Úvod > Kalendář akcí > Dny evropského dědictví 2021 na Novoměstské radnici
Dny evropského dědictví 2021 na Novoměstské radnici
">
11.9.
19.9.
+ Přidat foto
Výstavy

Dny evropského dědictví 2021 na Novoměstské radnici

Kdy 11. září 2021 10:0019. září 2021 20:00
Během EHD NR nabízí slevu na výstup na věž, prohlídku několika výstav, a další zajímavý program. Téma letošního ročníku: Památky pro všechny.
Během zářijových Dnů evropského dědictví – European Heritage Days (EHD) se veřejnosti otevřou nejzajímavější památky, budovy a objekty, které jsou jindy zcela či zčásti nepřístupné a návštěvníci se budou moci se zajímavou slevou či zcela zdarma zúčastnit doprovodných akcí, které památky nabídnou. Novoměstská radnice se EHD zúčastní pravidelně a letos tomu nebude jinak.

Historie Novoměstské radnice začala v roce 1348 po založení Nového Města pražského Karlem IV. a základy této pražské národní kulturní památky letos tedy oslavují 670 let. Patří k nejvýznamnějším gotickým stavbám v okolí a vstupní sloupová síň s klenbou Mázhaus patří k největším dochovaným nesakrálním prostorám vrcholné gotiky v Čechách. V dějinách města se radnice stala svědkem mnoha událostí, které zde zůstanou navždy otištěná. Odehrála se zde první i druhá pražská defenestrace, došlo tu k dramatickému požáru, bývala sídlem trestního a zemského soudu s věžením, na jejím nádvoří se konaly popravy. Je spojena se jménem Jana Sladkého – Koziny, legendárního loupežníka Václava Babinského, Aloise Rašína či Milady Horákové. V současné době slouží Novoměstská radnice jako multifunkční kulturní zařízení pořádající výstavy, koncerty, festivaly a další kulturní a společenské akce.

Během EHD prodloužená otevírací doba až do osmé hodiny večerní a bohatý program, slevy a některé akce zdarma. Podrobnosti  o programu na webových stránkách Novoměstské radnice.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 7. 2021