západního Krušnohoří s doprovodnou výstavou Zničené kostely na Karlovarsku.

Zpoplatněny zůstanou prohlídky s výkladem.

Kostel sv. Jakuba Většího, 16 – 18 hod.

Přijďte nahlédnout do nejstarší ostrovské památky z počátku 13. století


Zpoplatěno bude:

Kostel sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné

Varhanní koncert , 18:30 – 19 hod, vstupné 50 Kč

Letohrádek – pobočka Galerie umění Karlovy

Vernisáž Krásy a rozvoje na téma Poklady života, 15 – 22 hod.

Akce se koná ve dnech 15.-16.9. v prostorách Letohrádku, knihovny a parku.

Vstupné na část vernisáže s bohatým programem v Letohrádku dne 16.9. v částce 330 Kč předprodej, 400 Kč na místě

Stará radnice

Prohlídka radnice s hraným představením Leopoldův bájný Fénix, 10 – 16 hod.

Představení na téma Leopolda II. Toskánského, někdejšího starosty města, se uskuteční každou celou hodinu, základní vstupné 110 Kč.

Provozovatel

Město Ostrov

Jáchymovská 1
363 01 Ostrov
Tel.:
+420 354 224 950
Email:
ic@ostrov.cz
WWW:
https://www.icost...
GPS:
50,303097 12,940499
 
Region:
Karlovarský kraj
Oblast:
Krušné hory
Město:
Ostrov
Tipy na výlet:
Ostrov a okolí
 

Cena

Poznámka:řada akcí bezplatně, zpoplatněn varhanní kncert v Kostele sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné (50 Kč), Vernisáž Krásy a rozvoje na téma Poklady života v Letohrádu (330 Kč předprodej), prohlídka radnice s hraným představením (110 Kč)

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Tančíme pod hvězdami

Noc plná magie a letních vůní!
Ostrov, Karlovarský kraj

Technická poradna

Máte problém s chytrým telefonem nebo notebookem? Potřebujete nastavit určitou aplikaci nebo se celkově naučit chytrý telefon obsluhovat? Dostali jste nový notebook a nevíte jak s ním zacházet? Pak přijďte do naší technické poradny.
Ostrov, Karlovarský kraj

Deskové hry pro dospělé

Máte rádi deskové hry jako Osadníci z Katanu, Fantoma staré Prahy nebo Carcassone? Rádi byste si zahráli, ale nemáte dostatek lidí nebo s kým hrát?
Ostrov, Karlovarský kraj

Virtuální realita pro seniory

Přijďte si do knihovny užít nevšední zážitek virtuální reality. Podívejte se tam, kde jste ještě nebyli. Zažijte něco, co jste ještě nezažili.
Ostrov, Karlovarský kraj

Digitální konflikt a dezinformace

Válka, ve které jsme všichni nedobrovolně odvedeni do přední linie. Pojďme se společně podívat na to, jak fungují dezinformace, jaké jsou základní znaky online podvodů, jak si sami můžete ověřovat texty, grafiku, video a zdroje informací?
Ostrov, Karlovarský kraj

Technická poradna

Máte problém s chytrým telefonem nebo notebookem? Potřebujete nastavit určitou aplikaci nebo se celkově naučit chytrý telefon obsluhovat? Dostali jste nový notebook a nevíte jak s ním zacházet? Pak přijďte do naší technické poradny.
Ostrov, Karlovarský kraj

OstrovGames 2024

Zveme vás na 3. ročník OstrovGames – festival venkovních her. Připravte se na den plný zábavy, soutěží a dobrodružství, který vám přinese nezapomenutelné zážitky v krásném Zámeckém parku u knihovny, který vytváří ideální prostředí pro venkovní zábavu.
Ostrov, Karlovarský kraj

Náš akvarelový svět

Srdečně vás zveme na výstavu akvarelů amatérských malířek z Karlovarského kraje pod vedením Ilony Stránské.
Ostrov, Karlovarský kraj

Zámecká zahrada v Ostrově

Zámecký park je součástí komplexu ostrovského zámku a Paláce princů. Rozkládá se na obou stranách Jáchymovského potoka a zejména v letním období vybízí k příjemným procházkám i relaxaci. V centru parku se nachází barokní Letohrádek Ostrov.
Ostrov, Karlovarský kraj

