Úvod > Kalendář akcí > Divadlo Continuo – Agora – mezinárodní divadelní site-specific projekt
Divadlo Continuo – Agora – mezinárodní divadelní site-specific projekt
"> "> ">
28.7.
4.8.
Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Divadlo Continuo – Agora – mezinárodní divadelní site-specific projekt

Od 4. července letošního roku připravuje tvůrčí tým Divadla Continuo již 26. letní site–specific projekt, tentokrát s názvem AGORA. Inscenaci, která v rámci projektu vznikne, veřejně uvede od 28. července do 4. srpna v prostoru nevyužívaného nákladového depa vlakového nádraží v Českých Budějovicích.
Mezinárodní divadelní site-specific projekt
28. 7. – 4. 8. 2022 vždy od 21:00
Nákladové depo, vlakové nádraží České Budějovice

Divadlo Continuo pořádá Mezinárodní divadelní projekt již 26 let. Koná se vždy v nějaké zajímavé lokalitě Jihočeského kraje. Letošní rok se představení budou konat na 120 metrů dlouhém peróně s nevyužívanou budovou nákladového depa v Českých Budějovicích, které se stane jevištěm inscenace,v níž se mísí filozofické, sociologické, vědecké a politologické příspěvky se zprostředkovanými vstupy diváků, připravenými divadelními situacemi a výtvarnými obrazy.

Projektem Agora se tvůrčí tým Continua vrací k historicko-politické linii své dramaturgické koncepce, kterou rozvíjelo ve své tvorbě za poslední desetiletí.

Inscenace vznikne na základě intenzivní 3týdenní tvůrčí práce členů Divadla Continuo s přizvanými performery, hudebníky, muzikanty a výtvarníky z několika zemí Evropy.

Hudbu k projektu vytvoří duo mladých hudebnic z Brna Jana Vondrů – zpěv a Žaneta Vítová – akordeon a doplní je Jakub Štourač, jež obohatí zvuk výsledné inscenace o elektro-akustické kompozice. Vzniká pod vedením režiséra Pavla Štourače, výtvarné řešení pak pod vedením Heleny Štouračové a Pavla Štourače.

Tento projekt je prvním z řady v rámci dlouhodobé koprodukční spolupráce se dvěma dalšími výraznými českými nezávislými kulturními a divadelními centry, prostorem Industra v Brně a centrem Moving Station v Plzni. V rámci této spolupráce chtějí všechny tři instituce společně rozvíjet nové možnosti divadelní komunikace s divákem na pozadí studia a výzkumu nejrůznějších společenských a politických fenoménů současné české společnosti.
 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Rychta Netolice

Hotel Rychta Netolice

Netolice, Jihočeský kraj
Penzion Na Horánku Netolice

Penzion Na Horánku Netolice

Netolice, Jihočeský kraj
Cukrárna U Kratochvíle

Cukrárna U Kratochvíle

Netolice, Jihočeský kraj
Autokemp Podroužek u Netolic

Autokemp Podroužek u Netolic

Netolice, Jihočeský kraj