Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Divadlo
Výstava Divadlo
Divadelní kostýmy, masky, loutky, plakáty a vůbec zajímavosti o historii hranického profesionálního divadla jsou k vidění do neděle 2. října ve výstavních sálech na Staré radnici v Hranicích.
 Koho by napadlo, mít v Hranicích divadlo. Mnoho lidí ani netuší, že v Hranicích bylo profesionální divadlo, které vzniklo před 80 lety.

A právě na počest výročí vzniku Beskydského divadla, kterému dal název v roce 1942 básník Petr Bezruč, probíhá v hranickém muzeu na Staré radnici výstava, která mapuje divadla a ochotnickou činnost v Hranicích, ale také loutkové divadlo.

Návštěvníci mohou obdivovat divadelní kostýmy, rekvizity, kulisy, masky a další předměty vztahující se k divadelnictví, které jsou představeny ve spolupráci s dodnes fungujícími ochotnickými divadelními spolky -  divadelní spolek Tyl Drahotuše, divadlo Ventyl a divadlo Štěk & spol. Na výstavě je k vidění také spousta dřevěných loutek z nejrůznějších pohádek.

Součástí výstavy Divadlo je divadelní koutek pro děti. Tam si malí návštěvníci společně s rodiči mohou vyrobit vlastní papírovou loutku a zahrát si s ní pohádku. Nebo si mohou vyrobit zlatou rybku, oblíbené broučky či krásnou princeznu.

Výstava je k vidění do neděle 2. října 2022 v muzeu na Staré radnici v Hranicích.
 

Advent a Vánoce v Hranicích

Strom rozsvítí kapela The People, hvězdou bude Martin Chodúr s kapelou.
Hranice, Olomoucký kraj

Temperamentní gospelový sbor Add Gospel

V sobotu 3. prosince se v rámci programu Vánočních trhů v Hranicích představí oblíbený gospelový sbor na Masarykově náměstí.
Hranice, Olomoucký kraj

Josef Vojtek a Inflagranti

Vystoupení Josefa Vojtka a skupiny Inflagranti v rámci Vánočních trhů 2002 v Hranicích se uskuteční v sobotu 3. prosince 2022 od 18:30 do 19:30 hodin na Masarykově náměstí.
Hranice, Olomoucký kraj

Borromess

Kapela Borromess zahraje v rámci Vánočních trhů 2022 v Hranicích ve středu 7. prosince na Masarykově náměstí od 19:00 hodin.
Hranice, Olomoucký kraj

Městská knihovna Hranice

Knihovna je součástí Městských kulturních zařízení Hranice, příspěvkové organizace zřizované městem.
Hranice, Olomoucký kraj

Muzeum a galerie Hranice

Hlavní výstavní prostory muzea se nachází v budově Staré radnice a v současné době se ve všech prostorách odehrávají výstavy zaměřené na regionální tematiku a výstavy výtvarného charakteru.
Hranice, Olomoucký kraj

Včelařské muzeum v Hranicích na Moravě

Včelařské muzeum se nachází v domě v Hranicích na Potoční ulici. Nachází se zde expozice o včelařství, výuková a přednášková místnost a další místnost s prodejem tradičních včelařských výrobků.
Hranice, Olomoucký kraj

Galerie Synagoga v Hranicích

Bývalá synagoga je využívána muzeem a galerií k pořádání výstav se zaměřením na moderní české a slovenské výtvarné umění. Příležitostně se zde konají koncerty instrumentální a vokální hudby.
Hranice, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Růžek Hranice na Moravě

V historickém centru města Hranice na Moravě najdete rodinný Penzion Růžek. Kromě ubytování a restaurace můžete využít celoročního posezení ve vinném sklípku.
Hranice, Olomoucký kraj

Apartmán Zahrada Hranice na Moravě

Příjemné a pěkné ubytování v soukromí v klidném prostředí zahrady, cca 300 m od centra města Hranice.
Hranice, Olomoucký kraj

Kavárna Sokolovna v Hranicích na Moravě

Hledáte prostory pro oslavu narozenin, svatby či jiné speciální příležitosti? Potřebujete ubytování v Hranicích na Moravě? Využijte služeb TJ Sokol Hranice.
Hranice, Olomoucký kraj

Hotel Cementář Hranice na Moravě

V těsné blízkosti centra města Hranice na Moravě se nachází Hotel Cementář, který nabízí celoroční ubytování v Olomouckém kraji. Využít můžete i možnosti pronájmu salonků k různým kulturně-společenským akcím.
Hranice, Olomoucký kraj