Úvod > Kalendář akcí > Divadelně–taneční kroužek
Akce pro děti

Divadelně–taneční kroužek

Divadelně–taneční kroužek pro děti od 7 do 13 let vedou zkušené lektorky, profesionální tanečnice/herečky s bohatou zkušeností s tvorbou dětí.

V našem "dramaťáku" si malé herečky a herci především dosyta vyhrají. Vyzkouší si vše podstatné z divadelní tvorby: rozvoj představivosti a kreativity, kolektivní cítění, jevištní pohyb–taneční choreografie a improvizace, herecké etudy, stavbu příběhu a hlasovou průpravu–zpěv. Každý půl rok společně pracujeme na zvoleném pohádkovém námětu.

Během školního roku spolu vytvoříme dvě představení pro rodiče a kamarády. Budeme vycházet z různých kultur a tradic, v první pololetí jsme se například inspirovali výlety na jiné planety. Děti si také samy vytváří scénu a kostýmy.

Zahájení (I. pol.): 26. září 2022

Lektorky:
Ivana Hessová – herečka, režisérka, tanečnice a choreografka. Absolventka loutkoherectví DAMU. Věnuje se profesionálně divadlu pro děti (Divadlo Žlutý kopec, Kasperle, Divadlo Ančí a Fančí, Liberta) a tanci (indický tanec kathak).

Anežka Hessová – herečka a tanečnice. Vystudovala pedagogické lyceum se specializací na dramatickou výchovu a VOŠ hereckou v Praze. Studovala tanec kathak v Indii v Dillí. Hostuje v inscenacích ND Praha a Divadla ABC, dále se věnuje se tvorbě pro děti a tanci (výuka a performance).