Úvod > Kalendář akcí > Dny českého zemědělství

Dny českého zemědělství

Kdy 14. červen 2019 8:00 - 15. červen 2019 20:00 Lidová řemesla a trhy
Zemědělský svaz ČR se rozhodl podnítit akci s názvem Dny českého zemědělství, která se uskuteční převážně ve dnech 14. a 15. června 2019. Desítky zemědělských podniků otevřou své brány, aby se veřejnost, děti a školy mohly přesvědčit na vlastní oči, jak to na podobných farmách vypadá.
A jak takový den bude vypadat? Většina podniků si sestavuje program na míru vlastním možnostem. Základem každé akce budou komentované prohlídky zemědělské techniky, stájí s hospodářskými zvířaty, ale také celého provozu. Doprovodný program je již v režii každého. Neměly by chybět zábavně naučné aktivity pro děti i dospělé v podobě naučné stezky a poznávacích soutěží, či obecné informace o zemědělství, jež vyvrátí obecné mýty o tomto oboru.

Brány desítek vybraných zemědělských podniků v jednotlivých regionech České republiky se otevřou jednak pro laickou veřejnost, ale v pátek také pro školy. Seznam podniků, kteří se k akci připojili a v jakém čase otevřou své brány, můžete nalézt v interaktivní mapě na webu projektu Zemědělského svazu s názvem Zemědělství žije! podpořeného Ministerstvem zemědělství.

Sedět v kabině traktoru či pohladit telátko je snem snad každého děcka. Využijte tak jedinečné možnosti a přijeďte si zažít zemědělství na vlastní kůži.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 21. 5. 2019