Úvod > Kalendář akcí > Fraška o Dušanově duši na Vltavě
Fraška o Dušanově duši na Vltavě
"> "> "> ">
5.7.
9.7.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Fraška o Dušanově duši na Vltavě

Fraška o Dušanově duši vypráví příběh mladého člověka, který se na své pouti za ztracenou láskou střetává s nástrahami sedmi smrtelných hříchů. Zda Dušan podlehne svodům temným, zahrajeme pro vás s citem velejemným!

Oduševnělá komedie o putování za osudovou láskou.

Při vzniku inscenace se tvůrčí tým Divadla Spektákl inspiroval českou středověkou fraškou. Díky četbě starých a dávno zapomenutých textů nasbírali inscenátoři tematický materiál, na kterém vystavěli vlastní příběh obohacený o autorskou hudbu i texty písní. Pro konečný tvar byla určující herecká improvizace a rozehrávání situací, na základě kterých vznikla hravá inscenace, vhodná pro předvádění na veřejném prostranství jako jsou náměstí, dvorky či hradní a zámecká nádvoří. Nedílnou součástí je i výrazný scénický prvek- pravý vesnický žebřiňák.

Jedná se o letní divadelní open-air projekt, který je vhodný pro různé kulturní i společenské příležitosti. Od svého prvního uvedení na divadelním festival Zlatá koruna byla inscenace pozvána na několik významných festivalů: Letní Letná, Mezi ploty, Festival Divadlo Plzeň, Mezinárodní festival divadla evropských regionů Hradec Králové, Mighty Sounds, Open-air Festival v La Fabrice, Korzo Národní, Svátek Bláznů atd.


Hrají: Jáchym Kučera, Daniela Šišková, Lukáš Černoch, Jan Jedlinský

Režie: Jan Holec
Dramaturgie: Kamila Krbcová
Produkce: Václav Hodonický