Úvod > Kalendář akcí > Dny evropského dědictví na zámku Jindřichův Hradec

Dny evropského dědictví na zámku Jindřichův Hradec

Kdy 7. září 2019 23:59 - 8. září 2019 23:59 Historické a vojenské akce
Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec nabídne hned několik mimořádných příležitostí.

Dny evropského kulturního dědictví

U příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví nabízí Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec hned několik mimořádných příležitostí.

 

Mimořádné prohlídky kostela sv. Jakuba

Novinkou oproti dřívějším ročníkům je zpřístupnění kostela sv. Jakuba. Byl postaven v letech 1856-1860 jako místo posledního odpočinku rodiny Černínů. V rámci této zvláštní příležitosti si budete moci prohlédnout interiér kostela včetně interiéru věže. Prohlídka je volná a bezplatná.

 

Mimořádné prohlídky Španělského křídla

I v letošním roce budete moci navštívit jindy nepřístupné prostory tzv. Soudnice s již částečně restaurovanou unikátní freskou Zemského sněmu z doby kolem roku 1500, nahlédnout do soukromé kaple Jindřicha IV. s freskovou výmalbou z konce 15. století a řady dalších prostor. Prohlídka je komentovaná a zpoplatněná.

 

Volný vstup na výstavu Černínové a Kabinety Stuchlé

Obnovenou výstavu představující příslušníky rodiny Černínů v jejich diplomatických rolích v letošním roce doplnila okouzlující výstava pohyblivých loutek výtvarnice Stanislavy Stuchlé. V rámci Dnů evropského dědictví bude možné výstavu navštívit zdarma.

 

Poznámka:

Koste sv. Jakuba, který je ve správě Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec se nachází na západním okraji města (49.1472736N, 14.9919497E). Není možné dojet automobilem až k samotnému kostelu, ale z konce ulice Jakubská je to již jen cca 100 m po udržované pěšině Křížovou cestou. Procházka od zámku ke kostelu sv. Jakuba je dlouhá něco přes 1 km a může trvat zhruba 20 minut. Nejkratší trasa vede ze zámku přes Dobrovského náměstí (adresa zámku), Balbínovo náměstí, Nežáreckou ulicí a ulicí Jakubskou. Samozřejmě je možné udělat si delší procházku například přes Karlov, která skýtá kouzelný a méně známý pohled na panorama zámku s hudebním pavilonem Rondelem v popředí. Nebo je možné projít se městským parkem přes Mertovy sady a Husovy sady do nebo z centra města, náměstí Masarykovo.

Celý popis
Naposledy změněno: 27. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány v Jindřichově Hradci

Apartmány v Jindřichově Hradci

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Rybaření na Frankově dvoře u Jindřichova Hradce

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy
Kavárna a cukrárna Florián

Kavárna a cukrárna Florián

Jindřichův Hradec, Jižní Čechy