Zámek Ostrov

Jedná se o komplex několika budov zvaných Šlikovský zámek, Lauenburský zámek a Palác princů. Jižně a zejména západně od zámku se rozprostírá Zámecký park – kdysi zvaný osmý div světa.
Ostrov, Karlovarský kraj

Expozice Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc

Rok 1621 – 400. výročí od popravy 27 českých pánů si připomínají po celé republice, zejména v místech, kde popravení žili. Poznejte ostrovský zámek, místo, kde se narodil a žil nejbohatší šlechtic ze všech popravených – Jáchym Ondřej Šlik.
Ostrov, Karlovarský kraj

Prohlídkové trasy městem Ostrov

Ostrov nabízí atraktivní prohlídky pro všechny milovníky zajímavé historie. S profesionálním průvodcem zažijte prohlídku staré i nové části města. Uvidíte to nejzajímavější z mozaiky architektury, kterou se Ostrov pyšní.
Ostrov, Karlovarský kraj

Palác princů v Ostrově

V západočeském Ostrově můžete navštívit zrekonstruovaný Palác princů. Tato budova patří do komplexu Ostrovského zámečku, nedaleko ní se nachází i galerie. Návštěvu vám zpříjemní procházka zámeckým parkem, který je nádherný v létě i zimě.
Ostrov, Karlovarský kraj

Stará Radnice Ostrov

Goticko-renesanční památkový skvost uprostřed historické části Ostrova. Zdi radnice byly svědkem rozvoje, rozmachu i pádů města.
Ostrov, Karlovarský kraj

Letohrádek v Ostrově – městská galerie

V budově letohrádku v zámeckém parku v Ostrově sídlí městská galerie, která spadá pod Galerii umění Karlovy Vary. Pořádá řadu výstav a akcí.
Ostrov, Karlovarský kraj

Malování na keramiku

Prožijte spolu příjemné odpoledne plné zábavy, daleko od starostí všedních dnů. Anebo přijďte sami – prostě jen tak relaxovat.
Ostrov, Karlovarský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Patisserie na Staráku

Dvojčata Michaela a Kateřina Černá mají v Ostrově malý espresso bar s vlastní cukrářskou výrobou. Podnik v podstatě převzaly po svých rodičích, kteří na stejné adrese provozovali Creperii. Ta úplně neprosperovala a když už to vypadalo na zavření, do hry vstoupily Míša s Katkou.
Ostrov, Karlovarský kraj

Mazlinkov – rodinný apartmán přizpůsobený i těm nejmenším

Mazlinkov vznikl na míru rodičům s miminky, batolaty i předškoláky. Dorazte zažít první místo, které se opravdu stará o specifické potřeby vás a vašich malých lásek. Vyladěno do takového detailu, že se vám nebude chtít zpět domů.
Ostrov, Karlovarský kraj

Penzion Větrný vrch v Ostrově u Karlových Varů

Rodinný nově zrekonstruovaný penzion Větrný vrch se nachází v Ostrově, na úpatí Krušných hor. Je velmi dobře dostupný z Karlových Varů, Krušných hor a západočeských lázní.
Ostrov, Karlovarský kraj

Výletní kavárna Art café Větrný vrch

Kavárna v klidném prostřední na samotě cestou mezi Karlovými Vary a Božím Darem. Nabízíme domácí dezerty, kávu a točené pivo. K dispozici je pergola s venkovním grilem a dětské hřiště.
Ostrov, Karlovarský kraj

Zeus Burgers & Wings

O chlup lepší fastfood a jeho pokračování v Ostrově. Božské burgery, ďábelská křídla, wrapy aneb tortilly... Prostě božské místo. Nyní ve spojení, dá se říci, mýtickém. Protože Zeus Burgers najdete v již, pro ostrovské občany známém, Pegasu.
Ostrov, Karlovarský kraj

Pivovar Rudohor

Pivovar Rudohor se nachází na úpatí Klínovce – nejvyšší hory Krušných hor, na okraji Ostrova v Dolním Žďáru v historické budově z 15. století s číslem popisným 1.
Ostrov, Karlovarský kraj

Pension Nataliya

Pension se v západní části podhůří Krušných hor, v hornickém Montan regionu Erzgebirge/Krušnohoří.
Ostrov, Karlovarský kraj

Active & Wellness Hotel Subterra

Active & Wellness Hotel Subterra se nachází v oblasti lázeňského trojúhelníku Karlovarského kraje. Nabízí ubytování v 29 pokojích.
Ostrov, Karlovarský kraj