Úvod > Kalendář akcí > Divadelní a taneční festival Bazaar 2020 - odloženo na podzim
Divadelní a taneční festival Bazaar 2020 - odloženo na podzim
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> BAZAAR FESTIVAL 2020
19.3.
22.3.
+ Přidat foto

Divadelní a taneční festival Bazaar 2020 - odloženo na podzim

Kdy 19. březen 2020 - 22. březen 2020 Festivaly
Šestý ročník pražského divadelního a tanečního festivalu Bazaar se vzhledem k vyhlášení nouzového stavu uskuteční v náhradním termínu na podzim 2020. Vstupenky zůstávají v platnosti. Jádro festivalu SOBOTNÍ BAZAAR proběhne formou LIVE STREAM!
Tematicky se bude letošní festival věnovat hrozbám a nezodpovězeným otázkám uvnitř člověka i ve společnosti: od potlačených vnitřních pocitů až k velkým společenským změnám ohrožující svobodu uvnitř i vně evropského regionu.

Bazaar Festival je mezinárodní přehlídka progresivních scénických prací divadelních a tanečních inovátorů, kteří mají zdravý odstup od oficiální kultury a nebojí se jít do rizika. Dramaturgie Bazaaru se soustředí na tvůrce nezávislé scény střední a východní Evropy a od roku 2019 i Blízkého východu.

Bazaar Festival je reakcí na dlouhodobé formování početné dynamické skupiny zvědavých diváků vyhledávajících aktuální průkopnické formy jevištní tvorby a otevřený dialog o budoucnosti naší společnosti, a současně na aktuální politickou situaci v daných zemích, která v různé míře vytváří na místní umělce čím dál větší tlak.

Praha a Česká republika hraje již tradičně důležitou roli v zastávání svobody projevu nejen českých umělců a i na to Festival Bazaar navazuje. Rozšířením dramaturgie o tvůrce z Blízkého východu navíc Bazaar pomáhá čelit obavám Středoevropanů z tohoto regionu, který má čerstvější zkušenosti s hrůznými fenomény jako je chudoba, migrace, diktatura nebo válka.
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí