Úvod > Kalendář akcí > Divadlo Víti Marčíka – O holčičce, která se ještě nenarodila
O holčičce, která se ještě nenarodila, Víťa Marčík
"> O holčičce, která se ještě nenarodila, Víťa Marčík "> O holčičce, která se ještě nenarodila, Víťa Marčík
17.7.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Divadlo Víti Marčíka – O holčičce, která se ještě nenarodila

Víťa Marčík je mistrem svého komediantského řemesla. Nekonečný proud jeho energie si užijeme v Janovičkách v neděli 17. července od 15 hodin. Na programu je rozhovor umírajícího dědečka s ještě nenarozenou vnučkou – pohádka pro děti i dospělé.
Nezapomenutelný zážitek, smích, slzy, zatažení do představení, komunikace, pobavení i poučení, navíc pro malé i velké. Víťa Marčík je mistrem svého komediantského řemesla. Nekonečný proud jeho energie si užijeme v Kostele Zvěstování Panně Marii v Janovičkách u Luže v neděli 17. července od 15 hodin. Na programu je rozhovor umírajícího dědečka s ještě nenarozenou vnučkou – pohádka pro děti i dospělé O holčičce, která se ještě nenarodila. 

“V představení trvajícím tři čtvrtě hodiny se vše točí kolem smrti blízkého člověka, tedy věci, 
o níž se před dětmi nemluví. Víťa Marčík ale tento názor nesdílí, v jeho pojetí smrt není děsivá, ale naopak přirozená a klidná. Žádné velké drama či horor se tak na scéně neodehrají, místo nich komediant z Drahotěšic dětem prostě vypráví: příběhy 
o prarodičích, rodičích a dětech, o důvěře, která mezi nimi panuje, o dětských radostech a snech, pozemském světě a věčném koloběhu života, a to i navzdory zániku jednotlivce,” píše ve své recenzi pro Deník kunsthistorička Jitka Rauchová a pokračuje: “Časté oslovování diváků, vtipkování, kladení kontrolních otázek či improvizovaný společný zpěv. Hranice mezi tím, co Víťa Marčík ještě hraje pro anonymní masu a co opravdu zažil, a má potřebu to sdílet s bližními, je opravdu velmi, velmi křehká.”

Víťa Marčík, vlastním jménem Vítězslav Marčík (1963) je čelný představitel a zakladatel alternativního divadelního spolku Teátr Víti Marčíka, dnes Divadlo Víti Marčíka, kde působí jako scenárista, herec, režisér a hudebník. Původním povoláním je elektrikář. V roce 1981 ukončil Učňovskou školu Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. Vystudoval také lidovou konzervatoř v Ostravě. V září 1990 se stal členem divadelního souboru českobudějovického Malého divadla. V roce 1992 založil vlastní, dnes rodinné, divadlo.

Je ženatý, s manželkou Evou mají šest dětí. Rodina žije Drahotěšicích.

Na představení Divadla Víti Marčíka je doporučené vstupné, 50 Kč pro děti, 100 Kč pro dospělé.

Ubytování a restaurace v okolí

Sodomkův statek Czap

Sodomkův statek Czap

Skuteč, Pardubický kraj
Ubytování chata Vrbatovka

Ubytování chata Vrbatovka

Vrbatův Kostelec, Pardubický kraj
Apartmány v Proseči

Apartmány v Proseči

Proseč, Pardubický kraj